Tretia prehra Bystrice v rade, neuspeli sme v susednom Zvolene + HLASY

0 /

Banskobystričania cestovali na 26. kolo Tipsport ligy do susedného Zvolena a derby nezvládli. Nedokázali totiž prekonať brankára Baroša, takže po dvoch chybách odchádzali z ľadu pod Pustým hradom s prehrou 0:2.

Úvod do zápasu mali lepší naši hráči, ale nedokázali využiť šance. Vytvorili si ich počas presilovky. Maione od modrej zazvonil na žŕdke a z troch metrov neuspel voľný Buc. Zvolen mal potom až štvorminútovú početnú výhodu, ale za zmienku stála iba koncovka Zuzina do Bacashihuu, nepresadil sa ani kurióznym spôsobom hlavou Martin Ďaloga. V sedemnástej minúte sa menil stav po chybe Cebáka, keď sa na našu bránku rútil Klhůfek a dokázal prestreliť amerického gólmana v drese HC ´05 – 1:0. Nebolo to však všetko, o dve minúty neskôr sme stratili puk pri mantineli, Puliš ho prihral na pravej strane P. Zuzinovi, ktorý zakončoval po ľade a taktiež prestrelil Bacashihuu – 2:0.

V strednej časti diváci videli niekoľko dobrých príležitostí, ale gól v nej nepadol. Najbližšie mali k nemu domáci Puliš, P. Zuzin ako aj Ďaloga. Ten sa pekne predral pred nášho brankára, ale stroskotal na ňom. My sme mali tutovku v polovici stretnutia. Sarault sa ocitol sám pred Barošom, no neprekonal ho. Na opačnej strane v presilovke preveril dobrou strelou Bacashihuu D. Krejčí. Najväčšiu možnosť mali ´barani´ v 37. minúte. Hickmott prestrelil Baroša z mierneho uhla, avšak puk z bránkovej čiary v ´hodine dvanástej´ poslal hokejkou preč Hraško. Potvrdil to i videorozhodca.

V tretej tretine mali najprv šancu domáci, L. Novák sa nepresadil zblízka. My sme pohrozili Surovým v presilovke, proti bol Baroš. V početnej výhode hrozil aj súper a bol to opäť L. Novák. Tentoraz pred odkrytú bránku nedostal ideálny puk. Bojovalo sa na ľade, ale nebol to príliš oku lahodiaci hokej. Znížiť sa pokúšali aj naši obrancovia Matuškin a Maione, no recept na gólmana HKM nenašli. Rovnako v 46. minúte nepochodil Kafka, nemieril totiž do voľného priestoru medzi žrďami. V závere sme hrali v šestici bez brankára, ale kontaktný ani vyrovnávajúci gól sa už nedostavil. Zvolen teda vyhral 2:0, čo domáci obranca Peter Hraško okomentoval po stretnutí nahlas slovami: „Bol to zápas za sto bodov!“

HKM Zvolen – HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 17. Klhůfek (Valenta, Hraško), 19. P. Zuzin (Puliš). Rozhodcovia: Salonen, P. Stano – M. Orolín, M. Korba. Vylúčení na 2 min: 5:8. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2100.

HKM: Baroš – M. Novák, D. Krejčí, Hraško, Valenta, Plechanov, M. Ivan, Dubeň – L. Novák, Puliš, P. Zuzin – Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga – S. Petráš, Jakubík, Šimíček

HC’05 iClinic: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Mihálik, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – Belluš, Češík, Matoušek – Lunter, Bortňák, Kafka – Truchno, Sarault, Tománek

Vladimír Országh, tréner HC 05 Banská Bystrica: „Videli sme bojovné stretnutie, v ktorom sme ťahali zväčša za kratší koniec. Domáci kombinovali, prehrávali nás v osobných súbojoch, mali sme veľa vylúčených hráčov a nedostali sme sa preto do tempa. V druhej tretine sme málo strieľali a ohrozovali brankára. Hrali sme po rohoch. V tretej tretine sme sa chceli viac tlačiť do bránky, čo sa nám darilo, ale niekoľko šancí, čo sme si vytvorili, sme nepremenili. Boli sme o krok pozadu, Zvolen vyhral zaslúžene. V posledných dueloch nám chýba typické korčuľovanie, väčšia agresivita. Niektorí hráči sa vracajú do zostavy po zraneniach a cítiť u nich ešte výpadky.“

Milan Staš, tréner Zvolena: „Základom bola perfektná prvá tretina, v ktorej sme dali dva góly. Nechceli sme proti tak kvalitnému súperovi otvoriť hru. Hrali sme trpezlivo a vytvorili si nejaké šance, tie mal však aj súper, občas nás dostal pod tlak. Vďaka supervýkonu Baroša ako aj celého tímu sa napokon potvrdilo, že derby nemá favorita.“

Tomáš Surový, autor dvoch našich gólov: „Zvolen bol lepší. Bok o krok všade pred nami. Musíme sa zlepšiť, nie je to hra, ktorú chceme hrať. Musíme sa vrátiť k poctivej práci, k malým veciam v hokeji, z ktorých sa odrážajú veľké. Teraz to nerobíme. Stanú sa aj takéto veci v hokeji, takže musíme sa z toho čo najskôr dostať. Nebudeme donekonečna prví po takýchto prehrách. Veríme, že sa ako tím dáme dokopy a vrátime sa na našu pôvodnú cestu.“

Martin Belluš, nová posila Banskej Bystrice: „Bohužiaľ sme boli často vylučovaní a neplnili sme veci, ktoré sme si povedali. Bolo to zlé. Málo sme strieľali a zbytočne hrali po rohoch. Chýbala nám priamočiarosť do bránky. Ak sme často vylučovaní, vyhrať sa nedá. Ja som mal hokejovú pauzu, ale celkom sa mi hralo dobre, i keď som bol málo na ľade. Potrebujem sa ešte do toho dostať, nebolo to ono.“

Samuel Baroš, brankár Zvolena: „Nula poteší obzvlášť v derby. Tieto tri body sú pre nás veľmi cenné. Mal som pomerne dosť práce, i keď Bystričania mali menej vyložených šancí. Potom sa to snažili všetko nahadzovať na bránku, ale ustál som to. Mali sme aj šťastie. Musím však povedať, že sme hrali dobre.“

1. Banská  Bystrica 28 17 3 3 5 99:55 60
2. Košice 27 16 4 2 5 102:60 58
3. Nitra 27 16 1 3 7 94:75 53
4. Žilina 26 11 3 3 9 84:76 42
5. L. Mikuláš 27 9 5 2 11 73:78 39
6. Zvolen 28 11 2 1 14 77:94 38
7. Trenčín 28 8 4 4 12 69:75 36
8. Martin 24 10 1 3 10 68:72 35