Mestská Dukla v Skalici neuspela, zaplatila nováčikovskú daň + HLASY

6 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v prvom kole druhej ligy prehrali na pôde mužstva ašpirujúceho na postup, teda s MFK Skalica. Záhoráci boli lepším tímom a zaslúžene vyhrali 2:1.

V prvom polčase mala viac z hry Skalica. Po úvodnom oťukávaní si vypracovala vyloženú šancu v 14. minúte. Opiela poslal dlhú loptu na ľavú stranu Dolnému, ten dobre odcentroval do šestnástky, kde zakončoval Šebesta sám pred našim brankárom Krejčím , úspešnejší bol gólman Dukly. Bystričania mohli odpovedať, ale z malého závaru pred bránkou šanca nevznikla. Záhoráci sa naďalej snažili otvoriť skóre, Šebesta to šikovne skúšal z rohu pokutového územia, mieril nad spojnicu žrdí. V dvadsiatej minúte z otočky zakončoval Dolný a opečiatkoval pravú žrď, no pri nej bol pripravený na zákrok Krejčí. Po krátkej občerstvovacej prestávke sa prihlásili o slovo i futbalisti spod Urpína, Starší preveril Junasa z hranice šestnástky a dobrú strelu Snitku zblokovali domáci hráči. Skaličania znovu pohrozili po polhodine hry, keď z kraja veľkého vápna strieľal do bočnej siete aktívny Tomovič a Abrahám z asi 25 metrov mieril meter vedľa ľavej žrde.

Duklisti nezachytili úvod druhého dejstva. Najprv dostal dobrú loptu do behu Šebesta, prenikol do šestnástky a aj zakončil, no Krejčí bol pozorný. Túto výstrahu však Bystričania nebrali vážne a o pár sekúnd pykali. Tomovič potiahol akciu po pravej strane, odcentroval na bližšiu žrď, kde šikovne tečoval loptu Šebesta, Krejčí ju len s námahou vyrazil k zadnej žrdi, kde na nešťastie číhal bývalý hráč Dukly v drese Záhorákov Jozef Dolný, no a ten sa už z metra nepomýlil – 1:0. Po góle sme sa snažili vyrovnať. Po prihrávke Saviča zakončoval tiesnený Starší, no chýbala mu potrebná razancia. Peknú loptu potom poslal na jedenástku Migaľa, dostala sa k Laksíkovi, ktorý v páde mieril do Junasa. V 57. minúte znovu pohrozili domáci futbalisti. Center Tomoviča putoval do rohu päťky na hlavu Dolného a loptu musel vyškriabať spod brvna pohotový gólman Dukly. Po hodine hry Laksík netradične centroval z pravej strany, Savič hlavou našiel nabiehajúceho Kollátiho, no ani ten neprekonal z prvej brankára Záhorákov. Laksík to ešte skúšal z tridsiatich metrov po zemi a iba tesne minul pravú žrď skalickej bránky. Tréner Dušan Tóth poslal do hry dvoch nových útočníkov Tawandu Muchayu a Rada Ďanovského, no plány mu zmaril Viktor Tóth. Ten príliš často fauloval a v 74. minúte si vykoledoval druhú žltú kartu, takže sa predčasne porúčal pod sprchy, oslabil tak tím. To Skalica využila na navýšenie náskoku v 87. minúte. Roman Haša mal príliš veľa priestoru za šestnástkou, nevymýšľal s loptou a parádne zakončil – 2:0. V nadstavenom čase korigoval výsledok po peknej kolmici do šestnástky náš legionár Tawanda Muchaya. V páde z hranice bieleho bodu strieľal bez prípravy medzi žrde – 2:1. Na vyrovnanie však už oslabenej Dukle čas nezostal.

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Dušan Tóth pre Futbalnet TV po stretnutí povedal:

Očakávali sme ťažký zápas s mužstvom, ktorému iba o vlas unikol postup do Fortuna ligy, čo sa aj potvrdilo. Išli sme sem s cieľom bodovať a boli sme domácim vyrovnaným súperom. Vypracovali sme si dostatok gólových príležitostí, ale sme ich nevyužili, takže sme nemohli ani vyhrať. V prvom polčase si domáci vytvorili tlak, hlavne v stredovej zóne dominovali a prečísloval nás, preto sme sa nevedeli dostať k súperovej bránke, čo sa mi nepáčilo. Nezískali sme ani bod, ale výkon bol z našej strany dobrý Zaplatili sme nováčikovskú daň. Možno bola badateľná aj tréma u niektorých hráčov, opadla až vtedy, keď sme prehrávali. Čaká nás teraz doma Poprad, teda ďalší ašpirant na postup. Musíme nadviazať na tento výkon s tým rozdielom, že šance ,ktoré si vypracujeme, musíme premeniť.“

Tréner Skalice Jozef Dojčan pre Futbalnet TV hovoril:

„Stretli sem sa s nováčikom súťaže, ktorý bol nepríjemný. Hrali sme ešte v akomsi kŕči, ale verím, že tento výsledok nám pomôže po psychickej stránke. Je to pre nás dôležité víťazstvo na úvod súťaže. Prvý polčas sme hrali agresívne, ale bez efektu. Vyšiel nám parádne úvod druhého polčasu. S výkonom nie sme príliš spokojní, ale podstatné sú body. Našli sme recept na prekonanie súpera, takže pán Boh zaplať za to. Čakal som, že potešíme aj diváka, ale bol tam badateľný z našej strany kŕč. Verím, že sa už nevyskytne v ďalších zápasoch.“

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:0)

Góly: 90 + 1 Muchaya – 47. Dolný, 88. Haša. Rozhodoval: Nemček. ŽK: Haša, Abrahám – Kupčík, V. Tóth . ČK: 74. V. Tóth (po 2ŽK). Diváci: 503.

Strely na bránku: 4:6. Strely mimo: 8:3. Rohy: 3:0.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Migaľa (69. Ďanovský), Kupčík, Prikryl, J. Tóth – Kolláti (63. Muchaya), V. Tóth, Snitka, Savič – Starší – Laksík (84. Žilinec)

Ostatné výsledky: Lokomotíva Košice – Petržalka 1:2, Prešov – Lipany 0:1, Komárno – Lip. Mikuláš 5:1, Šamorín – Trebišov 2:0, Inter Bratislava – Pohronie 1:1, Poprad – Dubnica 2:1*, Žilina B – Bardejov – hrá sa v nedeľu.

Autor: (bl), Foto: web MFK Skalica