Svetové mená metalovej scény sa opäť na pár dní usadia u nás na Slovensku

KULTÚRA
3 /

festival1

Slovensko je známe tým, že každý rok sa tu koná niekoľko kvalitných festivalov, ktoré svojim obsadením a kvalitou dosahujú parametre najlepších svetových festivalov.

Jedným z nich je určite aj metalovo rockový MORE THAN FEST, ktorý od svojej obnovenej premiéry v Banskej Bystrici každým rokom zvyšuje latku a prináša zvučné mená metalu do stredoeurópskeho priestoru.

Už po siedmykrát, od 17. do 20. augusta, otvorí svoje brány metalovo rockový festival More Than Fest, ktorý sa koná vo Zvolenskej Slatine. Festival od svojej obnovenej činnosti láka každý rok tisíce fanúšikov a aj tento rok prinesie na naše pódia opäť to najlepšie zo svetovej a domácej metalovej scény.

 „Aj tento rok sme sa snažili vyskladať line up tak, aby si každý jeden fanúšik našiel tú svoju srdcovku a zároveň aby mohol spoznať aj nové začínajúce kapely,“

hovorí hlavný organizátor Ján Poliak z agentúry EPG.

Slová organizátorov festivalu jednoznačne potvrdzuje menoslov kapiel, medzi ktorými nájdeme Vikingskú hordu zo Škandinávie AMON AMARTH, legendy metalovej scény OVER KILL, EDGUY s nezameniteľným vokálom Tobiasa Sammeta, kontroverzných okultistov GORGOROTH, Steve Harrisa z Iron Maiden v rámci svojho projektu BRITISH LION, zakladajúcich členov Sabatonu pod názvom CIVIL WAR, či temnú severskú partičku INSOMNIUM.

Zároveň sa fanúšikovia môžu tešiť na krásne speváčky kapiel ARKONA, EPICA, COBRA and LOTUS či  SYMFOBIA. Z československých mien sú zárukou skvelej šou HORKÝŽE SLÍŽE, RAMCHAT, QUEENMANIA, ATARAXIA alebo ALKEHOL. Festival ako každý rok prinesie aj pár originálnych vystúpení, ktoré budú pre náš región skôr výnimkou ako pravidlom.

„Sme veľmi radi, že v rámci našich dobrých vzťahov a povesti u kapiel  sa podarí pritiahnuť na festival veľké hudobné esá. Tento rok je to už spomínaný Steve Harris z Iron Maiden, Timmo Tolkki, stojaci za mega úspechom Stratovarius, exčlen Helloween Roland Grapow a takou malou lahôdkou bude vystúpenie obnovenej legendy Rage, pod názvom Rage meets Refuge, ktorý zahrajú na Slovensku jedno z troch naplánovaných festivalových vystúpení pre toto leto,“

dopĺňa Ján Poliak.

Okrem toho si budú môcť fanúšikovia odniesť mnohonásobne viac podpisov do svojich zbierok, keďže pre nich bude vyhradená špeciálna podpisová zóna, kde sa zastaví skoro každý vystupujúci. Ak by ste svoju kapelu nestihli pri podpisoch, máte šancu ich stretnúť „pod pódiom“, kde neraz sa zabávajú s ostatnými fanúšikmi.

Samozrejmosťou bude stanové mestečko, ktoré sa bude rozkladať v oplotenom areáli s rozlohou 12,5 ha a posilnenými sociálnymi zariadeniami, či sprchami.  Preto ak patríte medzi fanúšikov tvrdej hudby, máte sa na čo tešiť, od 17. augusta do 20. augusta vo Zvolenskej Slatine zažijete dokonalý hudobný zážitok svetovej kvality na Slovensku.

Viac informácii nájdete na: http://www.mtfest.sk , line up na: http://mtfest.sk/line-up/.

MTF 2017 plagat A1 AUG

 

 

Zdroj: (mm), Foto: ilustračné