V meste pod Urpínom v sobotu bodali nožom muž aj žena

Krimi
0 /

Banskobystrická polícia rieši dva prípady bodnutia nožom, ktoré sa stali minulú sobotu. V prvom prípade po hádke bodal muž v bistre, druhýkrát po facke od druha bodala žena v byte.

Mladá žena po útoku muža nožom utrpela ťažké zranenia

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici obvinil 20 – ročného muža z Vlkanovej zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaný v štádiu pokusu a z prečinu výtržníctva.

V sobotu (1. 12.) v noci okolo 1:30 hod. vošiel do bistra na Dolnej ulici v Banskej Bystrici, kde bez udania dôvodu svojim agresívnym a hlučným správaním vyvolal verbálnu hádku so zákazníkmi a personálom, na čo bol z prevádzky bistra vyvedený von na ulicu. Následne na bistre zamkli dvere, do ktorých búchal a kopal a snažil sa dostať dovnútra.

Keď sa mu to nepodarilo, pred bistrom sa po fyzickom naťahovaní s ďalším mužom, ktorému vzal lovecký nôž, opäť vrátil pred dvere bistra, aby sa dostal dovnútra. Keďže dvere boli stále zamknuté, prepichol pravú prednú pneumatiku na tam zaparkovanom vozidle Renault Clio.

„Následne týmto nožom zaútočil na 31 – ročnú zamestnankyňu bistra, ktorá vyšla von. Jeden krát ju zasiahol loveckým nožom do tváre. Spôsobil jej bodnú ranu na líci a poranenie ústnej dutiny, pričom jej vylomil zub. Žena pri útoku utrpela ťažké zranenia s dobou liečenia viac ako 42 dní,“

uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Podozrivého muža polícia zadržala. Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. V nedeľu (2. 12.) sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici vzal obvineného do väzby. Za tento zločin mu hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

v putach

Žena bodla dvakrát nožom svojho druha

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu 47 – ročnú ženu z Ľubietovej.

V sobotu (1. 12.) v popoludňajších hodinách v kuchyni bytu na Tatranskej ulici v Banskej Bystrici, v reakcii na facku svojho 42 – ročného druha vytiahla zo zásuvky kuchynský nôž a bodla ho do pravej zadnej strany ramena a do pravej zadnej strany chrbta, čím mu spôsobila bodné rany.

„Vzhľadom na charakter bodného nástroja a lokalizáciu bodnutia, mohlo uvedeným konaním dôjsť k poškodeniu dôležitého orgánu v hrudnej dutine. Vyšetrovateľ obvinenú umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jej vzatie do väzby,“

dodala  hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Keďže v tomto prípade ide o útok na chránenú osobu, za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 5 až 12 rokov.

utok nozom2

 

Zdroj: KR PZ BB, Foto: ilustračné