Naše HC ´05 vyhralo v Žiline vďaka šiestim presilovkovým gólom + HLASY

5 /

Banskobystričania v 27. kole hokejovej Tipsport ligy vyhrali na ľade Žiliny 7:3, keď šesť gólov dali v presilovke a siedmy v oslabení. Zaknihovali tak štvrté víťazstvo v rade a držia si štvrtú pozíciu v tabuľke. Vo štvrtok privítajú na domácom ľade ligovú dvadsiatku.

Našim hokejistom vyšla nad očakávanie prvá tretina. Do vedenia išli v presilovke po strele Marshalla od modrej, keď sa pred bránkou z dorážky presadil Andrej Šťastný0:1. Aj druhý presný zásah bystrického tímu padol v početnej výhode. V dvanástej minúte Guillaume Asselin posielal prihrávku na Sýkoru, ale puk sa pre domácich nešťastne odrazil a putoval pomedzi nohy gólmana Fučíka – 0:2. No a aby nebolo všetkému koniec, aj na 0:3 sme zvyšovali v presilovke. Pred brankárom sa najlepšie zorientoval Brock Higgs a v 16. minúte zasadil ďalší úder inak nabudenej Žiline.

V strednom dejstve sa dostali hokejisti pod Urpínom v 25. minúte k ďalšej početnej výhode a aj tú využili. Z ľavej strany sa natlačil pred Fučíka Tomáš Zigo a hoci z prvej strely neskóroval, z následnej dorážky už áno – 0:4. Prešlo však iba sedemnásť sekúnd a hráči spod Dubňa znížili. Po našom zaváhaní v obrane sa presadil ruský legionár Žilin 1:4. My sme i naďalej pokračovali v nátlakovej hre, tento moment nás nerozhodil a Higgs strieľal do žŕdky. Úspešný bol napokon ako inak v presilovke Ján Sýkora, keď z kruhu prestrelil Fučíka – 1:5 a vyhnal ho z bránky. Nahradil ho tam Mikoláš, no aj ten kapituloval, keď jeho tím hral znovu v oslabení. Po našej presilovkovej kombinácii z pravého kruhu presne namieril Andrej Šťastný a bolo 1:6. Domácich potom potešil šťastný gól Bártu, ktorého strelu tečoval za Baroša jeden z našich hráčov – 2:6. V závere tretiny sa presadil aj žilinský útočník Síkela, ktorý dobre tečoval pokus od modrej z hokejky Dubeňa – 3:6.

Siedmy gól sa našim hokejistom spod Urpína podarilo streliť opäť v nerovnovážnom stave, ale tentoraz v oslabení, keď sa v 43. minúte presadil z prečíslenia dvoch na jedného po prihrávke Gabora Éric Faille3:7. Banskobystričania si už potom kontrolovali zápas a domácich nepustili takmer k ničomu, tí teda nemali nárok na zdramatizovanie jasnej výhry ´baranov´ nad ´vlkmi´.

MsHK DOXXbet Žilina – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:7 (0:3, 3:3, 0:1)

Góly: 27. Žilin (Dom. Rehák, Milý), 36. Bárta (Rud. Huna, Žilin), 39. Síkela (Dubeň, Beránek) – 5. A. Šťastný (Marshall), 12. Asselin (Higgs, K. Sloboda), 16. Higgs (Marshall), 26. Zigo (Higgs, Faille), 30. J. Sýkora (K. Sloboda, Asselin), 32. A. Šťastný (Higgs, Faille), 43. Faille.

Rozhodovali: T. Orolin, Snášel – Stanzel, R. Gajan st., vylúčení: 10:4 na 2 min, navyše: J. Ručkay 10+DKZ – Asselin 10 min obaja za nešportové správanie, presilovky: 0:6, oslabenia: 0:1, 523 divákov. Zmeny: Žilina – 30. Mikoláš za Fučíka.

MsHK: Fučík (30. Mikoláš) – Kučný, Turian, Jankovič, Hudec, Piegl, Žilin, Dubeň – Jenčík, Podešva, Balej – Beránek, Húževka, Rud. Huna – Bárta, J. Ručkay, Hvila – Síkela, Dom. Rehák, Milý – Ondruš

HC ´05 iClinic: Baroš – Nemčík, Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Ďatelinka, Petrinec – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille, J. Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – A. Šťastný, R. Varga, Török

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: „Vstúpili sme do zápasu zle. Mali sme k dispozícii presilovku piatich proti trom, ktorú sme nevyužili a vlastnou chybou sme si potom všetko pokazili. Zbytočnými faulmi a zlými striedaniami sme dostali Bystricu na koňa, súper bol navyše v presilovkách efektívny. Môžeme byť akurát spokojní s tým, že sme v hre 5 na 5 boli schopní dať tri góly, hostia ani jeden. V situácii, v ktorej sa nachádzame, sa nám teda aspoň niečo málo podarilo.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Naša hra v presilovkách bola dnes neuveriteľná, chlapci ich zahrali skutočne excelentne. V posledných zápasoch sa práve naša hra v početných výhodách dostáva do dobrej fazóny. Urobili sme v druhej tretine pár chýb, súper sa tým pádom trochu vrátil do zápasu, ale v tretej tretine sme hrali už pozornejšie v defenzíve. Moji zverenci si zaslúžia pochvalu za celých 60 minút.“

Tomáš Zigo, strelec dôležitého nášho gólu: „Dali sme v prvej tretine rýchle góly a aj keď sme nejaké dostali v druhej a skomplikovalo sa to trochu, tak som rád, ze sme to napokon zvládli. Využili sme šesť presiloviek a je veľmi potešujúce, že nám to z nich padá. Teraz si musíme oddýchnuť, vo štvrtok a v piatok nás doma čakajú ďalší súperi a chceme byť úspešní.”

Andrej Šťastný, autor dvoch našich gólov: „Zápas sme dnes rozhodli  v presilovkách, ktoré nám išli skvele. Vlastne potom sa už kvázi iba dohrávalo a mali sme to pod kontrolou. Keď sa nám takto podarí vstúpiť aj do ďalších zápasov, tak to bude super.”

Autor: (job), Foto: Zdroj fb MsHK Žilina (archív)