Jupie deklasovalo posledný Veľký Krtíš aj hetrikom Olivera Ďurtu

3 /

V Badíne v stredu popoludní dohrávali 7. kolo štvrtej ligy skupiny juh. Naše Jupie privítalo futbalistov Veľkého Krtíša a nikoho nenechalo na pochybách o tom, kto je favoritom duelu.

Už úvod stretnutia vyšiel domácim na výbornú. V štvrtej minúte našiel Pšida z pravej strany v šestnástke Ďurtu a ten približne z penaltového bodu mieril presne k žrdi. V deviatej minúte bolo už 2:0, pretože centrovanú loptu umiestnil hlavou Šimunek. Jupie bolo v prvom polčase lepším tímom, ale zbytočne sa prispôsobilo tempu bezzubého súpera, takže sľubné útoky gólový efekt nepriniesli. Hostia nedokázali nič vyťažiť z niekoľkých domácich chýb v strede ihriska.

V druhom polčase sa náš celok rozstrieľal. V 51. minúte unikal opäť z pravej strany Pšida, hostia ho zastavili až v šestnástke za cenu faulu a tento futbalista nariadenú penaltu aj premenil – 3:0. V 68. minúte akúkoľvek snahu Krtíšanov umlčal svojím druhým gólom v zápase Ďurta. To však nebolo všetko, pretože o malú chvíľu po dobrej šanci nášho mužstva vznikol rohový kop, z ktorého putovala lopta k Plškovi a ten sa pred bránkou nemýlil. Skóre duelu uzavrel v 76. minúte hetrikom Oliver Ďurta, strelou z vnútra šestnástky prekonal gólmana Tatára a stanovil konečný výsledok na 6:0. Jupie mohlo vyhrať aj vyšším rozdielom, ale sľubné útočné akcie nedotiahlo do úspešného konca.

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – FK FC Baník Veľký Krtíš 6:0 (2:0)

Góly: 4., 68. a 76. Ďurta, 9. Šimunek, 51. Pšida (z 11m), 72. Plško. Rozhodoval: Šlapka. ŽK: Kukolík, Penksa. Diváci: 150.

Najbližšie je na programe riadne 9. Kolo, ktoré sa hrá cez víkend. V sobotu 30. septembra o 19.00 hodine privíta Šalková na svojom ihrisku pod umelým osvetlením Tornaľu. V nedeľu 1. októbra o 14.30 hodine sa Medzibrod predstaví v Pliešovciach, Rakytovce nastúpia u lídra v Tisovci a v Badíne Jupie hostí Hriňovú.

1. Tisovec 19b, 2. Medzibrod 17b, 3. Poltár 16b, 4. Tornaľa 15b, 5. Jupie 13b, 6. Šalková 12b, 7. Č. Balog 11b, 8. Hriňová 10b, 9. S. Ďarmoty 10b, 10. Revúca 9b, 11. Rakytovce 8b, 12. Vinica 8b*, 13. Pliešovce 6b*, 14. V. Krtíš 3b.