Nečakané prehry Rakytoviec a Šalkovej, naplno bodovalo iba Jupie

1 /

Cez víkend bolo na programe dvanáste kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh, v ktorom nás potešilo iba naše Jupie výhrou v Tornali. Medzibrod remizoval s Čiernym Balogom a prehru zaknihovala v oklieštenej zostave Šalková v Pliešovciach. Rakytovce zakopli doma s Hriňovou. Z tohto duelu sú aj naše fotografie.

Rakytovce v sobotu popoludní hostili Hriňovú, ktorá bola v prvom polčase lepším mužstvom na ihrisku. Už v 7. minúte sa mohla ujať vedenia po štandardnej situácii, no Styk na bránkovej čiare vykopol loptu. Tá sa potom odrazila k domácim hráčom, ktorí mali brejk troch na jedného, ale ponúknutú situáciu nedokázali využiť. V ďalšej časti hry zakončoval po centri hosťujúci Marcinek, brankár Mráz vyškriabal loptu spod brvna na roh. V 18. minúte sa pred šestnástkou uvoľnil Pohorelec a gólman Rakytoviec ďalším skvelým zákrokom vyrazil jeho strelu. Náš tím pohrozil v 24. minúte. Fojtík prešiel z ľavej strany do pokutového územia, prihral loptu Bútorovi, no ten ju vo vyloženej šanci však zle trafil a mieril vedľa. Po polhodine hry Gašpar našiel Fojtíka, ktorý sa zbavil dvoch brániacich hráčov, ale jeho strelu brankár hostí kryl. O minútu neskôr po rýchlom protiútoku Hriňovej sa zoči voči Mrázovi ocitol Pohorelec, lenže svoju šancu nevyužil. Rakytovčania minútu pred prestávkou mohli ísť do vedenia, ale dokázali zahodiť aj nemožné. Najskôr center Pavlíka usmernil Kapusta len do brankára Kružliaka, odrazenú loptu vrátil do ohňa Styk, tá sa aj so šťastím dostala k Fojtíkovi, ktorý ju zblízka napálil do žrde. Od nej sa ešte lopta odrazila opäť pred Fojtíka, no ten ju pre zmenu poslal do brvna!

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu. V 51. minúte to skúšal Marcinek, ale opäť vďaka Mrázovi nepochodil. RAKY mohli viesť o štyri minúty neskôr. Po rohovom kope hlavičkoval Pavlík, no Kružliak tak isto skvele zasiahol. Až po hodine hry diváci videli prvý gól, keď sa lopta s prispením šťastia dostala k voľnému Marcinekovi a ten ju špicom poslal povedľa Mráza – 0:1. O tri minúty neskôr to bolo pre hostí ešte veselšie, pretože strela Hrončeka skončila za chrbtom gólmana – 0:2. Domáci mali šance na vyrovnanie, v 73. minúte Hriňovú podržal brankár, ktorý vyrazil na roh hlavičku Malatinca. O desať minút neskôr chybné vybehnutie Kružliaka nedokázal potrestať Kapusta, ktorý spoza pokutového územia netrafil prázdnu bránku. A o tom, že by domáci nedali gól ani do rána svedčala posledná minúta zápasu, keď po Pavlíkovom centri hlavičkoval Bútora do gólmana hostí a následne dorážajúci Riška trafil na čiare ležiaceho Kružliaka. Rakytovce sa tak s domácim ihriskom v jesennej časti rozlúčili prehrou.

FK Rakytovce – MFK Spartak Hriňová 0:2 (0:0)

Góly: 61. Marcinek, 64. Hronček. Rozhodoval: Dančo. ŽK: Styk – Hronček, Purdek, Ľupták. Diváci: 80.

Šalková cestovala do Pliešoviec iba s dvanástimi futbalistami bez náhradníka priamo do poľa. V úvode bol zápas vyrovnaný. Oba tímy sa snažili kombinovať, ale nášmu tímu viazla súhra na slabšom pohybe. Prvý gól padol v jedenástej minúte po rýchlom brejku domácich. Z pravej strany putovala lopta popred obranu, aby ju nakoniec dokopol medzi žrde Vilhan – 1:0. Zlomový moment nastal v 39. minúte. Obranca Libič chytil loptu smerujúcu do bránky rukou, videl červenú kartu a nariadenú penaltu premenil Roziak – 0:2. Po tomto momente sa Pliešovčania vedomí si presily nehrnuli do útoku. Snažili sa najmä držať loptu. Šalkovčania si vytvárali príležitosti väčšinou po štandardkách. Výnimkou boli dve tutovky Debnára. V prvej sám pred brankárom prekopol jeho svätyňu, v druhej už dobre zasiahol domáci gólman. Pliešovce napokon ešte pridali tretí gól z brejku, postaral sa oň Záturecký v 79. minúte. Tréner Šalkovej Daniel Vernarský po prehre uviedol: „Domáci si výhru zaslúžili. Boli pohyblivejší a prejavili väčšiu túžbu po víťazstve.“

TJ Tatran VLM Pliešovce – FK Šalková 3:0 (2:0)

Góly: 11. Vilhan, 39. Roziak (z 11m), 79. Záturecký. Rozhodoval: Katreniak. ŽK: Hraško, J. Malatinec (obaja Pliešovce).ČK: 39. Libič (hranie rukou na bránk. čiare). Diváci: 92.

Naše Jupie cestovalo do Tornale a úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. V 7.minute dostali kolmú loptu medzi obranu, brankár Jančiar zostal na pol ceste a tak Duczman nemal problém skórovať pred odkrytou časťou hosťujúcej svätyne – 1:0. Po štvrťhodine hry mohol vyrovnať Ďurta, ale mieril vedľa. Až v 21. minúte sa naši hráči tešili z gólu, Šimunek obišiel protihráča po bránkovej čiare, jeho spätná prihrávka prešla na Baláža, ktorý nekompromisne strieľal – 1:1. Do prestávky mohlo Jupie aj vyhrávať, ale zblokovanú loptu po koncovke Plška poslal Šimunek vedľa. Viesť mohli i domáci, Pipíška v dobrej príležitosti takisto nemal presnejšiu mušku a kapitán Juhász stroskotal na Jančiarovi, ktorý zakročil nohou.

Druhý polčas začal strelou Šimuneka, ale loptu poslal nad brvno. Na oboch stranách sa hráči snažili zakončovať, ale nemierili medzi žrde. Až v 58. minúte to skúšal presnejšie Konder, no iba tam, kde stál brankár. Toho po hodine hry poriadne zamestnal strelou k žrdi Ďurta. V 73. minúte malo Jupie výhodu štandardky, ale paradoxne po nej sa dostal do šance súper. Jeden z domácich futbalistov postupoval sám na Jančiara, ktorý ho vybehnutím za šestnástku vytlačil z dobrého uhla, takže lopta si cestu do bránky nenašla. Podobná situácia nastala aj na opačnej strane. Na gólmana sa rútili až dvaja naši hráči Šimunek s Konderom, no prihrávku prvého druhý menovaný nedopravil tam kde si to želal. Rozuzlenie prišlo v 85. minúte. Plško vyhral súboj pre Šimuneka, ktorý tiesnený na zemi prihral Samsonovi a ten z vnútra šestnástky už zakončoval podľa predstáv – 1:2. V závere mali domáci tlak, ale nevypracovali si vyloženú šancu na prípadné vyrovnanie.

FK Mesta Tornaľa – Jupie FŠMH Badín-Podlavice 1:2 (1:1)

Góly: 7. Duczman – 21. Baláž, 85. Samson. Rozhodoval: Filkus. ŽK: Pipíška, Kováč – Šimunek, Ďurta. Diváci: 250.

Medzibrod privítal doma Čierny Balog a stovka divákov na obecnom štadióne v prvom polčase gól nevidela. Oba tímy mali niekoľko príležitostí, no nedokázali ich využiť. Skóre sa menilo až po prestávke. V 66. minúte poslal do vedenia hostí Kukula. Domáci následne začali tlačiť, pokúšali sa o vyrovnanie a ich snaha bola korunovaná v 88. minúte. Hosťujúci Gajdošík si totiž počínal v šestnástke nedovolene, videl za to druhú žltú kartu a nariadenú penaltu premenil Sedliak. V samom závere krátku presilovku o jedného hráča už Medzibrod nevyužil, takže sa musel uspokojiť po nie celkom želateľnom priebehu i s bodom.

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Partizán Čierny Balog 1:1 (0:0)

Góly: 88. Sedliak (z 11m) – 66. Kukula. Rozhodoval: Herdeľ. ŽK: Pipich, Gregor, Belko, Haviar – Betka, Gajdošík, Peťko, J. Auxt, Mózer. ČK: 87. Gajdošík (po 2ŽK). Diváci: 100.

Ostatné výsledky: Vinica – V. Krtíš 2:1, Tisovec – S. Ďarmoty 0:2, Poltár – Revúca 6:0..

Najbližšie je na programe posledné jesenné kolo. V sobotu 28. októbra o 16.00 hodine sa hrá mestské derby, v ktorom Šalková privíta doma Rakytovce. V nedeľu 29. októbra sa hrá druhé, tentoraz okresné derby. V Badíne o 14.00 hodine Jupie hostí Medzibrod.

1. Poltár 25b, 2. Tisovec 21b, 3. Medzibrod 20b, 4. Šalková 19b, 5. Hriňová 19b, 6. Jupie 19b, 7. Tornaľa 18b, 8. S. Ďarmoty 17b, 9. Č. Balog 16b, 10. Revúca 15b, 11. Pliešovce 14b*, 12. Rakytovce 14b, 13. Vinica 12b*, 14. V. Krtíš 6b.