Kremnička vo Fiľakove prehrala, vedenie klubu abdikáciu Juračku neprijalo

0 /

V tretej futbalovej lige sa predohrávalo v stredu 30. kolo. Kremnička sa predstavila vo Fiľakove aj s trénerom Norbertom Juračkom, ktorý v nedeľu avizoval abdikáciu z postu hlavného kouča po hanebnej prehre v Liptovskom Hrádku (1:6).

Vedenie klubu v utorok riešilo spomínanú situáciu a abdikáciu trénera Juračku neprijalo. Manažér ŠK Kremnička Milan Smädo pre Bystricoviny uviedol: „Hráčom som musel vyčistiť hlavy. Vyhoreli na pôde lídra súťaže, to je pravda, ale všetko treba riešiť chladnou hlavou a nie šiť veci horúcou ihlou. V súčasnosti potrebujeme v banskobystrickom futbale hlavne pokoj. Treba aspoň jeden klub udržať pohromade, takže sa nič meniť nebude a súťaž dohráme v nemennom zložení, teda tak ako sme ju aj začali. Zabojujeme o druhé miesto v tretej lige.“

Futbalisti Kremničky chceli slová manažéra klubu Milana Smäda naplniť vo Fiľakove víťazstvom. Prvých dvadsať minút mali aktivitu na kopačkách, ale domáci vsadili na dobrú defenzívu a v boji o záchranu sa snažili náš tím nepúšťať do šancí. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami. Do vedenia však mohli ísť Juračkovci po dlhom výkope brankára Krejčího. Lopta sa dostala ku Kamenskému, ktorý išiel sám na brankára, no ten mu jeho úmysel vystihol a strelu vyrazil. Fiľakovo hrozilo v závere polčasu štandardkami, vytvorilo si menší závar pred bránkou, ale nevyťažilo z neho presný zásah.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. V 55. minúte Kremnička nepodržala loptu na kopačkách a zo série rohových kopov sa jeden ujal. Centrovaná lopta skončila na hlave Vujoševiča, ktorý sa z asi šiestich metrov presadil – 1:0. Následne bola hra veľmi rozkúskovaná. Fiľakovčania podriadili taktiku tomu, aby neinkasovali, častokrát dlho ležali na zemi po kontaktoch, množstvo ošetrovaní nepridalo na kvalite futbalu, ale práve naopak. V 78. minúte sa naskytol domácim ojedinelý brejk. Kvôli nerozhodnosti hosťujúcich obrancov sa dostavil v šestnástke faul a nariadenú penaltu premenil opäť Vujoševič 2:0. Sympatické bolo, že náš tím sa v závere snažil niečo s výsledkom urobiť. Mal 5 až 6 rohových kopov, ale nik z hráčov nedokázal dostať loptu do bránky.

Tréner Kremničky Norbert Juračka po prehre uviedol: „Víťazstvo Fiľakova je zaslúžené. Nedokázali sme sa presadiť. Navyše nám vypadli až traja hráči z posledného zápasu zo zostavy pre zranenia. Náš výkon nebol ideálny. Dôležitosť tohto stretnutia lepšie zvládol domáci celok. Nebolo nám dnes súdené získať body. V závere sa nám zranil Kostúrik, ale dohral duel, keďže som už nemohol striedať. Uvidíme, čo na to povie jeho zadný stehenný sval. Verím, že v nedeľu nám do zostavy aspoň dvaja vyliečení hráči pribudnú.“

FTC Fiľakovo – TJ ŠK Kremnička 2:0 (0:0)

Góly: 55. a 78. Vujoševič (druhý z 11m). Rozhodca: Valentýni. ŽK: Rubint, Vujoševič – Kamenský, Urgela, Herich. Diváci: 450.

Zostava Kremnička: Krejčí – Výlupok, Hornyák, Bíreš, H. Kollár (86. Sádovský) – Kamenský (61. Kolláti), Urgela (83. Herich), Ševčík, Rafanides – Kostúrik, Laksík

Ostatné výsledky: Kalinovo – Detva 5:1, Teplička n. Váh. – Lučenec 2:2, Podbrezová B – N. Baňa 4:0, Žarnovica – Námestovo 1:1, Krásno n. Kys. – Lip. Štiavnica 3:0, Makov – Čadca 2:3.

Najbližšie sa Kremnička predstaví doma. V nedeľu 28. mája o 10.30 hodine privíta TJ Tatran Krásno nad Kysucou.

1. Lip. Hrádok 64b, 2. Kremnička 43b, 3. Kalinovo 43b, 4. Žarnovica 42b, 5. Podbrezová B 40b, 6. Námestovo 40b, 7. Čadca 37b, 8. Lučenec 35b, 9. Teplička n. Váh 31b, 10. Krásno n. Kys. 29b, 11. Fiľakovo 28b, 12. Nová Baňa 24b, 13. Lip. Štiavnica 23b, 14. Makov 20b, 15. Detva 19b. Pozn: Stráža odstúpila.

Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny