Futbalovej Dukle sa darí, na nulu zdolala v Kremničke aj Žarnovicu + HLASY

5 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly nastúpili v nedeľu v dopoludňajších hodinách v Kremničke  na zápas 19. kola tretej futbalovej ligy stred proti Žarnovici a úlohu favorita potvrdili. Vyhrali totiž už druhýkrát v rade na nulu, tentoraz výsledkom 2:0.

Dukla odohrala na jar tri zápasy z plánovaných piatich a všetky tri vyhrala. Prvý s Kalinovom ešte v marci na umelej tráve na Štiavničkách 2:1, minulý víkend v Krásne nad Kysucou 3:0 a teraz zdolala v Kremničke Žarnovicu 2:0. Z troch duelov má teda plný počet bodov, skóre 7:1, a keďže Lučenec v tomto kole zaváhal doma s Martinom, Bystričania sa priebežne vyhupli na prvé miesto v tabuľke.

Čo sa týka zápasu so Žarnovicou , v prvom polčase mali hráči nášho MFK viac loptu na kopačkách, ale hra bola vcelku vyrovnaná. Chýbali vyložené príležitosti na jednej či druhej strane. Dve slušné možnosti mal iba banskobystrický stredopoliar Kolláti – najprv hlavičkoval po centri z ľavej strany z asi piatich metrov do priestoru, kde bol brankár Straka a potom po spätnej prihrávke zakončoval trošku zbrklo z približne15 metrov, gólman teda nemal veľa práce ani s touto loptou. Tento náš futbalista sa po polhodine zranil, takže musel byť vystriedaný.

V druhom polčase už pribudlo šancí. Dukla hrala viac ofenzívne a do dobrej možnosti sa dostal Ševčík, jeho hlavička však nezaskočila Straku. Potom to vyskúšal spoza šestnástky Zumrovski, no mieril tesne nad brvno. O slovo sa prihlásili aj hostia. Z hranice pokutového územia parádne mieril kapitán Štefanka, brankár Krejčí vytlačil loptu na pravú žrď. Zasahovať musel aj po hodine hry, pretože súper predviedol peknú kombinačnú akciu, po ktorej z vnútra šestnástky zakončoval Nepšinský. Varovné signály zobrali bystrickí futbalisti vážne, častejšie útočili, najmä po pravej strane, a po centri Ševčíka to v päťke znovu vrelo, napokon vyboxovanú loptu od gólmana Žarnovice poslal z rohu päťky nekompromisne medzi žrde Erik Gaško a v 70. minúte zariadil vedenie 1:0. Hostia mohli vyrovnať o dve minúty neskôr po koncovke Širáňa. Odhodlal sa k slušnej strele spoza obrancu Dukly, no Krejčí bol pozorný a opäť podržal tím. Podstatné bolo, že sme v ďalšej časti už nepúšťali súpera do šancí a počkali si na tú svoju. Tá prišla v 86. minúte, keď Búry našuchoril loptu Jánovi Kostúrikovi a ten ju hlavou v šestnástke trafil parádne do vinkla. Zariadil tak konečný stav 2:0.

Po zápase sme oslovili asistenta trénera MFK Dukla Banská Bystrica Nora Juračku, ktorý uviedol: „Je to dôležité víťazstvo. Žarnovica bola vyrovnaným súperom, prezentovala sa dobrým pohybom na ihrisku a bola nebezpečná i smerom dopredu. V prvom polčase sme držali viac loptu my na kopačkách, mali sme dve príležitosti, ale nevyužili sme ich Kollátim. V druhom polčase sme zmenili spôsob hry, začali sme hrať na dvoch klasických útočníkov a vytúžený efekt sa dostavil. Hoci ešte pred našim gólom mali dve šance hostia, ale brankár Krejčí sa vyznamenal. Prvú strelu hostí vytesnil na žrď a druhú zlikvidoval na čiare. Našťastie sa naša snaha a aktivita smerom dopredu vyplatila, keď Gaško z rohu pätky prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a dal na naše kopačky týmto zásahom potrebný pokoj. Naša snaha bola potom korunovaná aj druhým gólom Kostúrika a hostia už len ťažko mohli v závere pomýšľať na nejaký zvrat. Duel sme teda dotiahli do vytúženého víťazstva, ale hosťom sme nechali na môj vkus až príliš veľa priestoru v tomto zápase. V budúcnosti sa to nemôže opakovať, lebo by sa nám to mohlo vypomstiť.“

Autor víťazného gólu, obranca Erik Gaško Bystricovinám povedal: „Bola to netradičná pozícia pre mňa pri góle, ale tréner nás učí, aby sme dopredu nabiehali aj my krajní obrancovia a to sa aj stalo. Nabehol som si a zakončil. Išla ku mne ťažšia lopta, skúsil som to z prvej a trafil som to dobre. Duel bol vyrovnaný, ale ukázalo sa v závere, že máme natrénované dosť, že bojujeme až do samého konca a preto vieme dať góly práve na konci zápasov. Súper hrozil hlavne z brejkov, boli trošku stiahnutí, no my trénujeme na patričnej úrovni i defenzívu, čo sa tiež ukázalo, veď už dva zápasy sme to uhrali vzadu na nulu. Je teda spokojnosť, tri body zostali doma, čo je podstatné.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Žarnovica 2:0 (0:0)

Góly: 70. Gaško, 86. Kostúrik. Rozhodoval: Oružinský. ŽK: Zumrovski – Suslov, Hudák. Diváci: 200.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Gaško, Herich, J. Tóth, Snitka, Kolláti (34. Ševčík), H. Kollár (71. Búry), Zumrovski, Savič (87. Neušel), Ďanovský (60. Kostúrik), Laksík (73. Urgela)

Ostatné výsledky: Lučenec – Martin 1:3, Teplička n. Váh. – Oravské Veselé 2:0, Námestovo – R. Sobota 0:1, L. Hrádok – Krásno n. Kys. 3:0, Kalinovo – Fiľakovo 2:1, L. Štiavnica – Čadca 2:0, N. Baňa – Detva 0:4.

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla v dohrávke 17. kola tretej futbalovej ligy doma v areáli Kremničky v stredu 18. apríla o 16.00 hodine v šlágri proti druhému  Lučencu, za ktorý hrá ešte na jeseň bystrický kapitán Michal Bíreš. Tí, čo majú zakúpené lístky na hokej to budú mať s presunom náročnejšie, po skončení futbalového stretnutia budú mať na to necelú štvrťhodinu na zimný štadión…

1. B. Bystrica 40b*, 2. Lučenec 38b**, 3. R. Sobota 36b, 4. Lip. Hrádok 33b, 5. Kalinovo 33b, 6. Martin 29b, 7. Žarnovica 28b, 8. Námestovo 27b, 9. Krásno n. Kys. 24b, 10. Lip. Štiavnica 24b, 11. Oravské Veselé 23b, 12. Čadca 22b, 13. Teplička n. Váh. 22b, 14. N. Baňa 19b, 15. Fiľakovo 15b, 16. Detva 7b.

Pozn: mužstvá odohrali rôzne počty kôl, z úvodnej trojice má B. Bystrica oproti Rimavskej Sobote jeden zápas k dobru a Lučenec až dva.

Autor: (bl), Foto: autor