Bystričanov v poslednom zápase jesene pripravil o body Poprad a Šesták + HLAS

5 /

Banskobystrická mestská Dukla v 17. kole druhej futbalovej ligy prehrala v Poprade o gól. Do vedenia išli naši hráči, avšak domáci poslali na ihrisko Stanislava Šestáka a ten dvoma gólmi zariadil obrat a tri body pre svoj tím.

Dukla začala dobre, po dvoch únikoch Polievku kopala rohy, no gól z nich nevyťažila. Následne sa nám zranil Starší, natrhol si sval a musel ho vystriedať Malík. V trinástej minúte to Polievka vyskúšal z väčšej vzdialenosti, ale mieril nad bránku. Poprad sa dostal do výbornej šance po štvrťhodine hry. Zošák našiel centrom v pokutovom území Holiša, ktorý sa vyhol nášmu obrancovi, ocitol sa sám pred Krejčím, no z ôsmich metrov prekopol bránku. Na opačnej strane z diaľky strieľal Willwéber, no vedľa žrde. Domáci si potom vypracovali ďalšiu skvelú príležitosť, Kukoľov center putoval do malého vápna, kde hlavičkoval Holiš, našťastie do rúk Krejčího. My sme sa prezentovali rýchlym únikom v podaní Kollátiho s Malíkom, ale bol z toho iba rohový kop. V 35. minúte po osi Savič – Polievka – Laksík posledne menovaný minul pravú žrď. V tomto dejstve bola Dukla vyrovnaným súperom, Podtatranci však išli razantnejšie do súbojov a na šance vyhrali 2:1, hoc do šatne sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Bystričania mali veľmi dobrý vstup aj do druhého polčasu. Hneď sa prezentovali peknou akciou po ľavej strane v podaní Polievku a Saviča, Laksík napokon zakončoval zadovkou tesne vedľa žrde. V 55. minúte na opačnej strane Horváth hlavičkoval nad bránku. Do vedenia išla naša Dukla po hodine hry. Snitka šikovne vhadzoval na Polievku, ktorý unikol po čiare, dobre odcentroval z rohu ihriska na šestnástku, tam si loptu spracoval Willwéber a peknou zakrytou prízemnou strelou k ľavej žrdi nedal šancu Malecovi – 0:1. Ihneď po výkope domácich sme si vytvorili i ďalšiu možnosť. Veľa priestoru mal Polievka, ten z ľavej strany posielal pomalú prihrávku do šestnástky, kde už síce bol pripravený Laksik, no domácich zachránil Malec, ktorý sa bezodkladne vrhol po lopte. To už však mali Popradčania na ihrisku striedajúceho Stana Šestáka a bol to poriadny žolík kouča spod Tatier, pretože v 74. minúte sme neubránili priestor pred šestnástkou a spomínaný Šesták presnou strelou trafil ľavú žrď, od ktorej sa lopta odrazila do bránky – 1:1. Bystričania mohli ísť opäť do vedenia v 84. minúte. Polievka z priameho kopu z vyše tridsiatich metrov pálil do brvna! A potvrdilo sa tak pravidlo nedáš – dostaneš, pretože hneď z protiútoku Šesták krížnou a razantnou strelou z hranice pokutového územia z ľavej strany trafil horný roh Krejčího svätyne – 2:1. V samom závere sme ešte mohli vyrovnať. Polievka unikol po ľavej strane, dostal sa až pred brankára, ale ten loptu vyrazil.

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga pre bystricoviny.sk zhodnotil duel nasledovne:

„Moji zverenci odviedli kus dobrej práce. Bol to jeden z lepších zápasov z našej strany, s dobrou zápletkou, no s nešťastným koncom pre nás. Polievka trafil brvno a Stano Šesták následne šibenicu. Tento hráč rozhodol duel. Podali sme podobný výkon ako doma so Skalicou, mali sme šance, tie mal aj súper, ale ukázala sa napokon kvalita Popradu. Ide predsa len o top tím v druhej lige, ktorý má hráča extratriedy, čo Šesták ukázal nielen dnes, ale aj v minulosti. Robo Polievka bol smutný po zápase, že trafil brvno. Pri troche šťastia mohol dať v tomto zápase gól. Chlapcom nemám príliš čo vyčítať, azda len niektorí mohli zobrať väčšiu zodpovednosť na seba. Po príchode do mužstva aj s Pištom Rusnákom sme počas jesene napredovali herne i výsledkovo. Potešilo ma, že sme predtým dve domáce stretnutia vyhrali, tento v Poprade bol pre nás nešťastný. Ak však budeme hrať s takýmto nasadením i na jar, nemám obavy a môžeme zápasy vyhrávať.“

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:0)

Góly: 74. a 84. Šesták – 61. Willwéber. Rozhodoval: Marsal. ŽK: Šesták, Horváth, Jančo – Vajda, Laksík. Diváci: 590.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Starší (10. Malík), Kupčík, Prikryl, Savić – Snitka, Vajda – Kolláti, Willwéber (83. V. Tóth), Polievka – Laksík

Súpiska FK Poprad: Malec – P. Maslo, Hric, Horváth, Zekucia, Pajer, Zošák, Maťaš, Jančo (90. Ujčík), Kukoľ (82. Urbanič), Holiš (55. Šesták)

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel  až na jar v budúcom roku, v sobotu 9. marca o 14.30 hodine privítame na domácom ihrisku Lokomotívu Košice.

Ostatné výsledky: Inter – Trebišov 3:1, Komárno – Bardejov 1:2, Pohronie – Lipany 0:1!, Skalica – Prešov 1:1, Šamorín – L. Mikuláš 2:2, Lokomotíva Košice – Dubnica n. Váh. 1:1, Žilina B – Petržalka hrajú v nedeľu 10. novembra.

1. Pohronie 36b, 2. L. Mikuláš 33b, 3. Skalica 33b, 4. Komárno 30b, 5. Poprad 30b, 6. Petržalka 26b*, 7. Dubnica 22b, 8. Šamorín 22b, 9. Inter 22b, 10. B. Bystrica 20b, 11. Žilina B 20b*, 12. Prešov 19b, 13. Lipany 17b, 14. Bardejov 16b, 15. Lokomotíva 15b, 16. Trebišov 13b.