Pozvánka na premietanie dokumentárneho filmu Ebola Frontline

Kino
0 /

Ebola Frontline - Kailahun, Sierra Leone

Lekári bez hraníc a Alliance Française v Banskej Bystrici Vás srdečne pozývajú v rámci Mesiaca Frankofónie na bezplatné premietanie dokumentárneho filmu „Ebola Frontline“ o najväčšej epidémii eboly v histórii. Po filme bude nasledovať beseda.

Film „Ebola Frontline“ z dielne BBC Panorama sa bude premietať v pondelok  12. marca 2018 od 19:00 – 21:00 hod. v Záhrade – Centre nezávislej kultúry na Námestí SNP 16. Dokument  zobrazuje fyzika Dr. Javida Abdelmoneima z organizácie Lekári bez hraníc pri liečbe pacientov nakazených ebolov priamo vo vnútri vysoko rizikovej zóny, v liečebnom centre v Sierra Leone v období vrcholiacej epidémie.

Za pomoci špeciálne upravených kamier Dr. Javid nahráva fyzický a emočný dopad smrteľného vírusu na rodiny a zdravotnícky personál, ktorý ich lieči. Dokonca aj v týchto zúfalo ťažkých situáciách vznikajú euforické momenty ako v prípade pacientov, ktorí vyliečení odchádzajú zo strediska.

Po premietaní bude Reena Sattar z Lekárov bez hraníc, ktorá bola počas epidémie na misii v Sierra Leone, rozprávať o svojich skúsenostiach a zodpovie na otázky publika. Film bude v angličtine s českými titulkami. Vstup je bezplatný.

 

 

Zdroj: Lekári bez hraníc, Foto: ilustračné