Šalková v nervóznom závere podľahla Poltáru, Medzibrod zdolal Rakytovce

1 /

Cez víkend bolo na programe siedme kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh, v ktorom sa už v sobotu predstavili tri naše tímy z okresu Banská Bystrica. Do Medzibrodu prišli Rakytovce, hralo sa netradične v dopoludňajších hodinách, a body zostali napokon u domácich. Večer pod umelým osvetlením sa stretla Šalková s Poltárom a tu sa pre zmenu tešili hostia. V nedeľu sa v Badíne mal odohrať duel medzi našim Jupie a Veľkým Krtíšom. Pre rozmočený terén sa tak napokon nestalo.

Šalková nastúpila na duel s Poltárom v netradičnom rozostavení 3-4-3 a nezačala dobre. Po chybe na vlastnej polovici sa do šestnástky rútil jeden z hosťujúcich futbalistov, po dotyku s Debnárom bola prísne nariadená penalta a tú v siedmej minúte bezpečne premenil Hrnčiar. V osemnástej minúte bolo už 0:2, pretože sa ujala tvrdá strela Filipa z dobrých 25 metrov, keď lopta oblúčikom putovala do vinkla. Domáci v prvom polčase prepadávali v zálohe, robili tam chyby, útočníci sa k dobrým koncovkám nedostali, strely spoza šestnástky neboli nebezpečné. Navyše intenzívne pršalo a Sklotatran hral zo zabezpečnej obrany. Po prestávke Šalkovčania chceli znížiť, ale naopak inkasovali z brejkovej situácie v 51. minúte. Na 0:3 zvýšil Kulich. Až po tomto góle sa podarilo nášmu celku znížiť. Ujal sa center Štubniaka a Zimnikoval skóroval placírkou z voleja s prispením jemného teču súpera – 1:3. Následne sa ocitol v dvoch dobrých možnostiach Debnár, stav sa však menil až po jeho zahratom rohovom kope, keď lopta opäť putovala tentoraz na hlavu pohotového Zimnikovala a v 85. minúte tak bolo 2:3. Následne však brankár hostí Páriš nechcel dať domácim loptu aby mohli rýchlo rozohrať. Strhla sa potyčka, v rámci ktorej Debnár videl červenú kartu, prvú vo svojej kariére. Párišovi sa ušla iba žltá, túto farbu videl aj Vučkovič. Dlhšie sa nehralo, čo vyhovovalo Poltárčanom. Tí dokonale znervóznili futbalistov Šalkovej, navyše na ihrisko putoval striedajúci hosťujúci hráč Marcinek, ktorý v 90. minúte videl dve žlté karty, keď doslova ´sekol´ dvojgólového strelca Zimnikovala s cieľom nedopriať mu prípadný hetrik. Navyše filmoval úder do tváre, ktorý sa neudial. V samom závere tak šanca na vyrovnanie neprišla. Po spomínanom momente z poslednej minúty sa znovu ocitol na zemi hosťujúci hráč, ktorý tam zostal až do konca zápasu. Rozhodca nadstavil len nepochopiteľné tri minúty.

FK Šalková – TJ Sklotatran Poltár 2:3 (0:2)

Góly: 56. a 85. Zimnikoval – 7. Hrnčiar (z 11m), 18. Filip, 51. Kulich. Rozhodoval: Šašváry. ŽK: Vučkovič – Páriš, Marcinek. ČK: Debnár (nešport. správanie)- Marcinek (po 2ŽK) . Diváci: 200.

Okresné derby bolo na programe v Medzibrode, kam netradične v sobotu dopoludnia prišli Rakytovce. I napriek hustému dažďu pred zápasom sa hralo na perfektnom ihrisku. Ako prví pohrozili hostia v 9. Minúte. Po centri Bútoru hlavičkoval v ťažkej pozícii Kapusta a lopta len tesne minula bránku. O tri minúty neskôr ušiel po pravej strane Fojtík, prudko prihral do šestnástky Širkovi, ktorý zakončoval v sklze, no perfektne zasiahol gólman Vaník. Domáci mali prvú šancu až v dvadsiatej minúte. Po rohovom kope a strele Gregora loptu ešte tečoval Varga, ale Mráz tak isto skvele na čiare zasiahol. Medzibrod napokon otvorili skóre ešte pred pol hodinou hry. Po Bobokovom centri sa lopta šuchla o hlavu Vargu a skončila v sieti. Rakytovciam sa podarilo ešte do prestávky vyrovnať, pretože Fojtík šikovne obstrelil vybiehajúceho Vaníka a bolo 1:1. Lenže domáci stihli ešte prikloniť vedenie na svoju stranu. Po strate lopty hostí podnikli rýchlu akciu na konci ktorej bol bývalý futbalista Rakytoviec Varga. Ten nemal problém poslať loptu do odkrytej časti bránky.

Druhý polčas celok z okrajovej časti Banskej Bystrice zatlačili domáce mužstvo. V 59. minúte Medzibrod opäť podržal Vaník, keď pekne chytil Bútorovú hlavičku. Po hodine hry sa odrazila lopta k Malatincovi, ale aj jeho strelu Vaník kryl. Rakytovčania svoj tlak mohli pretaviť na vyrovnanie tri minúty pred koncom zápasu. Malatinec sa ocitol sám pred brankárom, ale mieril vedľa. V samom závere mohol potom Bobok navýšiť vedenia domácich, proti bol gólman Mráz. Hostia tak z Medzibrodu odišli bez bodu, avšak ich výkon bol diametrálne odlišný od toho čo predviedli minulý týždeň.

TJ Sokol Medzibrod – FK Rakytovce 2:1 (2:1)

Góly: 28. a 43. Varga – 41. Fojtík. Rozhodoval: Krajči. ŽK: Varga, Rajčok – Kohút, Malatinec. Diváci: 150

V Badíne naše Jupie malo hostiť Veľký Krtíš, avšak tento duel sa napokon neodohral. Intenzívny dážď urobil totiž terén nespôsobilým, takže zápas by sa mohol odohrať v náhradnom termíne, predpokladá sa, že 27. septembra.

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – FK FC Baník Veľký Krtíš – nehralo sa pre nespôsobilý terén.

Ostatné výsledky: Tisovec – Tornaľa 3:3, Slovenské Ďarmoty – Hriňová 3:0, Č. Balog – Revúca 1:0, Pliešovce – Vinica – odložené pre nespôsobilý terén.

Najbližšie je na programe 8. kolo, v ktorom už v sobotu 23. septembra o 15.00 hodine privítajú Rakytovce na svojom domácom štadióne Veľký Krtíš. V nedeľu 24. septembra v tom istom čase Medzibrod hostí doma Tisovec, Šalková sa predstaví vo Vinici a Jupie v Revúcej.

1. Tisovec 19b, 2. Medzibrod 14b, 3. Poltár 13b, 4. Tornaľa 12b, 5. Šalková 12b,6. Č. Balog 11b, 7. S. Ďarmoty 10b, 8. Revúca 9b, 9. Hriňová 7b, 10. Jupie 7b*, 11. Pliešovce 6b*, 12. Rakytovce 5b, 13. Vinica 5b*, 14. V. Krtíš 3b*.