Nedeľný slalom môže byť pre Duklistku Velez-Zuzulovú posledným vo Svetovom pohári

ŠPORT
0 /

Švajčiarsko slalom ženy SP žrebovanie

Nedeľný slalom vo švajčiarskom Lenzerheide bude pre lyžiarku banskobystrickej Dukly Veroniku Velez-Zuzulovú zrejme posledný v edícii Svetového pohára. Po ňom sa totiž predstaví na februárových zimných olympijských hrách v Pjongčangu a následne pripúšťa, že po nich sa už na štart nevráti.

Dlhšia absencia spôsobila Velez-Zuzulovej pokles v štartovom renkingu SP. Práve po predchádzajúcom slalome vo Flachau sa ocitla mimo elitnej sedmičky. Aktuálne s nachádza na ôsmej pozícii. Žreb v Lenzerheide jej prisúdil na nedeľný slalom štartové číslo 15. Naša Duklistka pred pretekmi pre TASR povedala:

„Som vôbec rada, že som zostala v pätnástke. Keď som sa zranila, bol to jediný otáznik, čo som mala – či do olympiády vydržím aspoň v pätnástke. Myslím si, že keď budú dobré podmienky, nie je to hendikep. Určite nemám na nedeľu žiadne ciele, preteky si chcem užiť, pretože je to moja posledná sezóna. Možno po zimnej olympiáde už nepôjdem žiadne preteky, takže je dosť veľká šanca, že sú to moje naozaj posledné preteky vo Svetovom pohári. Som tu asi aj preto. Cítim sa výborne, teším sa na preteky, pretože som už dlho nesúťažila. Viem, že moja forma nie je taká, ako bývala, ale som vôbec rada, že ešte môžem lyžovať a všetko sa neskončilo v septembri. Limit tam bude stále, je to čerstvé, sú to len štyri mesiace. Nie je to úplne ideálne, ale je to dostatočné, aby som mohla súťažiť.“

Veronika nesúťažila na svahoch od marca minulého roka, septembrové zranenie kolena na sústredení zredukovalo jej súťažný program v ročníku 2017/2018 na minimum. Po zimnej olympiáde sú v kalendári už iba slalomy v nemeckom Ofterschwangu 10. marca a o týždeň neskôr vo švédskom Aare v rámci finále Svetového pohára.

Ďalšia členka banskobystrickej Dukly Petra Vlhová pôjde v nedeľu v slalome SP ako šiesta. Pre TASR na margo štartu Veroniky povedala:

„V prvom rade sa teším, že Veronika bude opäť pri mne na štarte. Samozrejme, treba byť realista. Veronika je po zranení, uvidíme, ako to dopadne. Ide jej o to, aby sa trošku rozjazdila.“

Prvé kolo nedeľného slalomu vo švajčiarskom Lenzerheide je naplánované na 9.30 hodinu, druhé kolo sa začne o 12.15 hodine. Držme teda našim Duklistkám palce.

Autor: (bl), Foto: Zdroj TASR