Naši hokejisti vydreli tri body s ligovou dvadsiatkou vďaka presilovkám + HLASY

0 /

Banskobystričania vo štvrtkovom vloženom zápase hokejovej Tipsport Ligy v piešťanskej Easton Aréne zvíťazili nad HK Orange 20 3:1.

Barani boli od úvodu aktívnejší, ale vedúci gól sa im streliť nepodarilo. Domáci totiž hrali dobre v obrane, vynikal najmä brankár Sklenár. Najväčšiu možnosť mal Surový, ale zblízka ju nevyužil. Gól padol až v druhej tretine a dala ho ligová dvadsiatka. Po 50 sekundách sa z medzikružia presadil Urbánek, ktorý puk poslal do horného rohu Barošovej svätyne – 1:0. Na tento zásah súpera sme odpovedali v 28. minúte počas presilovky. Guillaume Asselin zostal v predbránkovom priestore voľný, dostal puk a nemal ho problém poslať do odkrytej bránky – 1:1. Hernú prevahu pretavili Bystričania do vedúceho gólu až v 40. minúte a opäť to bolo počas presilovky. Od modrej čiary vystrelil Ben Marshall a Sklenár 55 sekúnd pred druhou prestávkou predsa len kapituloval – 1:2. Tretia tretina priniesla len minimum gólových šancí. Barani však víťazstvo napokon spečatili tretím gólom. I keď až v 58. minúte v hre štyroch proti štyrom. Na ľade bolo viac priestoru, k strele sa odhodlal Faille, no až z následnej dorážky bol úspešný Andrej Šťastný3:1.

HK Orange 20 – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 21. Urbánek (Köver) – 28. Asselin (Marshall, Faille), 40. Marshall (Asselin), 58. A. Šťastný (Faille, Marshall). Rozhodovali: Müllner, Lokšík – Frimmel, Šefčík, vylúčení na 2min: 6:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 144 divákov.

HK Orange 20: Sklenár – Kupec, Štefanka, Švec, Golian, Boldižár, Romaňák, Nahálka, Brincko – Fafrák, Kollár, Svitana – Köver, Urbánek, Havrila – Zahradník, Čenka, Džugan – Juščák, Mriglot, Lunter

Banská Bystrica: Baroš – K. Sloboda, Mihálik, Biro, Ďatelinka, Marshall, Miller, Košecký – J. Sýkora, Faille, A. Šťastný, – Asselin, T. Surový, Buc – Kabáč, Češík, Törok – Gabor, Tamáši, R. Varga

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: „Veľmi sme sa sústredili na to, aby sme hrali celých 60 minút, pretože máme nekonzistentné výkony. Dnes moji zverenci dodržiavali plán, ktorý sme si stanovili. Nebol to síce najkrajší zápas, no herne sme ho kontrolovali. V našej tretine to bolo zväčša bez problémov, aj v útočnej sme nehrali zle, no stále musíme pracovať na hre piatich proti piatim a dávať góly.“

Samuel Baroš, brankár B. Bystrice: „Konečne je to moje prvé víťazstvo. Už ma hnevalo, že som ešte s mužstvom nevyhral, keď som bol v bránke. I keď tam boli dve predĺženia. Dvadsiatka dnes nemala až tak veľa šancí, dostala sa iba do takých, ktoré sme jej v podstate darovali. Chalani pred mnou hrali veľmi dobre a uľahčili mi prácu. Za čo im chcem poďakovať.“

Autor: (bl), Foto: ilustračné