Dukla sa rozlúčila s jeseňou prehrou v Kalinove, opäť nedokázala streliť gól

17 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly neprehrali osem stretnutí v rade, ale posledný duel jesene v tretej futbalovej lige stred im nevyšiel. Z Kalinova odišli naprázdno, teda bez bodu, keď už v treťom zápase za sebou nedali súperovi žiadny gól. V tabuľke teda prezimujú napokon na druhej priečke.

V prvom polčase sa hral opatrný futbal z oboch strán. Diváci veľa príležitostí nevideli, no napokon skórovali domáci v 21. minúte. Po outovom vhadzovaní lopta dvakrát padla v pokutovom území, náš celok nezareagoval na túto situáciu dobre a Ronald Ivan z asi siedmich metrov prekonal brankára Krejčího, ktorý mal zakrytý výhľad – 1:0. Potom sa Bystričania snažili vyrovnať, ale dobre pracovala i defenzíva Kalinova. Gólman súpera zasahoval iba po strelách zo stredných vzdialeností, po Snitkovej koncovke však neudržal loptu a Kostúrik následne z troch metrov trestuhodne pálil do brvna. V závere polčasu to po rýchlej akcii skúšal ešte Lukáč dobrým volejom, no mieril iba do náručia brankára Rusnáka.

O osude zápasu rozhodla v druhom dejstve 55. minúta. Domáci vyhrali hlavičkový súboj na hranici šestnástky a po nedorozumení brankára a krajného obrancu sa presadil v šestnástke dobrou strelou Majkút2:0. Kalinovo potom zodpovedne bránilo, nehrnulo sa dopredu, no ani Dukla nedokázala niečo vymyslieť na defenzívu súpera. Strely spoza šestnástky Rusnákovi nerobili problémy, výnimkou bola iba šanca Laksíka, ktorý po rýchlej akcii dostal peknú prihrávku pätičkou, avšak samotná strela nášho útočníka bola nepresná. Rovnako tak v závere i ostatné pokusy bystrických futbalistov, takže Kalinovu stačilo na výhru využitie dvoch našich chýb aby tento zápas napokon vyhralo.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Norberta Juračku, ktorý nám na záver jesennej časti po prehre v Kalinove povedal: „V dnešnom stretnutí boli domáci futbalisti maximálne efektívni. Využili v každom polčase jednu z našich celkovo dvoch chýb v defenzíve a to rozhodlo o osude stretnutia. Hlavne prvý polčas bol z našej strany slušný oproti predchádzajúcim dvom zápasom. Boli sme lepší, mali sme viac streleckých pokusov, ale z nevinnej situácie sme zbytočne inkasovali a potom sme nepremieňali šance. To ovplyvnilo výsledok. V závere jesennej časti sme sa dostali do určitej straty formy. Po víťazstve v Rimavskej Sobote išla naša výkonnosť smerom dole. Chvalabohu, že je už koniec jesene. V Kalinove prehrali aj Lučenčania, ktorí sú na čele tabuľky, či Rimavská sobota, ktorá bola taktiež lídrom súťaže v tom čase. Takže táto prehra by ma mrzelo menej než tie dve nezvládnuté stretnutia predtým, ktoré sme zbytočne remizovali 0:0. Dostali sme sa do určitého kŕču, vytratila sa ľahkosť z našich kopačiek v závere jesennej časti. Škoda toho, hocijaký jeden gól by mužstvu pomohol v jednom z týchto troch zápasov. To, že sme sa strelecky nedokázali presadiť, nás fyzicky ubíjalo. Jedna výhra navyše by bola pre mužstvo impulzom. Musíme si rozobrať z čoho pramenila takáto kŕčovitosť a nervozita a jar začať oveľa lepšie.“

FK Baník Kalinovo – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 21. R. Ivan, 55. Majkút. Rozhodoval: Valentýni. ŽK: Ševčík, Kostúrik, Urgela (všetci Dukla). Diváci: 400.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – D. Daniel (33. Výlupok), Bíreš, J. Tóth, Savič – Kolláti (62. H. Kollár), Ševčík (83. R. Valent), Snitka, Lukáč (58. Urgela) – Laksík, Kostúrik

Ostatné výsledky: Martin – Čadca 3:1, R. Sobota – Oravské Veselé 1:2, Detva – Fiľakovo 1:2, Námestovo – Krásno n. Kys. 0:0, Teplička n. Váh. – Lip. Hrádok 1:4, N. Baňa – Žarnovica 1:0, Lip. Štiavnica – Lučenec 0:2.

1. Lučenec 35b, 2. B. Bystrica 31b, 3. R. Sobota 29b, 4. Lip. Hrádok 29b, 5. Kalinovo 27b, 6. Námestovo 23b, 7. Martin 21b, 8. Krásno n. Kys. 21b, 9. Žarnovica 21b, 10. Čadca 20b, 11. N. Baňa 19b, 12. Teplička n. Váh 18b, 13. Lip. Štiavnica 18b, 14. Oravské Veselé 17b, 15. Fiľakovo 9b, 16. Detva 0b.

Autor: (bl), Foto: archív fb MFK Dukla (Ivan Golembiovský)