Tréner bystrickej juniorky bude i koučom slovenskej reprezentácie do 18 rokov

ŠPORT
0 /

SR Poprad hokej MS18 A-sk. Lotyšsko POX

Hlavným trénerom slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov sa stal opäť Norbert Javorčík. Ide o kouča banskobystrických juniorov HC ´05.

Javorčík sa ocitne po novom v horšej situácii ako doposiaľ, pretože projekt dorasteneckej reprezentácie pravdepodobne končí. Štyridsaťdvaročný tréner banskobystrickej juniorky tak bude musieť mužstvo tento rok pripravovať inak ako v ostatných sezónach. Norbert Javorčík sa osvedčil počas ostatného šampionátu do osemnásť rokov, ktorý sa konal v slovenských mestách Poprad a Spišská Nová Ves. Slovenský tím sa dostal až do štvrťfinále, kde podľahol v predĺžení Rusom 2:3. Pri tíme do 18 rokov mu majú pomáhať asistenti Ján Pardavý a Vladimír Turan, trénerom brankárov bude Roman Mega.

Náš kouč prijal ponuku generálneho manažéra SZĽH Miroslava Šatana a pre médiá uviedol:

„Pre mňa je česť viesť reprezentačné mužstvo. Na novú sezónu sa teším, rovnako na spoluprácu s novými hráčmi. V najbližšom období zverejníme nomináciu na tréningový kemp a sústrediť sa budeme na augustový Ivana Hlinku Memorial cup. Po novom budem musieť pozíciu reprezentačného trénera skĺbiť s klubovými povinnosťami, čo bude výzva, ale zároveň získam ďalšie skúsenosti.“

Tréner Ernest Bokroš pokračuje pri slovenskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov. Reprezentáciu do 17 rokov povedie Ján Lipianský s asistentom Andrejom Podkonickým, do 16 rokov Viliam Čacho a trénerom regionálnych výberov do 15 rokov bude Radoslav Hecl. Kompletný menoslov asistentov trénerov i trénerov brankárov bude predložený na schválenie Výkonnému výboru SZĽH. Generálny manažér reprezentácií SR Miroslav Šatan aj naďalej pokračuje v hľadaní kouča seniorského mužstva. Nástupcu Zdena Cígera chce mať do konca augusta.

Autor: (bl), Foto: Zdroj tasr