Naše HC ´05 si vezie z Nových Zámkov jeden bod, prehrali sme v predĺžení + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti aj v šiestom zápase v rade bodovali. Znovu však nezvládli hru v predĺžení. V Nových Zámkoch prehrávali 0:2, dokázali silou vôle vyrovnať, ale v extra čase v troch proti trom nám to už tretíkrát nevyšlo.

Nové Zámky nastúpili so staronovým trénerom Lubinom a dosiahli prvý gól z presilovky. V deviatej minúte sa presadil švihom z ľavej strany Novotný, keď Lassila mal zakrytý výhľad – 1:0. My sme mohli vzápätí inkasovaný gól odčiniť, ale dvakrát neprekonal domáceho gólmana Kubka a recept na neho nenašiel ani Faille. V 13. minúte výborne zasiahol Kováč, keď sa ho zblízka snažil prekonať Lamper. Nepríjemné bolo i zakončenie nášho kapitána Surového, po ňom sa nepresadil ani Brittain v presilovke pohotovou strelou bez prípravy. Pätnásť sekúnd pred koncom úvodnej tretiny sa predral útočným pásmom Špirko, no Prapavessis jeho prihrávku za Lassilov chrbát neusmernil.

V druhej tretine ´barani´ nevyužili štvorminútovú presilovú hru, nehrali sme v početnej výhode najlepšie, slušné možnosti mali iba Surový a Belluš, no Kováč puky pokryl. V oslabení mohol z otočky skórovať na druhej strane Fábry. Novozámčanov mohol poslať do dvojgólového vedenia Tibenský, tiež však stroskotal na pozornom brankárovi HC ´05. Sedem minút pred koncom dostal náš Brittain trest 2 +10 a domáci ponúknutú možnosť využili. Po druhý raz v zápase sa presadil opäť z ľavej strany presnou strelou Novotný2:0. Bystričania potom pridali a vyplatilo sa. O dve minúty z medzikružia poslal puk presne do pravého rohu Martin Andrisík2:1. Bystrický návrat do zápasu dokonal 44 sekúnd pred koncom druhej tretiny agilný Martin Belluš. Dostal prihrávku za modrú, dosledoval dravo neposlušný puk, ktorý Kováčovi napokon prekĺzol – 2:2.

V tretej tretine sa začalo odznova. Oba tímy chceli strhnúť vedenie na svoju stranu, ale brankári boli pozorní. V 46. minúte Tibenský neuspel zoči-voči Lassilovi. Ten istý hráč si na našom gólmanovi vylámal zuby aj o tri minúty neskôr. Na druhej strane musel byť v strehu Kováč pred dobiedzajúcimi bystrickými hráčmi. Šesť a pol minúty pred koncom tretiny nechali domáci priveľa voľnosti Bellušovi, ale ten nedokázal zužitkovať svoj vpád do ich obrany. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom sa po 49 sekundách presadil po Špirkovej prihrávke tvrdou strelou Salija3:2.

HC Nové Zámky – HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 9. Novotný (Zbořil, Salija), 34. Novotný (Prapavessis), 61. Salija (Špirko, Kováč) – 36. Andrisin (Ďatelinka, Hohmann), 40. Belluš (Bubela). Rozhodovali: Jonák, Goga – Kacej, Orolín. Vylúčení: 6:5. Vyššie tresty: Brittain (B. Bystrica) – 10 min. osobný trest. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1342.

Nové Zámky: Kováč – Chovan, Plášil, Prapavessis, Salija, Kovačevič, Hain, Deyl – Varga, Špirko, Surovka – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Tibenský, Dubinin, Lantoši – Fábry, Šimun, Rehák

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Brejčák, Dame-Malka, Mihálik, Gabor, Gélinas – Lunter, Surový, Faille – Lamper, Bortňák, Belluš – Hohman, Bubela, Brittain – Češík, Tamáši, Andrisík

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Čakal na nás súper, keď nie najťažší, tak jeden z najťažších. Nemali sme príliš času sa na zápas nejako detailne pripravovať, takže som nesmierne rád, že chlapci zvládli prechod z taktiky na niečo iné. Som rád, že to viac-menej bez tréningu aplikovali, i keď to nebolo ideálne a bez chýb. Zápas bol divácky zaujímavý. Obdivujem novozámockých fanúšikov, ktorí dokázali fandiť celých 61 minút. V druhej tretine sme urobili niekoľko chýb, to nás stálo možno polovicu tretiny v oslabení, ale aj mnoho síl. V tretej tretine sme sa s tým napokon vyrovnali. Som rád, že sme stretnutie po súperovom obrate dotiahli do víťazného konca. Za to by som chcel hráčom poďakovať.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme divácky celkom atraktívny zápas. My sme mali veľmi dobrý začiatok, prvú tretinu sme boli silní na puku, vypracovali sme si dosť veľa príležitostí, no náš najväčší problém bol v efektivite, nedôraze, navyše veľmi dobre chytajúci domáci brankár. V druhej tretine sme mali dostatočné množstvo príležitostí hrať v presilovke, no je to naša najslabšia stránka. Vyťažili sme z toho len jeden gól. Pozitívne je, že sme dokázali vyrovnať. Tretia tretina bola vyrovnaná, plná šancí na oboch stranách, išli sme do predĺženia, v ktorom sme inkasovali. Už tretíkrát sme prehrali v predĺžení. My sme mali v ňom najprv prečíslenie, nevyužili sme ho, zle sme to vyriešili a súper na druhej strane z prečíslenia rozhodol. Je to aj o šťastí, no je to škoda, chalanom niet čo vyčítať, akurát disciplínu, s ktorou sa boríme. Máme veľmi veľa vylúčených, na tom musíme popracovať. Rovnako sa musíme povenovať aj predĺženiam. V minulej sezóne sme ich totiž dobre zvládali.“

Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny