Derby v Badíne s Rakytovcami zvládlo Jupie, vyhrali aj Šalková a Medzibrod

1 /

Od piatka do nedele sa hrali zápasy 19. kola štvrtej futbalovej ligy skupiny juh a v ňom sa naša pozornosť sústredila najmä na piatkové večerné derby v Badíne medzi tamojším Jupie a susednými Rakytovcami. Duel lepšie zvládli domáci futbalisti, ktorí zvíťazili 2:0. V sobotu hostila na svojom ihrisku Šalková Hriňovú a rolu favorita potvrdila rovnakým výsledkom. Nikoho nenechal na pochybách ani vedúci Medzibrod. Ten si v nedeľu poradil doma s Tornaľou 3:0.

V piatok už o 17:30 hodine mal naplánovaný výkop derby zápas Jupie Badín-Podlavice Rakytovce. Duel sa začal lepšie pre domácich. Ďurta v druhej minúte napádal na polovici ihriska stopéra hostí Ondrejku, ktorý v súboji loptu stratil a spomínaný útočník sa nikým netiesnený rútil sám na brankára a šancu premenil – 1:0. Rakytovčania ostali viditeľne zaskočení zlým úvodom. Prvý ich náznak šance prišiel v dvadsiatej minúte. Na spätný center z krídla si nabehol Rafanides, ale slabá hlavička skončila v náručí gólmana Škubáka. O štyri minúty neskôr poslal domáci Baláž centrovanú loptu na zadnú žrď, ktorá nebezpečne padala do bránky, ale Mráz si so situáciou dokázal poradiť. O pár minút neskôr opäť hrozili Badínčania. Hanák sa dostal v pokutovom území k lopte, nikým nestrážený vyslal pekný pokus, ale brankár hostí sa predviedol dobrým zákrokom a strelu zneškodnil. Prvý polčas viac šancí nepriniesol.

Do druhého polčasu mali opäť lepší vstup hráči FŠMH Jupie. V 54. minúte poslal z pravej strany Ďurta skvelý center za obranu na voľného Hanáka a ten sa zoči-voči Mrázovi nemýlil a zvýšil skóre na 2:0. Rakytovce potom tlačili, ale finálna fáza im nevychádzala. Po dlhom obliehaní súperovej šestnástky prišiel v 75. minúte faul a hostia zahrávali priamy voľný kop z nebezpečnej vzdialenosti od bránky, no strelu z mierneho uhla ponad múr zneškodnil Škubák výborným zákrokom a ďalej si tak držal čisté konto. O niekoľko minút neskôr sa na opačnej strane ocitol sám pred brankárom domáci Plško, po rýchlom protiútoku sa dostal k prihrávke od Hudeca, ale v zakončení neuspel a mieril len vedľa. Zápas už potom viac vzruchu nepriniesol. Domáci derby zvládli lepšie a získali do tabuľky zaslúžené tri body.

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – FK Rakytovce 2:0 (1:0)

Góly: 2. Ďurta, 54. Hanák. Rozhodoval: Botka. ŽK: Hanák, E. Hudec – Lacko, Kohút. Diváci: 105.

(rj)

Šalkovčania sa predstavili doma v sobotu proti Hriňovej, ktorá prišla v oklieštenej zostave iba s jedným náhradníkom do poľa, no i tak zanechala na ihrisku dobrý dojem. Prvý polčas bol vyrovnaný, šance sa striedali na oboch stranách, ale gól padol iba jeden. Dosiahli ho naši futbalisti z okrajovej časti Banskej Bystrice v 38. minúte. Po skrumáži sa odrazená lopta dostala na šestnástku k Palovičovi, ktorý mieril presne k žrdi a zariadil tak polčasový stav 1:0.

V druhom dejstve dominovali na ihrisku hostia, no zväčša iba nakopávali lopty dopredu, napriek tomu sa dostali do dobých príležitostí, no nedokázali vyrovnať ani pred odkrytou bránkou Vernarského a ani zo štandardiek. Šalkovčania sa spoliehali na rýchle kontry, v jednej z nich sa ocitol Debnár, ale loptu poslal nad brvno, hoci mal pred sebou už takmer prázdnu svätyňu Kružliaka. Ten napokon kapituloval v poslednej minúte zápasu, kedy si ho vychutnal z brejkovej situácie Vučković a uzavrel tak skóre na 2:0.

FK Šalková – MFK Spartak Hriňová 2:0 (1:0)

Gól: 38. Palovič, 90. Vučković. Rozhodoval: Katreniak. ŽK: žiadne. Diváci: 101.

(bl)

Medzibrod v pozícii lídra súťaže privítal doma Tornaľu, ktorá okupuje spodné priečky tabuľky, takže o favoritovi duelu nebolo ani v tomto prípade pochýb. Domáci už v prvom polčase položili základ víťazstva na svoju stranu dvoma gólmi Martina Boboka. Tento futbalista otvoril skóre zápasu v 15. minúte a o šesť minút neskôr zvýšil vedenie na 2:0. Po prestávke sa hostia snažili znížiť, ale skúsení Medzibrodčania hrali umne a výhru si poistili tretím gólom v 85. minúte. Z penalty sa presadil Selecký, keď si predtým počínal v šestnástke nedovolene hosťujúci Gazda. Aj preto sa duel skončil jednoznačným výsledkom 3:0.

TJ Sokol Medzibrod – FK Mesta Tornaľa 3:0 (2:0)

Góly: 15. a 21. Bobok, 86. Selecký (z 11m). Rozhodoval: Šimovič. ŽK: Majerník – Gazda. Diváci: 250.

Ostatné výsledky: Pliešovce – Poltár 0:1, Č. Balog – V. Krtíš 2:0, Tisovec – Vinica 1:0, S. Ďarmoty – Revúca – nehralo sa.

Najbližšie sú na programe dohrávky prvých jarných kôl. V utorok 1. mája privítajú Rakytovce doma o 17.00 hodine Poltár, v stredu 2. mája sa predstaví naše Jupie taktiež o 17.00 hodine v Pliešovciach. Riadne 20. kolo má na programe v sobotu 5. mája o 16.30 hodine okresné derby medzi RakytovcamiMedzibrodom. Šalková sa v tento deň a v tom istom čase predstaví na pôde Poltára a Jupie hrá o deň neskôr, teda v nedeľu 6. mája vo Veľkom Krtíši s výkopom taktiež o 16.30 hodine.

1. Medzibrod 38b*, 2. Šalková 34b*, 3. Poltár 33b**, 4. Slov. Ďarmoty 33b*, 5. Č. Balog 29b*, 6. Tisovec 28b**, 7. Jupie 25b**, 8. Pliešovce 24b*, 9. Hriňová 23b*, 10. Tornaľa 22b**, 11. Rakytovce 20b*, 12. Revúca 19b**, 13. Vinica 15b, 14. V. Krtíš 10b*.