2 /

Cez víkend bolo na programe tretie jarné kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh a konečne sa odohrali všetky plánované stretnutia. V Badíne Jupie hostilo Šalkovú a derby zápas zvládli lepšie hostia, vyhrali ho 2:1. Rakytovce privítali Vinicu a zaknihovali si prvú jarnú a jednoznačnú výhru 3:0. Rovnakým výsledkom zvíťazili aj Medzibrodčania v Hriňovej. Ostatné duely sa skončili remízami.

Rakytovce privítali už v sobotu popoludní na svojom štadióne predposlednú Vinicu a ak sa chceli odpútať od spodku tabuľky museli vyhrať. Hostia pricestovali len s jedenástimi futbalistami a od začiatku to bol hlavne boj domácich útočníkov proti brankárovi Geregaiovi. Už v 12. minúte pripravil Rafanides Fojtíkovi ideálnu možnosť na skórovanie, ale tento hráč mieril len do nôh gólmana. Po štvrťhodine nebezpečne pálil Kohút, loptu vyrazil Geregai na roh, po ktorom hlavičkoval Ondrejka do bočnej siete bránky súpera. Ďalšia možnosť sa dostavila po prihrávke Malatinca, nasledoval opäť súboj Fojtík – Geregai a ten vyšiel lepšie gólmanovi Vinice. V 28. minúte našiel Pavlík centrom Malatinca, ktorý vo výbornej pozícii mieril vedľa. Vrchol streleckej nemohúcnosti nastal minútu pred prestávkou, keď Rafanides našiel Širku, no ten trafil iba nohy presúvajúceho sa Geregaia a následná dorážka Bútoru letela vysoko nad.

Až v druhom polčase sa podarilo domácim konečne prekonať vynikajúceho Geregaia. V 47. minúte dostal Kohút pred šestnástkou veľa času i priestoru a presnou strelou k žrdi poslal svoj tím do vedenia 1:0. Rakytovčania to naďalej skúšali proti mimoriadne pozornej obrane hostí a tak ďalší gól prišiel až v 71. minúte. Rafanidesova strela sa odrazila od brvna k Fojtíkovi a ten hlavou poslal loptu do siete – 2:0. Konečnú podobu výsledku dal svojim druhým gólom Kohút, keď po rohovom kope na krátko presnou technickou strelou k žrdi upravil na konečných 3:0.

(tdz)

FK Rakytovce – ŠK Vinica 3:0 (0:0)

Góly: 47. a 90. Kohút,71. Fojtík . Rozhodoval: Škvarek. ŽK: Širka – Antal. Diváci: 80.

V nedeľu sa hralo okresné derby v Badíne, kde má domovský stánok A mužstvo Jupie. Zápas sa začal vo svižnom tempe. Hráči Šalkovej mali väčšiu územnú prevahu, čo vyústilo aj do prvej gólovej šance. Po rohovom kope sa lopta dostala až na zadnú žrď, kde v poslednej chvíli zakročil stopér Badína a nebezpečenstvo odvrátil. V 17. minúte mali hostia ďalšiu príležitosť, po centri do šestnástky sa lopta odrazila na hranicu päťky, ale zakončenie útočníka bolo zblokované na roh. Z následnom rohu sa už Šalkovčania tešili z gólu. Center putoval na zadnú žrď, kde si najlepšie na loptu naskočil Pavol Dobrík a hlavou upratal loptu do siete – 0:1. Potom sa prihlásilo o slovo aj Jupie v snahe vyrovnať. V 29. minúte zariadil Nemčík dlhý nákop z polovice ihriska, do zakončenia na hranici malého vápna sa dostal Hanák, ale pred výborným brankárom Vernarským neuspel. O dve minúty neskôr dostal Hanák opäť loptu za obranu, tentoraz mieril nepresne. V 40. minúte sa aj do tretice ocitol Hanák pred gólmanom hostí, ktorý mu však loptu ukradol spred nôh tesne pred zakončením . Do šatní sa teda odchádzalo za stavu 0:1.

Do druhého polčasu vstúpila lepšie Šalková. Obrovskú šancu spálil ich kanonier Vučkovič. V samostatnom úniku totiž brankára Škubáka neprekonal. V 53 minúte unikol po pravom krídle domáci Pšida, odcentroval a jeho pretiahnutý center skončil na brvne. Hra sa potom vyrovnala, no nebezpečnejší boli hostia. Po hodine hry sa ocitol Vučkovič opäť zoči – voči Škubákovi, ktorý predviedol skvelý zákrok a strelu z rohu päťky zneškodnil. Gólu sa napokon  dočkali Badínčania. V 68. minúte po nákope za obranu sa v skrumáži najlepšie zorientoval Hanák a tentokrát sa už nemýlil – 1:1. Blížil sa pomaly koniec duelu, obe mužstvá nechceli hlavne inkasovať, no rozhodujúcu chybu spravili futbalisti Jupie. V 90. minúte rozohrávali štandardnú situáciu, defenzíva Šalkovej odkopla loptu ďaleko za obranu súpera, Škubák z bránky vybehol, ale odkopom trafil len pred sebou stojaceho Debnára. Ten síce bol tiesnený, no dostal sa k odrazenej lopte a nemal problém ju poslať do odkrytej svätyne –1:2. Tento moment bol kľúčový. V zápase sa už nič viac nestalo a tri body si na druhý koniec Banskej Bystrice zobrala z Badína Šalková.

(rj)

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – FK Šalková 1:2 (0:1)

Góly: 68. Hanák – 19. Pav. Dobrík, 90. M. Debnár. Rozhodoval: Kuchárský. ŽK: E. Hudec – M. Debnár. Diváci: 100.

Vedúce mužstvo súťaže Medzibrod cestovalo do Hriňovej, kde sa tamojší tím hotoval potrápiť lídra ligy. V prvom polčase sa mu to darilo, ale nedokázal skórovať. Naopak inkasoval gól do šatne, keď sa v 45. minúte presadil Peter Belko0:1. Po prestávke museli domáci otvoriť hru, no do karát im nezahral pomerne rýchly gól hostí v podaní Pipicha už v 55. minúte – 0:2. Prišla 64. minúta a bolo defacto vymaľované, pretože tretí gól pridal Martin Sedliak a výsledok 0:3 už nebolo v silách Hriňovčanov otočiť. Tí sa napokon nepresadili ani raz, takže brankár Attila Petrík si udržal ďalšie čisté konto.

(cb)

MFK Spartak Hriňová – TJ Sokol Medzibrod 0:3 (0:1)

Góly: 45. Belko, 55. Pipich, 64. Sedliak. Rozhodoval: Petrinec. ŽK: Purdek – Belluš. Diváci: 200.

Ostatné výsledky: Poltár – Tornaľa 3:3, V. Krtíš – Pliešovce 1:1, Č. Balog – S. Ďarmoty 0:0, Revúca – Tisovec 1:1.

Najbližšie sú na programe zápasy 17. kola. V sobotu 14. apríla Šalková privíta na svojom ihrisku o 15.30 hodine Veľký Krtíš, v nedeľu 15. apríla v tom istom čase sa naše Jupie predstaví v Slovenských Ďarmotách, Rakytovce odohrajú duel v Čiernom Balogu a Medzibrod si šláger kola s Poltárom odložil na 8. mája.

1. Medzibrod 32b, 2. Poltár 27b**, 3. Slov. Ďarmoty 27b, 4. Šalková 25b*, 5. Č. Balog 23b*, 6. Hriňová 23b, 7. Tisovec 22b**, 8. Jupie 19b**, 9. Tornaľa 19b**, 10. Revúca 19b*, 11. Pliešovce 18b*, 12. Rakytovce 17b*, 13. Vinica 12b*, 14. V. Krtíš 10b*.