Futbalová Dukla vyhrala aj v Čadci a kraľuje na čele tretej ligy

2 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 22. kole tretej futbalovej ligy stred vyhrali na ihrisku súpera v Čadci 2:0 po dobrom výkone a stále sú na čele súťaže. Rovnako platí, že na jar ešte neprehrali.

V prvom polčase mali Banskobystričania prevahu. Od začiatku produkovali ofenzívny futbal v rozostavení 4-3-3 a svoje poňatie zužitkovali do prvého gólu v 22. minúte. Po štandardke Saviča z ľavej strany sa v pokutovom území zrazili domáci brankár so stopérom, čo využil Laksík s Herichom, posledne menovaný bol podľa arbitra posledný pri lopte, od ktorého išla medzi žrde – 1:0. Dukla mala aj ďalšie dve až tri gólové príležitosti, no i Čadca mohla vyrovnať z dvoch nepríjemných situácií pred našou bránkou. Súper mal dobrú štvrťhodinku, počas ktorej taktiež hrozil.

Druhý polčas začali Bystričania ľahkovážne, no podstatné bolo, že neinkasovali. Až po desiatich minútach prevzali iniciatívu a po centroch dali dva góly hlavou, no pre ofsajdy neplatili. Presadili sa Laksík a Starší, pri jednom postavení mimo hry išlo o spornú situáciu. Skóre sa teda nemenilo. Kysučania v snahe vyrovnať museli s pribúdajúcim časom otvoriť hru, nám sa teda naskytol väčší priestor smerom dopredu, Dukla mala ďalšie šance, no využila až poslednú v 90-tej minúte, keď z rýchleho protiútoku išiel Urgela sám na brankára, obišiel ho a stanovil konečný výsledok na 2:0.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Dušana Tótha, ktorý nám povedal:

„V ofenzívnej činnosti sme podali dobrý výkon. Kontrolovali sme zväčša hru, loptu sme si posúvali v strede ihriska aj v prehustenom priestore a vytvárali si gólové šance. V defenzíve sme však jednoduché situácie riešili zložito a súper to mohol využiť. Mal nebezpečných rýchlych hráčov. Musíme na tom ešte popracovať, aj keď sme neinkasovali, s čím môžem byť spokojný. Treba teda zlepšiť defenzívu, ofenzíva pracovala dobre aj v zhustenom priestore, dokázali sme sa presadiť a vytvoriť si viacero šancí.“

FK Čadca – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 22. Herich, 90. Urgela. Rozhodoval: Ligas. ŽK: Ševčík (Dukla). Diváci: 130.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Herich, Snitka, J. Tóth (75. Gaško), Ševčík (66. Urgela), Kovanič, Zumrovski, Savič, Ďanovský (54. Kolláti), Starší (80. Lukáč), Laksík

Ostatné výsledky: Martin – Námestovo 0:0, R. Sobota – Kalinovo 3:0, Žarnovica – Krásno n. Kys. 3:1, nedeľné duely doplníme po ich skončení

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla na ihrisku súpera. Konkrétne v dohrávke 16. kola v utorok 8. mája o 16.00 hodineLiptovskom Hrádku. V riadnom 23. kole nás potom čaká šláger v Kremničke, kde Bystričania budú hostiť v nedeľu 13. mája o 10.30 hodine druhý celok súťaže Rimavskú Sobotu.

1. B. Bystrica 50b, 2. R. Sobota 42b, 3. Lip. Hrádok 42b*, 4. Lučenec 41b*, 5. Kalinovo 36b, 6. Námestovo 35b, 7. Martin 34b, 8. Žarnovica 34b, 9. Lip. Štiavnica 33b, 10. Oravské Veselé 30b, 11. Čadca 29b, 12. Krásno n. Kys. 25b, 13. Teplička n. Váh. 23b, 14. N. Baňa 19b, 15. Fiľakovo 17b, 16. Detva 8b.

Pozn: mužstvá odohrali rôzne počty kôl, z úvodnej štvorice majú ešte Lučenec a L. Hrádok oproti B. Bystrici a Rimavskej Sobote jeden zápas k dobru.

Autor: (job), Foto: zdroj fb FK Čadca