Majstrovský výkon nášho HC ´05 v Nitre, vyhrali sme 7:1 + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti si po prehre v Poprade napravili chuť vysokým víťazstvom na ľade vicemajstra z Nitry. Dobre sa tak naladili pred domácim stredajším posledným stretnutím v Lige majstrov s Tapparou Tampere.

Pod Zoborom sme mali dobrý úvod stretnutia. Skórovali sme v 5. minúte, keď Hohmann našiel na ľavej strane voľného Mareka Bartánusa, ktorý zakončoval bez prípravy a hlavne presne – 0:1. Následne sme však hrať veľmi nedisciplinovane a Nitranom tak ponúkli viacero presilových hier. Domáci to využili iba na strelenie jedného gólu, postaral sa oň v 15. minúte príklepom z medzikružia Milam 1:1. To bol však posledný svetlý moment nášho súpera v prvej tretine. V 18. minúte nás poslal do vedenia po dobrej práci Surového a jeho prihrávke Éric Faille, využil únik a bolo 1:2. Tento istý hráč pridal aj tretí gól Bystričanov 28 sekúnd pred prestávkou, keď sa presadil rutinérsky strelou po ľade – 1:3.

Úvod druhej tretiny bol jasne v réžii ´baranov´. V domácej bránke vystriedal Hartzell Hala, ale žiadny zázrak sa nekonal. V 22. minúte ho prestrelil Miloš Bubela1:4 a následne sa do listiny strelcov zapísal i Mário Lunter , ktorý zužitkoval presnú prihrávku spoza bránky od Lampera a nikým neatakovaný sa nemýlil – 1:5. V 27. minúte sme predviedli peknú akciu, na konci ktorej bol pred odkrytou časťou nitrianskej svätyne Gilbert Gabor1:6. Corgoňom nič nevychádzalo a dostali sa do veľkej hernej krízy. O siedmy bystrický gól sa postaral v 31. minúte náš obranca Branislav Kubka a pomerne jednoduchou strelou vyhnal z bránky Hartzella, takže sa do nej za stavu 1:7 vrátil opäť Halo. Následne sa snažili domáci zmierniť nepriaznivé skóre, ale pri šanci Blackwatera nás podržal Lassila.

V tretej tretine sme už prevažne iba kontrolovali hru a hokejisti spod Zobora sa naďalej iba hľadali. Ôsmy zásah mal na hokejke Faille, mohol dosiahnuť hetrik, no Halo bol proti. V oslabení na opačnej strane unikali Milam a Cope, posledne menovaný zakončoval nepresne. V 54. minúte si Bystričania napokon vytvorili tlak v presilovej hre, ale Faille opäť ponuku na hetrik nevyužil. Zaskvel sa domáci brankár výborným zákrokom. Šancu na skorigovanie výsledku mal v 59. minúte Luciani, Lassila však pravým betónom znemožnil puku na ceste medzi žrde.  V závere sa teda už skóre nemenilo a diváci Nitry napokon svojich miláčikov „odmenili“ mohutným piskotom.

HK Nitra – HC’05 iClinic B. Bystrica 1:7 (1:3, 0:4, 0:0)

Góly: 15. Milam (Krištof) – 5. Bartánus (Hohmann), 18. Faille (T. Surový), 20. Faille (Dame-Malka), 22. Bubela (Hohmann), 24. M. Lunter (Lamper), 27. Gabor (Bubela, J. Brejčák), 31. Kubka (Bubela, Hohmann. Rozhodovali: Hoppe, Stano – Výleta, Šefčík. Vylúčení na 2.min: 3:4. Vyššie tresty: J. Brejčák 10 min. napadnutie hlavy a krku, Brittain trest v hre za úder hlavou (obaja B. Bystrica). Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2281.

HK: Halo (Hartzell od 21. do 31. min) – Mezei, Pupák, Milam, Versteeg, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím – Paulovič, Krištof, Rzavský – Cope, Blackwater, Luciani – D. König, T. Mikúš, H. Ručkay – Šille, A. Kollár ml., Štumpf

HC’05 iClinic: Lassila – Kubka, Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas – Faille, T. Surový, Brittain – M. Lunter, Bortňák, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Gabor

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Mne sa hodnotí tento zápas veľmi dobre. Podali sme veľmi dobrý výkon. Rozhodujúcim momentom bola prvá tretina, keď sme polovicu času v nej hrali v oslabení a naši ‚oslabovkári‘ predviedli heroický výkon. Síce sme dostali gól, ale to nabudilo celé mužstvo a prvú tretinu sme vyhrali 3:1. Dnes nám to tam napadalo, samozrejme, išli sme tomu naproti. Domáci boli v ťažkej pozícii a museli doháňať výsledok,  otvárať tak hru, čo bola voda na náš mlyn. Mali sme síce zopár hluchých miest, keď sme chceli hrať hore-dolu, ale vtedy nás podržal výborný brankár Lassila.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Žiaľ, keď to vyjadrím formou polarity, tak dnes sa to hodnotí veľmi záporne. Momentálne sme vo veľmi zlom psychickom rozpoložení. Na mojich hráčoch to je vidieť, že psychika je niekde úplne inde ako by sme si želali, alebo ako je normálne. Stalo sa nám to už niekoľký zápas, že veľmi ľahko dostaneme gól a na jeho strelenie sa nadrieme. Hráči ako keby si už sami prestávali veriť. Obrazom tohto stavu je výsledok a psychika následne veľmi zlá. Moji zverenci momentálne nezvládajú ani základné veci, ktoré by inokedy, keby ste ich zobudili o polnoci a poslali ich na ľad bosých, tak sú schopní spraviť. Žiaľ momentálne to nejde. Musíme sa však z toho dostať, hoci to bude veľmi – veľmi ťažké.“

Autor: (job), Foto: Zdroj TASR