Miloš Bubela po Nemeckom pohári presne vie na čom treba popracovať

ŠPORT
0 /

Nemecko SR Nemecký pohár turnaj Slovensko

Slovenská hokejová reprezentácia neobhájila minuloročné prvenstvo na Nemeckom pohári. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v Augsburgu bojovali o triumf na turnaji, ale nedeľňajšia prehra s olympijským tímom Ruska 2:4 ich odsunula na druhú pozíciu. V slovenskom tíme sa predstavili dvaja hráči nášho HC ´05 iClinic Banská Bystrica Patrik Lamper a Miloš Bubela.

Na tvárach našich hráčov bolo badať sklamanie, ale pri hodnotení výkonov na celom turnaji neboli slová negatívne. Skôr naopak. Útočník ´baranov´ Miloš Bubela si v sobotňajšom zápase proti Nemecku (3:0) pripísal na svoje konto dve asistencie. Prvú pri prvom a druhú priamu pri našom druhom góle. Bol tak ústrednou postavou slovenského mužstva. Proti Rusku sa síce bodovo nepresadil, ale výkonom nezaostal za ostatnými spoluhráčmi. Pre prítomné médiá po stretnutí povedal:

„To je jasné, že sa proti Rusom hrá ťažko. Sú to všetko veľmi technickí hráči. Dobre korčuľovali. My sme hrali to, čo sme si povedali. Mali sme šance, ale nepremenili ich. Potom prišli situácie, ktoré rozhodli o našej prehre. Išlo pritom len o detaily. Škoda, že sa nám nepodarilo vyhrať zápas a tým pádom ani turnaj. To nás mrzí. Rozhodlo fakt iba pár detailov.“

Pre Miloša Bubelu to bol prvý turnaj v seniorskom drese Slovenska. Celkovo mohol byť so svojím účinkovaním na ľade spokojný. Vystúpenie na Nemeckom pohári hodnotil nasledovne:

„Mal som dobrých spoluhráčov v útoku. Dalo sa ísť s nimi do kombinácie, uľahčili mi to. Medzi extraligou a medzinárodným fórom je rozdiel. Tu je potrebné viac korčuľovať a je tu aj viac techniky. Po zápase s USA som videl, o koľko viac percent musím dať do ďalších zápasov. Dojmy z turnaja mám však dobré. Po dvoch víťazstvách sme v nedeľu mali šancu aj proti Rusom. Celkovo je teda spokojnosť, ale stále máme na čom pracovať.“

Trénerovi Slovenska Craigovi Ramsayovi pomáhali na striedačke v úlohách asistentov Banskobystričania Vladimír Országh a Michal Handzuš. Okrem Miloša Bubelu hral na ľade i rodák spod Urpína Patrik Lamper. Ten sa presadil v úvodnom piatkovom zápase s USA (2:1), keď sa postaral o prvý gól nášho mužstva. Píšeme o tom v článku:

https://www.bystricoviny.sk/hokej/patrik-lamper-strelil-premierovy-gol-slovenskej-reprezentacii-mal-vitaznu-prichut/

Autor: (job), Foto: tasr + internet