Dukla stratila doma prvé body, Tepličke nad Váhom nedokázala streliť gól

20 /

Futbalisti mestskej banskobystrickej Dukly v 13. kole tretej futbalovej ligy stred nedokázali doma zdolať Tepličku nad Váhom. Nestrelili totiž gól a po remíze 0:0 prišli aj o líderskú pozíciu v súťaži.

V prvom polčase Dukla dominovala na ihrisku. Bola lepším mužstvom a vytvorila si štyri veľmi dobré príležitosti na skórovanie. V dvoch sa ocitol Laksík, v jednej Kostúrik a šancu mal ešte aj Daniel. Lopta si však cestu za brankára Semana nenašla. Najlepšiu možnosť spálil Laksík, ktorý voľný z asi siedmich metrov nemieril presne. Hostia absolútne nehrozili a mohli byť teda radi, že na prestávku sa išlo za bezgólového stavu.

V druhom polčase sa dobrou strelou z hranice šestnástky prezentoval Snitka, ale gólman Tepličky vytlačil loptu na roh. Stále sme sa tlačili do bránky, mali častejšie loptu na kopačkách, no hosťom sa vytváral priestor na brejky a dva z nich mohli skončiť gólom ak by svoje kvality neukázal náš brankár Krejčí. S pribúdajúcim záverom sa nakopila nervozita, navyše silný vietor znemožňoval presnosť prihrávok a centrov do šestnástky. Dukla nič nevyťažila ani z viacerých štandardiek a kanonierov či ofenzívne ladených futbalistov neprebral štvrťhodinu pred koncom ani ohňostroj, o ktorý sa postaral domáci fan klub. V Kremničke sa teda zrodila bezgólová remíza. Bola to vôbec prvý tohtosezónna strata bodov bystrického tímu v domácom prostredí ­.

Tréner Dukly Norbert Juračka po zápase pre Bystricoviny uviedol: „V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, ale nepremenili sme štyri vyložené šance. Druhý polčas sa odohrával v akomsi kŕči, pribudla nervozita, mali sme jednu veľmi dobrú príležitosť, ale súper mal pri našom búšení a tlačení sa do bránky dva brejky, z ktorých pohrozil. Vynikajúcimi zákrokmi nás podržal brankár Krejčí. Remíza je tým pádom zaslúžená. Naši kanonieri sa žiaľ nepresadili. Kostúrik nastúpil po zranení, takže môže to byť aj v tom. Vo futbale je normálne, že raz sa darí a potom zas nedarí. Záver jesene nie je podľa našich predstáv, ale nezostáva nám nič iné ako zabojovať v poslednom zápase jesene a odčiniť túto domácu remízu. Bojovnosť je normálna vec, nik nemôže povedať, že by sme nebojovali, ale nevyhrali sme, takže spokojní nemôžeme byť. Prvý polčas nebol najhorší, ale jednoducho sme gól nedali a doma tak stratili prvé body. Škoda, že to bolo v poslednom zápase jesene na vlastnom ihrisku, ale taký je futbal.“

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla na ihrisku súpera. Konkrétne v nedeľu 5. novembra o 13.30 hodine Kalinove.

MFK Dukla Banská Bystrica – OFK Teplička nad Váhom 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Hraško. ŽK: Bíreš (Dukla). Diváci: 130.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – D. Daniel, Bíreš, J. Tóth, H. Kollár (75. Urgela) – Kolláti (55. Výlupok), Snitka, Ševčík (65. R. Valent), Savić – Laksík, Kostúrik (75. Lukáč)

Ostatné výsledky: L. Štiavnica – L. Hrádok 1:1, Lučenec – Námestovo 2:0, Žarnovica – Detva 6:0, Kalinovo – Martin, Krásno n. Kys. – N. Baňa, Fiľakovo – R. Sobota a Oravské Veselé – Čadca doplníme po ich skončení.

1. Lučenec 32b, 2. B. B. Bystrica 31b, 3. R. Sobota 26b*, 4. Lip. Hrádok 26b, 5. Námestovo 22b, 6. Kalinovo 21b*, 7.Žarnovica 21b, 8. Čadca 20b*, … 14. N. Baňa 13b*, 15. Fiľakovo 6b*, 16. Detva 0b.