Futbalisti Dukly vydreli víťazstvo s Čadcou

1 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly potvrdili na štadióne v Kremničke domácu neporaziteľnosť. V nedeľu dopoludnia z pozície druhého miesta v tabuľke zdolali tretiu Čadcu 1:0.

Dukle sa doma darí. Vyhrala pred vlastnými divákmi päť stretnutí a skóre má impozantné 17:1. S Čadcou sa však banskobystrickí futbalisti poriadne natrápili. V prvom polčase síce dominovali, ale nedokázali sa presadiť. Dvakrát neuspel sám pred brankárom hostí Kostúrik a voľný Neušel z päťky netrafil odkrytú časť hosťujúcej svätyne. Skúšal to i Laksík, ale aj jemu chýbala lepšia muška. Kysučania nehrozili, strely spoza šestnástky nemali patričnú razanciu, či presnosť.

V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Mestská Dukla dobývala súperovu šestnástku, v tretej vyloženej šanci sa ocitol Kostúrik, tentoraz však strieľal do žrde. Spoza pokutového územia to vyskúšal striedajúci Urgela, ale brankár Hlava loptu vyboxoval spod brvna. Kapituloval až v 77. minúte. Urgela zahral rohový kop a nepokrytý Gabriel Snitka hlavičkoval presne – 1:0. Od tej chvíli hosťom nič iné nezostávalo, iba pridať smerom dopredu. V 82. minúte zahrávali tri štandardky, zatlačili Bystričanov a najmä po hlavičke Šebíka musel Krejčí reflexívne pri ľavej žrdi zasahovať. V závere po priamom kope z tesného ofsajdu hlavičkoval aj kapitán Tlelka a iba tesne minul našu bránku.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Norberta Juračku, ktorý povedal: „Škoda, že sme v prvom polčase a na začiatku druhého nepremenili vyložené šance. Ak nedáte gól, je to už nervóznejšie. Čadca dobre bránila. Priebeh zápasu teda výrazne ovplyvnili naše nevyužité príležitosti. Ak by sme dali aspoň jeden gól, mohlo to byť pokojnejšie. Nakoniec nás stálo veľa síl pokým sme dali prvý a napokon aj víťazný gól. Po ňom sa dostavila na kopačky mojich zverencov akási nervozita, strach, že by mohli o víťazstvo prísť. V závere mali hostia dve dobré príležitosti, v ktorých nás podržal brankár Krejčí. S víťazstvom som spokojný, je vydreté, ale sú aj takéto zápasy. Nedá sa dávať zakaždým gólov za vrece.“

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla na ihrisku súpera. Pôjde o šláger kola prvého celku súťaže s druhým, pretože hráme v Rimavskej Sobote. Duel má naplánovaný výkop v sobotu 23. septembra o 15.00 hodine.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Čadca 1:0 (0:0)

Gól: 77. Snitka. Rozhodoval: Holas. ŽK: Kostúrik – Pliešovský. Diváci: 400.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – D. Daniel (79. R. Valent), Starší, Bíreš, Neušel – Kolláti (46. J. Tóth), Ševčík (71. Urgela), Snitka, Savič – Kostúrik (87. Lukáč), Laksík

Ostatné výsledky: Námestovo – Martin 0:3, Teplička n. V. – Detva 5:0, Lip. Hrádok – Oravské Veselé 4:0, Lučenec – Fiľakovo 3:0, Lip. Štiavnica – N. Baňa 2:0, Zápasy Kalinovo – R. Sobota a Krásno n. Kys. – Žarnovica sa nehrali pre nespôsobilý terén.

1. B. Bystrica 19b, 2. R. Sobota 17b*, 3. Teplička n. Váh. 15b, 4. Lučenec 14b, 5. Lip. Hrádok 13b*, 6. Čadca 13b, 7. N. Baňa 11b*, 8. Martin 11b, 9. Žarnovica 11b*, 10. Námestovo 10b, 11. Lip. Štiavnica 10b, 12. Kalinovo 9b*, 13. Oravské Veselé 7b, 14. Krásno n. Kys. 7b*, 15. Fiľakovo 6b*, 16. Detva 0b.