Futbalisti Dukly v Lučenci remizovali, stále sú však bez prehry + HLASY

1 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali v tretej lige prvý zápas na ihrisku súpera. Po dvoch domácich výhrach 3:0 nad Martinom a Lip. Hrádkom sa predstavili v Lučenci, kde uhrali tentoraz nerozhodný výsledok 1:1.

Na štadión v Lučenci prilákala Dukla až osemsto divákov a tí mohli od prvej minúty sledovať vzrušujúci futbal. Na nedostatok príležitostí sa sťažovať nik nemohol. Do vedenia mohli ísť domáci v druhej minúte, Kelemen strieľal nečakane z uhla, no náš brankár Krejčí dobre zasiahol na čiare. Bystričania následne získali územnú prevahu a vypracovali si nebezpečnejšie situácie v šestnástke. Skóre otvoril Laksík z asi siedmich metrov, keď zužitkoval dobrú prihrávku Staršieho – 0:1. Mohli sme viesť aj dvojgólovým rozdielom ak by spomínaný kanonier Dukly po rohu Tótha neprehlavičkoval bránku. V druhej polovici úvodného dejstva Lučenčania vyrovnali hru a odmenou im bol vyrovnávajúci zásah. Po biliardovej akcii sa im aj so šťastím odrazila lopta a z vnútra šestnástky mieril presne Havrila1:1.

Do druhého polčasu musel bystrický tréner poslať miesto zraneného stopéra Staršieho stredopoliara Kollátiho. Ďalej nevýrazného Lukáča nahradil Urgela. Boli sme však naďalej aktívni. Kostúrik pred šestnástkou prestrčil loptu Laksíkovi, no ten sám pred dobre vybehnutým brankárom Tojagičom zaváhal. Oba tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale vyložené príležitosti chýbali. Hráči hrali ako sa povie ´od podlahy´ a odniesol si to po zbytočnom faule v strede ihriska Kostúrik. V 87. minúte videl druhú žltú kartu a predčasne sa porúčal pod sprchy. Domáci sa v početnej výhode už do tlaku nedostali, i keď v závere mohli získať všetky body. Po chybe zadákov Dukly sa totiž dostali do brejku štyroch na jedného, ale gólman Krejčí dobre vybehol, zmenšil strelecký uhol hlavičkujúcemu Kováčovi a lopta si tak napokon cestu medzi naše žrde nenašla.

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Norbert Juračka pre Bystricoviny uviedol: „Čo sa týka dôrazu a nasadenia, zápas prekročil úroveň tretej ligy, aj keď sa vyskytli fázy hry, v ktorých absentovala lepšia futbalová kvalita. Skorý gól nám viac ublížil ako pomohol. Hlavne v druhej časti prvého polčasu bola naša hra príliš profesorská, aj preto domáci vyrovnali. Druhý polčas bol ovplyvnený dvoma striedaniami. Starší spadol na rameno, musel som ho striedať a Lukáč sa nedostal do potrebného výkonu. Futbal to bol po prestávke vyrovnaný, mohli sme dať víťazný gól, ale domáci nás mohli zaklincovať v samom závere. Čo sa týka výsledku, mohol byť aj lepší, no Lučenec bude doma nepríjemný pre každé mužstvo, ktoré do Novohradu pricestuje. Z tohto pohľadu je teda bod dobrý.“

Tréner Novohradu Lučenec János Vízteleki povedal: „Celý týždeň sme pripravovali taktiku na tento zápas. Hrali sme nový systém a vyšiel nám. Mali sme sa však ešte viac koncentrovať na svoj výkon, ak by tomu tak bolo, vyhrali by sme. Mám v tíme mladých hráčov, ktorí musia nazbierať skúsenosti. Verili sme, že Bystričanov dokážeme prekvapiť a vyšlo nám to. Určite nečakali s čím na nich vyrukujeme. Škoda, že sme na konci zápasu nemenili skóre po dobrom brejku, tri body boli na dosah.“

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla doma v Kremničke. V nedeľu 20. augusta o 10.30 hodine privíta Krásno nad Kysucou.

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 24. Havrila – 8. Laksík. Rozhodoval: Butora. ŽK: Kamendy – D. Daniel, J. Tóth, Kostúrik. ČK: 87. Kostúrik (po 2 ŽK). Diváci: 800.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – D. Daniel, Starší (46. Kolláti), Bíreš, Neušel – Lukáč (46. Urgela), J. Tóth, Snitka, Savić – Kostúrik, Laksík

Ostatné výsledky: Martin – Lip. Hrádok 2:2, Čadca – N. Baňa 1:0, R. Sobota – Detva 5:0, Žarnovica – Teplička n. Váh. 1:0, Oravské Veselé – Námestovo 1:1, Krásno n. Kys. – Kalinovo 2:1, Fiľakovo – Lip. Štiavnica 4:0.

1. R. Sobota 7b, 2. B. Bystrica 7b, 3. Žarnovica 7b, 4. Čadca 6b, 5. N. Baňa 6b, 6. Námestovo 5b, … 15. Lip. Štiavnica 1b, 16. Detva 0b.

Autor: (job), Foto: Zdroj novohrad.sme + facebook