V Kremničke je Dukla nezdolateľná, otočila aj duel s Námestovom

4 /

Futbalisti mestskej banskobystrickej Dukly potvrdili v Kremničke výhrou nad Námestovom v jedenástom kole tretej futbalovej ligy stred domácu neporaziteľnosť. Opäť však museli otáčať nepriaznivý výsledok z prvého polčasu.

Naše mužstvo sa muselo pred zápasom vysporiadať s tým, že do hry nemohol zasiahnuť ešte nie celkom uzdravený Starší. Zranený je aj Neušel a vykartičkovaný bol útočník Kostúrik. Začali sme hrať teda na jedného hrotového futbalistu Laksíka. Žiaľ Dukla opäť skoro inkasovala. Súper predviedol peknú akciu a po kolmej prihrávke sa presadil pred našou bránkou v osemnástej minúte Žákovič0:1. Hostia mohli vyhrávať aj 0:2 ak by Urgela nezblokoval dobrú strelu jedného z hráčov Námestova. Tí číhali na brejky a mali ich oveľa nebezpečnejšie než naše vyslané strely spoza šestnástky v prvom polčase.

Po prestávke sme prestriedali, začali sme hrať na dvoch útočníkov a dokázali sme rýchlo vyrovnať. Po centri putovala lopta v 51. minúte do pokutového územia, kde sa presadil náš kanonier Lukáš Laksík1:1. Potom sme mali prevahu, vytvárali sme si dobré možnosti, no vyloženejšia príležitosť chýbala. Navyše futbalisti z hornej Oravy boli behaví, mali rýchle kontry, takže výsledok bol stále otvorený tak na jednu ako aj druhú stranu. Dôležitý moment nastal v 73. minúte. Do šestnástky prenikol Ševčík, bol v nej faulovaný, takže nasledovala penalta, ktorú bezpečne premenil Gabriel Snitka2:1. Námestovo už nemalo čo stratiť a začalo podkurovať domácej defenzíve. Najväčšiu možnosť mal striedajúci Jaššo, no gólman Krejčí nekapituloval. My sme mohli poistiť vedenie v prečíslení troch na jedného, ale strela Kollátiho bola mierená do priestoru, ktorý pokrýval brankár Lešňovský. V samom závere hrala Dukla umne a udržala tak tesnú výhru.

Tréner Dukly Norbert Juračka po zápase pre Bystricoviny uviedol: „Námestovo dokázalo, že patrí medzi popredné mužstvá tretej ligy. Nie náhodou malo pred týmto stretnutím len dve prehry. Vedel som, že nás čaká ťažký zápas. Nepridal nám na pohode inkasovaný prvý gól, nie je totiž jednoduché otáčať výsledok. V posledných zápasoch sa to stáva pravidlom. Mali by sme sa tomu do budúcna vyvarovať. Myslím si, že hlavne v druhom polčase sa ukázala sila nášho mužstva. Súper si po brejkových situáciách vypracoval dve vyložené šance, ale ustáli sme ich. Z nášho druhopolčasového tlaku sme našťastie skoro vyrovnali a napokon strhli víťazstvo na svoju stranu. Súper ukázal svoje kvality. Z pohľadu zisku troch bodov môžeme byť spokojní.“

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla na ihrisku súpera. Konkrétne v nedeľu 22. októbra o 14.00 hodine Liptovskej Štiavnici v zostave už aj so Starším a Kostúrikom.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 2:1 (0:1)

Góly: 51. Laksík, 73. Snitka (z 11m) – 18. Žákovič. Rozhodoval: Kuteľ. ŽK: Laksík – Kurtulík. Diváci: 220.

Zostava MFK Dukla:

Ďurčo – D. Daniel (46. Kolláti), Bíreš, J. Tóth, R. Valent – Urgela (46. Výlupok) – Lukáč, Snitka, Ševčík, Savić – Laksík

Ostatné výsledky: Teplička n. Váh. – Martin 1:1, Lučenec – Detva 5:2, Žarnovica – Čadca 1:2, Fiľakovo – Oravské Veselé – odložili, Kalinovo – Lip. Štiavnica, N. Baňa – Lip. Hrádok a Krásno n. Kys. – Rim. Sobota doplníme po ich skončení.

1. B. B. Bystrica 29b, 2. Lučenec 26b, 3. Lip. Hrádok 22b*, 4. R. Sobota 20b*, 5. Námestovo 19b, 6. Martin 18b, 7. Kalinovo 18b*, 8. Čadca 18b, … 12. N. Baňa 13b*, 13. Lip. Štiavnica 13b*, 14. Oravské Veselé 8b*, 15. Fiľakovo 6b*, 16. Detva 0b.