0 /

V jedenástom kole piatej futbalovej ligy skupiny C sa hralo okresné derby v sobotu v Sásovej, ktorá privítala doma Hrochoť a jasne zvíťazila. Vyhrali už i Selce, keď na svojom štadióne nezaváhali so Štiavnickými Baňami. Jakub si poradil na ihrisku nováčika v Sáse. Žiaľ nedarí sa stále Priechodu, v tabuľke je na poslednej priečke a v Lieskovci vyfasoval štyri góly, pričom nedal ani jeden.

Sásová pred viac ako tristo divákmi hostila v peknom slnečnom počasí v sobotu popoludní Hrochoť a do vedenia išla už po štvrťhodine hry. Aktívneho Dobrotu totiž hostia v šestnástke faulovali a z penalty sa presadil pravidelný exekútor jedenástok Maroš Choma. Tesne pred polhodinou hry putoval od Dobrotu dobrý center z pravej strany pred bránku, kde číhal pohotový útočník Peter Murín – 2:0. Hrochoťania aj bez absentujúceho kanoniera Zátrocha pre trest viac strieľali, mali nebezpečnejšie koncovky a napokon znížili z priameho kopu zo strany. Domáci nestavali múr, čakali center do šestnástky, ale Sláva je skúsený ´lišiak´ a loptu zatočil priamo do bránky – 2:1.

Sásovčania hneď pár sekúnd po prestávke pridali tretí gól z brejkovej situácie. Defenzíve hostí ušiel Dobrota, neulakomil sa na strelu, prihral Turčanovi, ktorý nemal problém mieriť do odkrytej bránky. Od tohto momentu bystrický celok dominoval na ihrisku, bol kombinačnejší a vytváral si jednu príležitosť za druhou. Nedokázal však skórovať ani z vyložených tutoviek. Podarilo sa to až v 68. minúte z dorážky Murínovi, keď po strele spoza šestnástky gólman Polóny vyrazil priamo pred neho loptu – 4:1. Hrochoť hrozila najmä z priamych kopov, najnebezpečnejšiu možnosť mal ešte za stavu 3:1 Pádár, ale strieľal tesne vedľa žrde. Tri body tak zostali v Sásovej. Z tohto duelu je aj naša bohatá fotogaléria.

ŠK Sásová – ŠK Hrochoť 4:1 (2:1)

Góly: 16. Choma (z 11m), 29. a 68. Murín, 46. Turčan – 32. Sláva. Rozhodoval: Dobrík. ŽK: Choma – Prostredný. Diváci: 300.

Selce privítali doma Štiavnické Bane a o svojom víťazstve rozhodli za štyri minúty v prvom polčase. Bránku hostí odkliali po polhodine hry, keď sa trafil útočník Filip Koctúr. V 38. minúte nepremenil nariadenú penaltu Smatana, ale mrzieť ho to nemuselo, pretože loptu poslal medzi žrde napokon Dirbák. V druhom polčase hostia chceli zdramatizovať duel kontaktným gólom, ale to sa im nepodarilo. Selčania mali dobrú defenzívu a víťazstvo si nenechali vziať.

ŠK Selce – TJ Baník Štiavnické Bane 2:0 (2:0)

Góly: 33. Koctúr, 38. Dirbák. Rozhodoval: Šmidriak. ŽK: Kľačan – Petrík, Lupták. Diváci: 200.

V Sáse u nováčika hral Jakub a duel nad okliešteným súperom zvládol na jednotku. V prvom polčase domáci dlho vzdorovali, kapitulovali až v 42. minúte, keď sa presadil Pánik. O gól do šatne sa postaral tesne pred prestávkou kapitán Jakuba Čief. V druhom dejstve sa žiadne prekvapenie pred malým počtom divákov nekonalo. Snahu futbalistom Sáse uprieť nemožno, ale kvalitu na zvrat nemali. Po hodine hry pridal tretí gól útočník hostí Chrenovský a v podstate umlčal v závere už značne vyčerpaných domácich futbalistov. Náš celok využil všetkých päť povolených striedaní, pričom nováčik ani jedno. Hralo sa však slušne bez kariet.

OŠK Sása – TJ ŠK Sokol Jakub 0:3 (0:2)

Góly: 42. Pánik, 45. Čief, 61. Chrenovský. Rozhodoval: danko. ŽK: bez kariet. Diváci: 50.

Na záver sme si nechali duel posledného Priechodu na ihrisku v Lieskovci. V úvode zápasu diváci videli pomerne vyrovnanú hru. Domáci boli síce mierne aktívnejší, ale väčšie šance si vypracovali až po štvrťhodine. Dvojnásobný pokus z jednej akcie na dvakrát skvelým zákrokom stihol zlikvidovať brankár Vesel. Až v 21. minúte bol prikrátky, keďže Knižka nechal po ľavej strane uniknúť protihráča a ten z ostrého uhla naservíroval loptu do malého vápna, kde stačilo zakončujúcemu Šufliarskému iba nastaviť nohu – 1:0. Následne sa prebral smerom dopredu i Priechod. Najprv mal celkom slušnú príležitosť Zehnal, postupoval na bránku, no tiesnený stopérom zakončil propagačne do náručia gólmana Dvorana. Ten bol napokon prvopolčasovým hrdinom . V 35. minúte sa totiž po peknom dlhom pase od Matúša Vajdu rútil do šance Karol Rakyta, zastavený bol až nedovolene v pokutovom území, takže nasledovala penalta, ktorú Penovovi spomínaný gólman vystihol. Lieskovec mal ešte do prestávky dve príležitosti, ktoré okrem Vesela postupne likvidoval aj stopér Milan Slobodník.

V druhom polčase náš celok z bystrického okresu musel s pribúdajúcim časom otvoriť hru, ale želaný efekt to neprinieslo. Zlomový moment prišiel v 65. minúte, kedy si v medzihre nerozumela stredová dvojica Šinkovkin s Matúšom Vajdom, ktorí ponúkli domácemu Vronskému únik a ten aj rutinérsky zakončil na 2:0. Domáci sa upokojili a naopak hra Priechodu znovu smerovala „od desiatich k piatim“, čoho výsledkom boli ďalšie dva inkasované góly. Tretí vsietil v 74. minúte v úniku Krčmárik, poradil si s nedôrazným ´bránením´ Gajdoša a poľahky prekonal Vesela – 3:0. Potom sa na chvíľu z letargie prebral aj Priechod. Karol Rakyta po rohu hlavičkoval tesne vedľa a neskôr v čistej šanci striedajúci Grofčík mieril len do brankára Dvorana. V závere napokon Lieskovec korunoval svoje víťazstvo štvrtým gólom Jankoviča.

OŠK Lieskovec – OFK 1950 Priechod 4:0 (1:0)

Góly: 21. Šufliarský, 65. Vronský, 74. Krčmárik, 86. Jankovič. Rozhodoval: Zaťko. ŽK: Špekker, Vrbovský, Krčmárik – Šinkovkin, Zehnal, M Slobodník, M. Vajda, Lamper, Gajdoš. Diváci: 100.

Ostatné výsledky: Krupina – Kováčová 0:1, Bacúch – Ladomerská Vieska 1:1, D. Niva – Lovča 2:1.

Najbližšie sa hrá 12. kolo. V nedeľu 22. októbra14.00 hodine privíta opäť doma Sásová v šlágri kola vedúcu Kováčovú. Doma hrá aj Priechod, hostí Bacúch a okresné derby odohrajú na Hrochoti kam pricestuje Jakub. Selce sa predstavia v Lovči.

1. Kováčová 25b, 2. Lovča 22b, 3. Sásová 21b, 4. Jakub 19b, 5. Selce 18b, 6. Bacúch 17b, 7. Hrochoť 17b*, 8. Krupina 17b, 9. L. Vieska 15b, 10. Š. Bane 14b, 11. Lieskovec 13b, 12. D. Niva 12b, 13. Sása 5b, 14. Priechod 0b*.