V šlágri kola naši hokejisti prehrali v Trenčíne o gól futbalovým výsledkom + HLASY

0 /

Banskobystričania v 39. kole hokejovej Tipsport ligy neuspeli na ľade Trenčína, keď nedokázali súperovi streliť gól. Napriek tomu sa udržali na čele súťaže.

Od začiatku sa hral na trenčianskom ´zimáku´ zaujímavý hokej. V 3. minúte sa po dobrej práci Ölveckého dostal k puku Radivojevič a snažil sa prestreliť Lukáša, pred ktorým stál na pravom mieste náš obranca. Na opačnej strane sa nepresadil Bubela a po prihrávke spoza bránky poslal Mihalik puk príliš vysoko. Domáci mali v 6. minúte šancu po zaváhaní v bystrickej defenzíve. Radivojevič vyhral súboj s brankárom, ale nik už z jeho spoluhráčov nedokázal poslať puk do odkrytej bránky. Aktivitu Dukly v úvodnej desaťminútovke zakončil nepokrytý Radivojevič, no strelou z ľavého kruhu našiel iba pripravenú lapačku Lukáša. Ideálnu príležitosť mali ´barani´ počas štvorminútovej presilovky. Napriek tlaku sme však puk do siete Hiadlovského nedostali. Po návrate Gašparoviča z trestnej lavice vzniklo prečíslenie Trenčanov, to však potrestaný hráč do gólového zakončenia nepretavil.

Po prestávke naskočili do zápasu Banskobystričania aktívne. Bartánus dostal puk medzi kruhy, ale zblízka sa netrafil do priestoru bránky. Pri presilovke Dukly sme sa dostali do nájazdu dvoch na jedného a Faillemu chýbalo o niečo viac času na lepšie zakončenie. V 27. minúte išiel na trestnú lavicu po druhý raz za hru so zdvihnutou hokejkou Gašparovič. Pri početnej výhode sa nepresadil v dobrej príležitosti Bubela. Po jej skončení sme však zotrvali v tlaku a v šanci sa ocitol Gélinas, len škoda, že mu puk skĺzol z čepele a mieril mimo žrdí. Tri minúty pred druhou prestávkou sa od mantinelu natlačil pred bránku náš kapitán Surový, ale puk za Hiadlovského neprepasíroval.

Dráma teda vrcholila v tretej tretine. Ani jeden tím sa nechcel uspokojiť s nerozhodným výsledkom. Šance sa striedali na oboch stranách, brankári sa celý zápas rozhodne nenudili. V 46. minúte skončil v domácej sieti namiesto puku Tomáš Surový. Tlak pred brankárom Lukášom dokázala vytvoriť najmä prvá trenčianska formácia. A keď to nešlo po pekných akciách, ujalo sa napokon nahodenie puku Holendu od modrej čiary, ktoré sa odrazilo za bránkovú čiaru – 1:0. Dukla potom záverečné minúty ustála a my sme zostali smutní bez zisku čo len jedného bodu.

HK Dukla Trenčín – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 49. Holenda (Bohunický, Gašparovič). Rozhodovali: J. Konc, P. Stano – Junek, Šefčík, vylúčení na 2.min: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 2787 divákov.

Trenčín: Hiadlovský – Romančík, Starosta, Bohunický, Frühauf, Pač, Holenda, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Sojčík, Smolka, T. Varga – Gašparovič, R. Dlouhý, Mikula – D. Hudec, Pardavý, J. Švec – Deveaux

B. Bystrica: Lukáš – M. Rosandič, Ďatelinka, Sedlák, Gelinas, Košecký, Mihálik, Švarc – Lamper, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Faille, Tamáši, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák – Gabor

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Stretli sa dnes dve výborné mužstvá. Ukázalo sa, že aj s jedným gólom sa dá vyhrať. Hra sa divákom musela páčiť. My sme samozrejme radi za tri body.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že to bol veľmi vyrovnaný zápas. Prvá tretina vyšla lepšie domácim, v druhej tretine sme boli aktívnejší my a vypracovali sme si množstvo šancí. Napokon o našej prehre rozhodli maličkosti. Pre nás bol inkasovaný gól veľmi nešťastný. Bol to zápas o jednom presnom zásahu. Čo sa však týka nasadenia, nemám mojim hráčom čo vyčítať. Rozhodli iba detaily.“

1. B. Bystrica 83b, 2. Zvolen 82b, 3. Košice 81b, 4. Trenčín 81b, 5. Nitra 80b, 6. Poprad 70b, 7. Žilina 50b, 8. N. Zámky 43b, 9. L. Mikuláš 40b, 10. Detva 21b.

Autor: (job), Foto: Zdroj TASR