0 /

Cez víkend bolo na programe 17. kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh a v ňom sa darilo iba Šalkovej, ktorá už v sobotu doma rozdrvila posledný Veľký Krtíš vysoko 9:0. Rakytovce prehrali tesne o gól v Čiernom Balogu a Jupie neuspelo v Slovenských Ďarmotách, kde sa strelecky odmlčalo a inkasovalo až trikrát. Medzibrod si duel s Poltárom odložil.

Šalkovčania privítali doma Veľký Krtíš a už v prvom polčase nikoho nenechali na pochybách, kto bude pánom na ihrisku. Do vedenia išli v štvrtej minúte, keď sa Zimnikoval preštrikoval dopredu a po jeho koncovke uspel z dorážky Miroslav Debnár1:0. Tento futbalista mal aj ďalšiu šancu, ocitol sa v päťke sám pred odkrytou bránkou, no netrafil dobre loptu. Hostia mali dve príležitosti na vyrovnanie, v prvej sa ocitol Matikovský, gólman Vernarský bol proti a veľmi dobre si počínal aj pri nebezpečnej dorážke Filipa Kollára. Domáci mali výškovú prevahu a vyšli im ideálne štandardky. Z ľavej strany jednu z nich rozohral v 14. minúte Palovič a Matej Libič hlavou zvýšil na 2:0. Krtíšania sa mohli vrátiť do zápasu v dvadsiatej minúte. Hrali totiž slušne kombinačne a po peknej akcii strieľal Kupček,  na bránkovej čiare však zachraňoval svoj tím skvelým odkopom Peter Dobrík . Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš – dostaneš. V 28. minúte zahrával rohový kop taktiež Palovič, loptu poslal na prednú žrď, kde dominoval hlavou Matej Mesík3:0. Štvrtý gól o minútu neskôr bol trochu kuriózny. Na bránku Baníka totiž išla ďalekonosná lopta, ktorú Tatár neudržal v rukách a za ním číhal na túto situáciu neomylný Pavol Dobrík4:0. Súper bol absolútne podlomený a nezvládol záver polčasu. Po centri Štubniaka sa na päťke presadil nestrážený Juraj Chovanec5:0 a dieru v obrane využil znovu Miroslav Debnár, keď išiel sám na bránku, obišiel Tatára a zvýšil na 6:0.

V druhom polčase hostia stratili motiváciu, navyše prišli iba s jedným náhradníkom do okrajovej časti Banskej Bystrice, odišli z ihriska tak nielen psychicky, ale i fyzicky. Šalková hrala umne s loptou a pridala ďalšie góly. Na 7:0 zvýšil peknou strelou zo šestnástky Lukáš Palovič, po hodine hry Miro Debnár zaknihoval hetrik, keď dostal dobrú loptu do pokutového územia, zakryl si ju, otočil sa a zakončil presne k žrdi – 8:0. Posledný deviaty zásah na 9:0 zariadil Zoran Vučkovič, ktorý dostal prihrávku za obranu súpera a preloboval gólmana Krtíša. Tím z juhu stredného Slovenska sa potom už sústredil na to, aby neinkasoval hanebný desiaty zásah. Diváci si ho veľmi želali, ale nedočkali sa ho. Z tohto duelu je i naša fotogaléria.

Autor hetriku Miroslav Debnár po zápase uviedol: „Odohrali sme dobrý zápas, boli sme v ňom lepším mužstvom a ja som rád, že som sa konečne strelecky prebudil. V dvoch zápasoch som dal štyri góly, futbal mi chutil. Verím, že budeme v takýchto výkonoch a výsledkoch pokračovať aj naďalej.“

FK Šalková – FC FK Baník Veľký Krtíš 9:0 (6:0)

Góly: 4., 43. a 65. M. Debnár, 14. M. Libič, 28. M. Mesík, 29. Pav. Dobrík, 40. Chovanec, 57. Palovič, 67. Vučkovič. Rozhodoval: Kučera. ŽK: bez kariet. Diváci: 70.

(job)

Rakytovce cestovali do Čierneho Balogu a úvod zápasu patril domácim „Medveďovcom“. Tí už v prvej minúte po rohu mali šancu, no Pečovský mieril vedľa. Potom sa Balco rútil na hosťujúceho brankára, ale ten svoje mužstvo podržal. Osmelili sa aj „RAKY“. V 12. minúte Širka sklepol loptu kapitánovi Fojtíkovi, ktorý mieril nad brvno. Po polhodine hry vystrašil hostí z priameho kopu Mózer, mieril totiž do žrde. V 32. minúte vybojoval loptu Rafanides, naservíroval ju Fojtíkovi, ktorý tentoraz triafal vedľa domácej bránky. Pred prestávkou ešte pekne prenikol cez rakytovskú obranu Mózer, no Mráz zostal opäť neprekonaný.

Aj úvod druhého polčasu patril domácim futbalistom. V 50. minúte po rohovom kope ostal nepokrytý Horváth a jeho presná hlavička skončila v sieti – 1:0. O tri minúty neskôr hostia stratili loptu, Baločania šikovne vysunuli Mózera, ktorý obišiel Mráza a do prázdnej bránky upravil na 2:0. Rakytovce sa však nevzdávali a v 68. minúte po lopte od Kohúta sa zoči-voči Hermanskému nemýlil Šimon Bútora2:1. Domácu poistku mal na kopačke Floch, ale po spätnej prihrávke mieril vedľa. V závere to ešte náš celok skúšal strelami Rafanidesa a Dubašáka, no žiaľ tie gólom už neskončili. Na Balogu diváci videli dobrý zápas, ktorý sa musel páčiť a možno viac by mu pristala remíza.

ŠK Partizán Čierny Balog – FK Rakytovce 2:1 (0:0)

Góly: 50. Horváth, 53. Mózer – 68. Bútora . Rozhodoval: Katreniak. ŽK: Horváth, Cibula (obaja Č. Balog). Diváci: 50.

(tdz)

Začiatok zápasu medzi Slovenskými ĎarmotamiJupie FŠMH Badín-Podlavice sa niesol vo vyrovnanom duchu. V úvodnej štvrťhodinke diváci väčšiu šancu nevideli. Prvý vážny moment prišiel v 19. minúte, keď Veselovský váhal s rozohrávkou v blízkosti vlastného pokutového územia, lopty sa zmocnili domáci, predviedli pekný tandem a Havrila z uhla prekonal brankára Jančiara – 1:0. Po góle sa obraz hry zmenil, Ďarmoty mali iniciatívu a vyťažili z toho druhý gól. Po rozohrávke nakrátko prebral loptu pravý obranca hostí Pšida, posunul ju po čiare, ale prihrávka nemala potrebnú razanciu, zachytil ju domáci Cibula, prenikol do šestnástky, kde ho fauloval Giertl a rozhodca bez váhania ukázal na biely bod. Berec s istotou nariadenú penaltu premenil a zvýšil na 2:0. Už o štyri minúty neskôr sa znova mohlo meniť skóre. Ľavý obranca Jupie Baláž nezachytil nakopnutú loptu, ktorá prepadla až ku krídelníkovi súpera, ten spätnou prihrávkou našiel spoluhráča, ale ten našťastie zo siedmich metrov minul bránku. V 39 minúte sa tretíkrát zmenilo skóre zápasu. Gólman z Badína rozohral päťku, hlavičkový súboj v strede ihriska vyhral domáci obranca, lopta následne preletela všetkých a spadla až k nohám Bereca, ktorý nikým nestrážený na hranici šestnástky obišiel Jančiara a bez problémov zakončil do odkrytej svätyne – 3:0.

V druhom polčase tempo zápasu upadlo. Za zmienku stoja len dve situácie. V 68 minúte z pravej strany centroval Pšida, lopta sa dostala na zadnú žrď, kde sa ocitol osamotený Ďurta, ale trafil len brankára Slovenských Ďarmot. Hra sa vyrovnala, ale domáci už netlačili tak ako v prvom dejstve. Predsa sa však dostali ešte do jednej vyloženej šance. Jemná prihrávka za obranu pristála na nohu Greguša, ten prestrelil Jančiara, ale proti bol stopér Jupie, ktorý na bránkovej čiare zakročil.

FK Slovenské Ďarmoty – Jupie FŠMH Badín-Podlavice 3:0 (3:0)

Góly: 19. Havrila, 30. a 38. Berec (prvý z 11m). Rozhodoval: Ľupták. ŽK: V. Giertl, Nemčík, M. Giertl, Hanák. Diváci: 150.

(rj)

Ostatné výsledky: Pliešovce – Revúca 1:0, Tisovec – Hriňová 5:1, Tornaľa – Vinica 1:0, Medzibord – Poltár – odložené na 8. mája.

Najbližšie sú na programe zápasy 18. kola. V sobotu 21. apríla Rakytovce privítajú na svojom štadióne o 16.00 hodine Tornaľu, v nedeľu 22. apríla v tom istom čase hrá v Badíne naše Jupie s Čiernym Balogom, v Revúcej sa predstaví Šalková a Medzibrod bude hrať vo Vinici.

1. Medzibrod 32b*, 2. Slov. Ďarmoty 30b, 3. Šalková 28b*, 4. Poltár 27b**, 5. Č. Balog 26b*, 6. Tisovec 25b**, 7. Hriňová 23b*, 8. Tornaľa 22b**, 9. Pliešovce 21b* 10. Jupie 19b**, 11. Revúca 19b*, 12. Rakytovce 17b*, 13. Vinica 15b, 14. V. Krtíš 10b*.