Dukla získala na pôde predposledného Fiľakova iba bod za bezgólovú remízu

3 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly remizovali v 20. kole tretej futbalovej ligy stred vo Fiľakove 0:0. Stratili tak na jar vôbec prvé body, no držia si stále líderskú pozíciu.

Banskobystričania mali v prvom polčase loptu na kopačkách, ale ťažšie sa dostávali do šestnástky. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali až po dvadsiatich minútach. Z pravej strany išla lopta na ľavú, kde operoval Savič, ten vystrelil z asi 15 metrov, ale tesne minul bránku. Domáci nehrozili, zamerali sa na dobrú defenzívu, nám však nešla kombinačná hra, chýbala ľahkosť.

V druhom polčase pred peknou diváckou kulisou pohrozili aj Fiľakovčania. Po odkope mali šancu, ale brankár Krejčí vyrazil loptu do žrde. Potom sme čelili nebezpečnému závaru v našej päťke po dlhom aute súpera, ale v trme – vrme sme situáciu napokon zažehnali. Duklisti síce často strieľali, ale o vyloženej príležitosti nemožno hovoriť. V koncovkách sme boli nepresní, navyše domáci naše akcie často zastavili faulom, respektíve viazla u bystrických futbalistov presná prihrávka. Aj preto sa duel skončil bezgólovou remízou.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Dušan Tóth, ktorý nám povedal:

„Bol to medzišestnástkový futbal, bojovný, ale chýbala kvalita, hoci divácka kulisa tomuto stretnutiu priala. Z oboch strán chýbali šance, čo je na škodu. Videli sme viac menej oťukávanie v strede ihriska. Moji zverenci ako keby mali prílišný rešpekt z početnej diváckej kulisy, respektíve zo súpera, ktorý bojuje o záchranu. Často nám viazla kombinácia, produkovali sme veľa nepresností, nemali sme ľahké nohy, pričom súper nás nejako neohrozoval. Je to pre nás strata bodov. Spokojný som, že sme neinkasovali. Držali sme síce loptu, no bolo to jalové.“

FTC Fiľakovo – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Ligas. ŽK: Husanik, Kniežević – Kovanič, J. Tóth. Diváci: 700.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Gaško, Herich, Snitka, J. Tóth, Snitka, Ševčík (56. Urgela), H. Kollár (46. Kolláti), Kovanič, Savič, Ďanovský (78. Lukáč), Laksík

Ostatné výsledky: R. Sobota – L. Štiavnica 1:2, Čadca – Teplička n. Váh. 1:1, Detva – Námestovo 0:2, Oravské Veselé – Kalinovo 2:1, Žarnovica – Lip. Hrádok 2:3, Krásno n. Kys. – Lučenec 0:1.

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla doma na štadióne v Kremničke. V nedeľu 29. apríla o 10.30 hodine privíta Oravské Veselé.

1. B. Bystrica 44b, 2. Lučenec 41b*, 3. R. Sobota 36b, 4. Lip. Hrádok 36b, 5. Kalinovo 33b, 6. Martin 32b, 7. Námestovo 30b, 8. Oravské Veselé 29b, 9. Žarnovica 28b, 10. Lip. Štiavnica 27b, 11. Krásno n. Kys. 24b, 12. Čadca 23b, 13. Teplička n. Váh. 23b, 14. N. Baňa 19b, 15. Fiľakovo 16b, 16. Detva 7b.

Pozn: mužstvá odohrali rôzne počty kôl, z úvodnej trojice má ešte Lučenec oproti B. Bystrici a Rimavskej Sobote jeden zápas k dobru.

Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny