FOTO: Banskobystrická hudobná jar 2017 vyvrcholila koncertom Dávida Bíleka

KULTÚRA
1 /

_MG_7138

Tradičný festival Banskobystrická hudobná jar 2017 mal v stredu večer svoje vyvrcholenie záverečným koncertom skvelého gitaristu Dávida Bíleka, študenta Konzervatória J. L  Bellu v Banskej Bystrici.

Večne usmiaty kučeravý gitarista Dávid Bílek  je dvojnásobným víťazom súťaže konzervatórií SR v hre na klasickú gitaru.  Mal výborného učiteľa Adama Mareca, ktorý v minulosti koncertoval s talianskym gitaristom Fabrizio Ferrarom a momentálne hrá v Invention Quartet, Dávid zasa v kapele DLB. Okrem hry na gitaru skladá aj perfektné skladby.

V apríli Dávid reprezentoval Slovensko v Moskve  na koncerte v rámci medzinárodného festivalu komornej hudby Jar v Rusku. Náš mladý gitarista vystúpil aj na galakoncerte festivalu v moskovskom Štátnom múzeu A. S. Puškina. Svojím osobitým štýlom hry na gitaru si získal moskovské publikum.

Nedávno sme ho videli na   pódiu študentského festivalu Bažant Majáles 2017. Účinkuje aj v najnovšom klipe Ricco & Claudia  „Nám nehrozí už nič“.

Dávid Bílek čoraz viac koncertuje a stáva sa čoraz žiadanejším umelcom na hudobnej scéne. Svoje výnimočné kvality potvrdil aj v stredu večer v Robotníckom dome . Držíme mu palce, aby sa mu ďalej darilo v hudobnom svete.

 

Autor: (tom), Foto: Mirka Chabadová