Duklisti vydolovali tri body aj na pôde poslednej Detvy, potvrdili líderskú pozíciu

9 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 24. kola tretej futbalovej ligy stred potvrdili úlohu favorita a vyhrali zápas na štadióne posledného celku tabuľky MFK Detva. Víťazstvo 2:1 je síce tesné, ale domáci nemali výraznejšie šance, gól dali iba z penalty. Banskobystričania sú stále sú na čele súťaže. Rovnako platí i to, že na jar ešte neprehrali.

Našej Dukle vyšiel úvod zápasu. V štvrtej minúte vyslal Ďanovský zo stredu ihriska kolmú prihrávku na Mateja Staršieho a ten sa v pokutovom území presadil ľavačkou, keď mieril popri pravej ruke brankára Trifunoviča – 0:1. Následne sme sa však prispôsobili hre súpera, chýbalo patričné tempo, no mali sme i bez výraznejšieho pohybu ďalšie príležitosti, najmä po štandardkách. Nebezpečnú hlavičku Laksíka gólman Detvy zneškodnil, potom sa nepresadil z dobrej možnosti ani Ďanovský a neujala sa ani slušná koncovka Snitku. Domáci mali jediný závar pred našou bránkou, ale o vyloženej šanci nemohla byť reč.

Po prestávke sme už jasnejšie diktovali tempo hry, posledný celok tabuľky hrozil iba z ojedinelých útokov, no napriek tomu vyrovnal. Po rohovom kope videl hlavný arbiter v šestnástke hru rukou v podaní J. Tótha, nariadil teda penaltu, z ktorej sa presadil v 61. minúte Tužinský1:1. Dôležité bolo, že sme dokázali na tento zásah do dvoch minút odpovedať. Ujala sa totiž strela Nikiho Zumrovskeho z asi 18 metrov, tečovaná lopta zaskočila Trifunoviča, ktorý sa vrhol do opačnej strany a kapituloval – 1:2. Detvania potom otvorili hru a to bola voda na mlyn pre náš celok. Bystričania mali totiž plejádu ďalších šancí na zvýšenie skóre. Lukáč išiel sám na gólmana, ale minul priestor žrdí, Urgela sa ocitol pred prázdnou bránkou, no zle si prebral loptu, pričom jeho spätnú prihrávku mohol ešte zužitkovať Snitka, ale Trifunoviča nepokoril. Ocitol sa pred ním zoči – voči i útočník Dukly Laksík, ktorý nešťastne prekopol bránku. Domáci sa snažili nakopávať lopty dopredu, ale táto ich taktika neslávila úspech, takže tri body putovali pod Urpín.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Dušana Tótha, ktorý nám povedal:

„Dali sme hneď z prvej vážnejšej šance gól, no nepomohol nám. Prispôsobili sme sa totiž hre súpera, oba tímy produkovali tzv. chodiaci futbal, napriek tomu sme si vytvorili ďalšie šance a mohli sme už do prestávky rozhodnúť o osude duelu. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie, diktovali sme tempo, no pribrzdil nás gól súpera z penalty po problematickej ruke Jakuba Tótha. Našťastie sme rýchlo na tento zásah súpera odpovedali a vytvorili si aj ďalšie možnosti na zvýšenie vedenia. Kombinačne sme boli lepší, výhra je teda zaslúžená, len mohla byť vyšším rozdielom. V prvom polčase som nebol spokojný s výkonom mojich zverencov, pretože súper chodil po ihrisku a my sme chodili vedno s ním tiež. Napriek tomu sme sa dostali do vyložených šancí a mali sme ich využiť. V druhom dejstve sme už začali behať, priblížilo sa to k mojim predstavám, dokázali sme diktovať hru, tempo sa zvýšilo, takže tri body si nesieme domov zaslúžene.“

MFK Detva – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 61. Tužinský – 4. Starší, 63. Zumrovski. Rozhodoval: Krajči. ŽK: Melich – J. Tóth. Diváci: 200.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – J. Tóth (76. Búry), Gaško, Herich, Ševčík (46. R. Valent), Savič, Zumrovski , Snitka, Ďanovský (66. Lukáč), Starší (77. Kovanič, 86. D. Urgela), Laksík

Ostatné výsledky: Námestovo – Teplička n. Váh. 3:0, R. Sobota – L. Hrádok 4:2, Čadca – Lučenec 2:1, Martin – Lip. Štiavnica 2:1, N. Baňa – Kalinovo 1:3, Oravské Veselé – Krásno n. Kys. 1:0, Fiľakovo – Žarnovica 3:1.

V najbližšom 25. kole sa Bystričania predstavia doma na ihrisku v Kremničke, kde v nedeľu 27. mája o 10.30 hodine privítajú futbalistov predposlednej Novej Bane.

1. B. Bystrica 57b, 2. R. Sobota 48b, 3. Lučenec 44b, 4. Lip. Hrádok 43b, 5. Kalinovo 43b, 6. Martin 40b, 7. Lip. Štiavnica 39b, 8. Námestovo 38b, 9. Čadca 38b, 10. Oravské Veselé 36b, 11. Žarnovica 34b, 12. Krásno n. Kys. 28b, 13. Teplička n. Váh. 26b, 14. Fiľakovo 23b, 15. N. Baňa 19b, 16. Detva 12b.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny