Bystrickí futbalisti uhrali v Liptovskej Štiavnici bezgólovú remízu

3 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly bodujú aj v siedmom stretnutí v rade. V Liptovskej Štiavnici síce nestrelili gól, ale ani neinkasovali. Stále sú tak lídrami tretej futbalovej ligy skupiny stred.

Úvodné minúty boli na Liptove dosť rozhárané. Po súboji musel byť ošetrovaný Výlupok a duel dohrával s tržnou ranou na hlave. Navyše v siedmej minúte musel z hry odstúpiť Starší. Vyskúšal po zranení vrátiť sa do ostrého zápasu, ale jeho stehenný sval bol proti. V prvom polčase sme i napriek týmto okolnostiam dominovali na ihrisku, loptu sme mali pod kontrolou, no nedokázali sme sa presadiť cez prehustenú obranu domácich. Tí sa sústredili iba na defenzívu, smerom dopredu nedokázali nič vymyslieť. Šancí nebolo veľa. Skóre mohol do prestávky otvoriť kapitán Bíreš, ale z hranice päťky prestrelil bránku.

Druhý polčas bol podobný ako ten prvý. Stále sme mali častejšie loptu na kopačkách, ale nevedeli sme si dať rady s obranou Liptákov. Po prízemnom centri Urgelu sa ocitol Lukáč sám pred gólmanom Kohárom, ktorý tečovanú loptu vyrazil nohou. Ďalšiu tutovku mal po centri Saviča kanonier Laksík. Ten bol taktiež sám pred brankárom, ale nedočiahol na loptu, takže sa stav nemenil. Poslednú možnosť mala Dukla v 89. minúte. Po faule na Laksíka sme kopali priamy kop z vyše dvadsiatich metrov, ale domáci dobre postavili múr. Aj preto sa v Liptovskej Štiavnici skončil duel bezgólovou remízou.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Norberta Juračku, ktorý nám povedal: „Čo sa týka nasadenia a bojovnosti, nemôžem hráčom nič vyčítať. Možno to chcelo trošku viac pokoja vo finálnej fáze. Súper kvalitne bránil, nedostal sa do žiadnej gólovej šance. My sme mohli namiesto prihrávok dozadu, či do strán, ísť častejšie do súbojov jeden na jedného, častejšie zakončovať. Boli sme na lopte, ale ťažko sa presadzuje, keď sa tabuľkovo slabšie tímy rozhodnú iba brániť. Tieto mužstvá majú väčšiu motiváciu vytiahnuť sa na Duklu. Mrzí ma, že musel odísť pre zranenie z ihriska Starší, nemohol hrať ani útočník Kostúrik, má totiž problémy s achilovkou. Sú to kľúčoví hráči, ťažko ich nahradiť niekým z lavičky.“

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla na domácej pôde. V Kremničke privíta v nedeľu 29. októbra o 10.30 hodine futbalistov Tepličky nad Váhom.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Kuteľ. ŽK: Vávro – Lukáč, Bíreš. Diváci: 150.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Výlupok, Bíreš, Starší (7. R. Valent), J. Tóth – Urgela (67. Kolláti) – Lukáš, Ševčík, Snitka, Savič – Laksík

Ostatné výsledky: Martin – Oravské Veselé 1:2, Čadca – Fiľakovo 5:1, R. Sobota – Žarnovica 7:0, Námestovo – Lip. Hrádok 5:3, Teplička n. Váh. – Kalinovo 1:3, Detva – Krásno n. Kys. 0:5, N. Baňa – Lučenec 2:3.

1. B. Bystrica 30b, 2. R. Sobota 26b, 3. Lučenec 26b*, 4. Lip. Hrádok 25b, 5. Námestovo 22b, 6. Kalinovo 21b,… … 11. Teplička n. Váh 17b, 12. Lip. Štiavnica 17b, 13. N. Baňa 13b*, 14. Oravské Veselé 11b*, 15. Fiľakovo 6b*, 16. Detva 0b.