Vo VKMK na Fončorde premietnu film Nanič chlapec o Johnovi Lennonovi

Kino
0 /

film1

Verejná knižnica Mikuláša Kováča pozýva na pravidelné  kino premietanie filmu ošetreného audio komentárom. Tentoraz to bude film o slávnom hudobníkovi zo skupiny Beatles Johnovi Lennonovi.

Nanič chlapec

V pobočke VKMK na Jilemnického ulici 48 Vás radi privítajú v pondelok 9. apríla 2018 o 14:00 hod. na premietnutí filmu Nanič chlapec (príbeh o Johnovi Lenonovi) režiséra Sama Taylora – Johnsona z roku 2009 (98 minút). Audio komentár pripravil Karol Trnka. Vstup na premietanie je voľný pre všetkých návštevníkov,

Réžia: Sam Taylor – Johnson

Hrajú: Aaron Taylor – Johnson, Kristin Scott Thomas, Thomas Brodie – Sangster, David Threlfall, David Morrissey, Anne – Marie Duff, Josh Bolt, Jack McElhone, Ophelia Lovibond, Richard Syms, Angela Walsh, Paul Ritter, Simon Lowe  a ďalší.

Film o Johnovom detstve

Dobová dráma prináša pravdivý príbeh o problémovom detstve Johna Lennona. Malý John je bystrý, ale ironický chlapec, žijúci v 50. rokoch v Liverpoole so svojou tetou Mimi a strýkom Georgom. Johnov otec opustil rodinu a hoci jeho matka Júlia stále žije, bola jeho výchova zverená Mimi.

Aj keď Mimiina pedantská povaha často koliduje s Johnovou nedisciplinovaní osobnosťou, majú sa zjavne radi. Domácnosť sa však po Georgeovej náhlej smrti ocitá hore nohami. Na pohrebe sa dospievajúci John stretne s Júliou a prekvapený zistí, že býva len pár blokov od Mimi.

Jej osobnosť je Johnovi omnoho bližšia ako Mimiina. Júlia podporuje Lennonovu lásku k písaniu a hudbe, učí ho hrať na banjo. Johnov živý vzťah k Júlii však prináša veľa nezodpovedaných otázok a vyvoláva medzi Johnom a Mimi napätia. A keď sa rytmom dňa stáva rokenrol, John sa do tejto drzej hudby zamiluje a spriatelí sa mladíkom, ktorý by chcel založiť skupinu – s Paulom…

pozvanka Nanič chlapec

Zdroj: VKMK, Foto: ilustračné