Duklistka Veronika Velez-Zuzulová sa rozhodla bojovať a ísť za svojím snom

ŠPORT
0 /

21559038_1400006406715781_1631438673629592282_n

Reprezentantka banskobystrickej Dukly v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová sa v piatok vo francúzskom Lyone podrobí operácií zraneného pravého kolena. Naša úspešná slalomárka na lyžiach sa zranila desiateho septembra počas tréningu v argentínskom zimnom stredisku Ushuaia.

Prvé informácie hovorili o tom, že nestihne úvodné slalomové preteky 11. novembra vo fínskom Levi a ani nasledujúce 25. novembra v americkom Killingtone. Pauzovať však bude zrejme ešte o čosi dlhšie. Veronika na svojom oficiálnom facebookovom profile uviedla:

„Mám za sebou návštevu u doktora Bertranda Sonneryho Cotteta v Lyone, ktorý ma operoval aj naposledy. Môj väz je roztrhnutý, po normálnej operácii nasleduje 6 až 8 mesačná pauza bez športu. Mňa však v piatok čaká moderná operácia, po ktorej by som o dva mesiace mala stáť na lyžiach. Je to určitý risk, ale neohrozím tým svoje koleno ani zdravie, preto idem do toho. Budem bojovať! Idem za svojím snom až do konca.“

Naša armádna 33-ročná lyžiarka by sa po vydarenom modernom spôsobe chirurgického zákroku mohla na svahy vrátiť po dvoch mesiacoch. Pre SITA Ďalej uviedla:

„Myšlienky som mala kadejaké, nebola to pre mňa jednoduchá situácia. Bolo tam veľa sĺz, opúšťala som sa tie prvé dva dni. Potom som napísala manželovi, že idem do toho. On mi odpísal, že vedel, že ten bojovník vo mne stále je.“

Operácia roztrhnutého predného skríženého väzu v kolene za normálnych okolností znamená stop na minimálne pol roka. Velez-Zuzulovej sa však naskytla možnosť zákroku modernou technológiou vo Francúzsku, po ktorom by sa mohla postaviť na lyže už v decembri.

„Beriem to tak, že som dostala ešte jednu šancu a že všetko ešte nie je stratené,“

– vyjadrila sa Veronika, ktorá by chcela trénovať na lyžiach už v decembri, ale do súťažného kolotoča nepôjde hneď za každú cenu. Momentálne pred operáciou posilňuje svalstvo, čo dokumentuje jej najnovšia fotografia na facebookovom profile (máme ju ako titulnú k tomuto článku) s týmto textom:

„Moja príprava na piatok. Bolesť je len informácia!“

Lyžiarska slalomárka bude všetko smerovať k tomu, aby vo februári 2018 mohla štartovať na olympiáde. Celkové hodnotenie Svetového pohára v slalome v sezóne 2017/2018 je pre ňu už stratené.

Autor: (bl), Foto: Zdroj facebook (Veronika Velez Zuzulová)