Dukla pokorila v šlágri kola Rimavskú Sobotu a usadila sa na čele tabuľky

0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly dokázali vyhrať šláger kola prvého s druhým, keď si z Rimavskej Soboty doviezli všetky body. Tamojší MŠK zdolali jednoznačne 3:1 a usadili sa tak priebežne na čele tabuľky tretej futbalovej ligy stred.

Na Gemeri sa hralo na ťažkom teréne, s ktorým sa lepšie vysporiadali naši futbalisti. Od začiatku bolo badať, že sa proti sebe postavili popredné treťoligové tímy. Dukla hlavne v prvom polčase ukázala kvalitu. Prvú šancu sme mali po centri Saviča, no Kostúrik z piatich metrov hlavou nemieril medzi žrde. Mrzieť ho to nemuselo, pretože v štrnástej minúte naservíroval loptu Laksíkovi, ktorý sa dobre zorientoval v pokutovom území a z asi desiatich metrov otvoril skóre stretnutia – 0:1. Domáci hrozili iba po centroch, v koncovke boli nepresní. Snahu však mali, ale viac z hry mali Bystričania. Tí napokon zvýšili vedenie v 42. minúte. Po kolmej prihrávke Laksíka išiel sám na brankára Kostúrik a s prehľadom ho prekonal – 0:2. Celý prvý polčas bol prakticky v našej réžii.

V druhom dejstve Rimavská Sobota zvýšila úsilie, mala miernu prevahu v poli, miestami i tlak, ale chýbala vyložená šanca. S nakopávanými loptami si naša obrana hravo poradila, centre zvládal gólman Krejčí na jednotku. Dukle sa v 68. minúte naskytol protiútok, Kostúrik bol v ňom faulovaný už v šestnástke a nariadenú penaltu premenil Snitka0:3. Domáci už potom nemali čo stratiť, hrali vabank a dosiahli aspoň zaslúžený jeden gól. Z hranice šestnástky sa parádne trafil do šibenice legionár Lovyniuk1:3. Gemerčania v závere veľmi chceli zdramatizovať zápas, avšak do gólovej príležitosti sa nedostali. Futbalisti spod Urpína si víťazstvo ustrážili a mohli odchádzať domov nad mieru spokojní.

Tréner mestskej Dukly Norbert Juračka po zápase pre Bystricoviny uviedol: „Aj na ťažkom teréne bolo vidno, že hrajú prvé dve mužstvá tabuľky. Oba tímy išli za víťazstvom. My sme podali predovšetkým v prvom polčase bezchybný, disciplinovaný výkon. Dali sme dva góly z troch vyložených šancí, súpera sme do žiadnej nepustili. Po prestávke sa domáci snažili znížiť, mali miernu prevahu, ale po našom protiútoku vznikla penalta a po jej premenení sme si už víťazstvo i napriek jednému inkasovanému gólu s prehľadom ustrážili. Moji zverenci si zaslúžia absolutórium. Zvládli duel v ťažkých podmienkach, aj kondične súpera prevýšili, nebol dôvod na väčší počet striedaní. Samozrejme v závere už domáci nemali čo stratiť, ale ak by sme dve – tri situácie riešili lepšie, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom. Víťazstvo 3:1 je však dobré, berieme ho, tri body sú z pôdy, kde iné mužstvá nevyhrávajú, veľmi cenné.“

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla doma, teda na štadióne v Kremničke. A to v nedeľu 1. októbra o 10.30 hodine, kedy privíta poslednú Detvu.

MŠK Rimavská Sobota – MFK Dukla Baanská Bystrica 1:3 (0:2)

Góly: 75. Lovyniuk – 14. Laksík, 42. Kostúrik, 68. Snitka (z 11m). Rozhodoval: Rojček. ŽK: Kalmár (R. Sobota). Diváci: 460.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – D. Daniel, Starší, Bíreš, J. Tóth  – Kolláti (69. Urgela), Snitka, Ševčík, Savić – Laksík, Kostúrik (87. R. Valent)

Ostatné výsledky: Martin – Žarnovica 1:2, Fiľakovo – Krásno n. Kys. 0:3, Detva – Kalinovo 0:3. Zápasy Čadca – Lip. Hrádok, Námestovo – Lip. Štiavnica a Nová Baňa – Teplička nad Váhom odložili pre nespôsobilý terén.

1. B. B. Bystrica 22b, 2. R. Sobota 17b*, 3. Lip. Hrádok 16b*, 4. Teplička n. Váh. 15b*, 5. Lučenec 14b*, 6. Žarnovica 14b* … 15. Fiľakovo 6b, 16. Detva 0b.