FOTO: Auto s otcom a dvomi deťmi spadlo do Hrona…

Krimi
0 /

nemecka1

O šťastí v nešťastí či doslova zázraku môže hovoriť 43 – ročný vodič, ktorý viezol v aute maloleté deti – dcéru so synom. V piatok na moste v Nemeckej jeho auto prerazilo zábradlie a skončilo v rieke Hron na streche.

Polícia SR na svojej facebookovej stránke k tomuto prípadu uvádza:

„K dopravnej nehode v obci Nemecká (okres Brezno) došlo tak, že vodič na zľadovatelej vozovke nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu vozidla následkom čoho dostal šmyk a následne narazil do zábradlia na moste, ktoré prerazil a spadol do rieky Hron.“

Vo vozidle sa nachádzal 43 – ročný vodič a jeho dve deti, 11 – ročná dcéra a 13 -ročný syn. Napriek hrôzostrašne vyzerajúcemu pádu pri tejto dopravnej nehode nedošlo  k zraneniu osôb, u vodiča nebol zistený alkohol.

Otcovi s deťmi sa podarilo vyslobodiť s auta vo vode a dostať sa na breh Na mieste neskôr zasahovali hasiči aj zdravotnícki záchranári. Osem hasičov s dvomi autami sa pokúšalo dostať havarované vozidlo z rieky Hron, čo sa im po chvíli podarilo.

Dôležité však bolo, že jeho posádka  zostala bez ujmy na zdraví. Našťastie v rieke Hron je v tomto zimnom období nízka hladina vody, takže sa dalo prejsť o miesta dopadu auta k brehu po vlastných nohách.

 

 

 

Zdroj: Polícia SR, Foto: policajné