Plavci Dukly mieria na majstrovstvá Európy do Kodane

ŠPORT
0 /

katarina listopadova2

V hlavnom meste Dánska v Kodani sa budúci týždeň v stredu 13. decembra začínajú 19. majstrovstvá Európy v plávaní v krátkom bazéne. Na šampionát, ktorý potrvá do nedele 17. decembra, zavíta 700 plavcov zo 45 krajín.

Pretekať sa bude v novej  multifunkčnej Royal Aréne, ktorá doteraz slúžila len na hudobné koncerty. Organizátori ju však v krátkom čase upravia tak ,aby miesto koncertných pódií vytvorili plavecký komplex s dvoma 25 – metrovými bazénmi a hľadiskom pre 6500 divákov.

V 15 – člennej slovenskej výprave bude i štvorica plavcov banskobystrickej Dukly. Medzi nimi aj dvojica najskúsenejších slovenských reprezentantov Richard Nagy a Katarína Listopadová, ktorí sú našimi najväčšími nádejami na popredné umiestnenia.

Spolu s nimi budú reprezentovať Slovensko a banskobystrickú Duklu ešte Tomáš Klobučník a Barbora Mišendová, ktorí si vyplávali na nedávnych majstrovstvách Slovenska v krátkom bazéne v Šamoríne – Čilistove štyri tituly a tri druhé miesta. V Kodani by sa mali naši plavci predstaviť v nasledovných disciplínach:

Richard Nagy 200 m a 400 m polohové preteky, 400 m voľný spôsob

Tomáš Klobučník 50 m,100 m a 200 m prsia, 100 m polohové preteky

Katarína Listopadová 50 m a 100 m znak,100 m a 200 m voľný spôsob , 100m polohové preteky

Barbora Mišendová 50 m a 100 m voľný spôsob, 50 m a 100 m motýlik.

Čo očakáva od ich vystúpenia tréner našich bystrických plavcov  Ľuboš Križko?

„Najväčšie nádeje  vkladám do Richarda Nagya. V jeho najsilnejšej disciplíne 400 m voľný spôsob, v ktorej skončil na olympiáde na deviatom a na majstrovstvách sveta na ôsmom mieste, očakávam i v Kodani dobré umiestnenie. Veľmi som zvedavý na výkony Kataríny Listopadovej, ktorá ukončila spoluprácu s Dirkom Langem a na šampionát sa pripravovala v Nórsku pod vedením nórskeho trénera.“

Križko na margo účasti Klobučníka a Mišendovej na ME 2017 dodáva:

„Teším sa z toho, že po dvoch rokoch zdravotných problémov sa vrátil a vyplával si limit na majstrovstvá Európy Tomáš Klobučník, ktorý by vo svojej najsilnejšej disciplíne 200 m prsia mohol urobiť dobrý výsledok. Mrzí ma, že záverečnú prípravu na šampionát nemohla absolvovať Baška Mišendová, ktorá je v súčasnosti na antibiotikách v posteli. Do šampionátu by mohla byť v poriadku, ale ako sa to odrazí na jej výkonoch v Kodani, ťažko predpovedať.“

Autor: (cb - úprava), Zdroj: Jozef Ivan, Foto: ilustračné