Barani mohli v Miškovci zaspievať: „Keď to nejde, tak to nejde“ + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti v 31. kole hokejovej Tipsport ligy prehrali na ľade maďarského Miškovca tesne 0:1, keď nedokázali využiť viacero šancí, ani presilovky, nešlo im miestami dobývanie bránky súpera. Nestrelili totiž gól a tak prerušili deväťzápasovú sériu výhier v rade.

Zápas začal opatrne a obe mužstvá sa pozorne strážili. V prvom dejstve toho hráči veľa na ľadovej ploche neukázali a diváci nevideli ani jednu čistú vyloženú gólovú šancu.

V druhej tretine sa hneď v úvode Miškovec zahryzol do našich ´baranov´. Brankár Williams najskôr zneškodnil šancu po úniku Loiseaua, ale onedlho už bol po rýchlej akcii súpera prikrátky na blafák Kulmalu0:1. Po tomto góle pribudlo na ľade nervozity, ale skóre sa do druhej prestávky nezmenilo. Nedokázali sme využiť ani početnú výhodu v závere tohto dejstva.

V tretej tretine Bystrica mala navrch, tlačila sa do bránky, ale prevahu i šance nedokázala využiť. Blízko k vyrovnaniu mal v 51. minúte v presilovke Asselin, ale Vay puk zneškodnil, ustál aj dorážku Asselina a zblízka pred ním neuspel ani Zigo. Barani sa prezentovali viacerými strelami, no nebolo im dopriate šťastie. V závere sme odvolali brankára a takmer inkasovali z hokejky Loiseaua. Potom Sloboda fauloval, hoc maďarský hráč poriadne prifilmoval pád, takže sme sa ocitli razom v oslabení. I napriek tomuto faktu išiel Williams z bránky a v hre piatich proti piatim mal nebezpečný teč v medzikruží Ďatelinka, Vay však predviedol skvelý zákrok a zabezpečil tak svojmu tímu na náš úkor tri body.

DVTK Jégesmedvék Miškovec – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 26. Kulmala (Pance, Vas). Rozhodcovia: Kalina, Štefík – Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1310 divákov.

DVTK Jégesmedvék: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Göz, Milam, Láda – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Ritó, Hajós, Vojtkó

HC’05 iClinic: Williams – Nemčík, Marshall, Biro, K. Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Petrinec – Selleck, Faille, Asselin – R. Varga, A. Šťastný, J. Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Zigo, Török – Sojka

Ivan Ďatelinka, kapitán Banskej Bystrice: „Ťažko sa to hodnotí. Polovicu zápasu sme nemali dobrý pohyb, potom sme to zlepšili, ale nedali sme gól. Bez gólov sa nevyhráva. Mrzí nás to. Musíme ísť ďalej. Jedna šnúra skončila, začať môže druhá. Neriešili sme tabuľku, chceli sme a mohli vyhrať, ale treba pochváliť aj súpera. My sme šance nevyužili a domáci potrestali našu chybu. Miškovec mal dnes veľmi dobre postavenú defenzívu, my sme sa cez ňu nevedeli prehrýzť.“

Ivan Droppa, asistent trénera Banskej Bystrice: „Je pravdou, že sme začali hrať lepšie až po inkasovanom góle, ale musím povedať, že domáci brankár dnes chytal naozaj veľmi dobre. Chlapi bojovali, nedá sa im príliš čo vyčítať, nuž raz tá naša víťazná šnúra musela skončiť, škoda len, že práve teraz v Miškovci.“

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny