Vo finále paralelného slalomu SP Duklistka Vlhová tesne podľahla Shiffrinovej

ŠPORT
0 /

stupne vitaziek

Skvelá slovenská slalomárka Dukly Banská Bystrica Petra Vlhová išla v stredu paralelný slalom vo francúzskom  Courchevelle. Dostala sa až do finále, kde len tesne nestačila na svoju najväčšiu súperku Američanku Mikaele Shiffrinovú, za ktorou zaostala o štyri stotiny sekundy.

Dvadsaťdvaročná rodáčka z Liptova Petra Vlhová získala do hodnotenia Svetového pohára  80 bodov a v slalomovom hodnotení jej patrí 2. miesto, o 20 bodov za Shiffrinovou. V celkovom priebežnom poradí SP sa Vlhová dostala z deviatej na štvrtú pozíciu. Vedie fenomenálna Američanka Shiffrinová.

„Bola to zábava, ale zároveň aj tvrdá drina. Na červenej trati som sa cítila lepšie. Bolo super, že sme vo finále s Petrou Vlhovej tak zabojovali. Aj Rakúšanky však boli veľmi silné. Bolo to napínavé, v tomto roku sa s Petrou vzájomne naháňame,”

uviedla Mikaela Shiffrinová pre ORF.

V súboji o 3. miesto sa stretli Talianka Irene Curtoniová a Nórka Maren Skjöldová, úspešnejšia bola Curtoniová. Petra Vlhová najskôr v prvom vyraďovacom kole vo dvoch jazdách o 33 stotín sekundy prevýšila Poľku Marynu Gasienicovú – Danielovú a v osemfinále  v jedinej jazde porazila Nemku Marine Wallnerovú, ktorá bola napokon diskvalifikovaná. Vo štvrťfinále absolvovala Petra Vlhová dovtedy najvyrovnanejšiu jazdu, keď Švajčiarku Denise Feierabendovú zdolala len o 14 stotín sekundy.

V semifinále Petra porazila nebezpečnú Nórku Maren Skjöldovú o 16 stotín sekundy. Do finále  postúpili dve najlepšie slalomárky SP  Vlhová  a Shiffrinová. 22 – ročná Američanka si udržala tesný náskok a získala 35. víťazstvo v pretekoch SP.

„Som šťastná aj z druhého miesto, lebo som nebola v optimálnej pohode. Potvrdila som si, že mám na to, aby som so Shiffrinovou držala krok, bola v pretekoch pri nej. Dosť ma však mrzí, že som nevyhrala. V strednej časti našej finálovej jazdy som ešte bola o čosi pred ňou. Momentálne sa cítim veľmi zle fyzicky, všetko ma bolí. Predsa len, som tri týždne preč z domu a už potrebujem relax, aby som neskôr dokázala tiež podávať dobré výkony. Psychicky som dnes bola v pohode. Úvodné kolá som jazdila opatrnejšie, aby som sa dostala do rytmu. Neskôr som to stupňovala a vystupňovala až takmer najvyššie, ako sa dalo,”

povedala Petra Vlhová pre RTVS.

V úvodnom 1/16 – finálovom kole súperky absolvovali dve jazdy s výmenou dráhy a postupovala  tá s lepším súčtom časov. Od osemfinále až do finále sa išlo iba po jednej vyraďovacej jazde na  tzv. okamžitú smrť.

Výsledky SP v alpskom lyžovaní žien – paralelný slalom Courchevel (Francúzsko):

1. kolo / 1/16 – finále:
Petra Vlhová (SR-2) – Maryna Gasienicová-Danielová (Poľ.-31) +0,33 sek.

Osemfinále:
Petra Vlhová (SR-2) – Marina Wallnerová (Nem.-15) – diskvalifikácia Wallnerovej

Štvrťfinále:
Petra Vlhová (SR-2) – Denise Feierabendová (Švaj.-10) +0,14 sek.

Semifinálové dvojice:
Mikaela Shiffrinová (USA-1) – Irene Curtoniová (Tal.-12) +0,18 sek.
Petra Vlhová (SR-2)
– Maren Skjöldová (Nór.-6) +0,16 sek.

Finále:
Mikaela Shiffrinová (USA-1) – Petra Vlhová (SR-2) +0,04 sek.

 

Zdroj: (dem), Foto: AP