Katastrofálne výsledky našich mužstiev v poslednom kole, bodovala iba Sásová

V. LIGA
0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo tiež posledné kolo a v ňom nás naše mužstvá nepotešili. Bodovala iba Sásová, ktorá doma remizovala v divokom zápase s Hliníkom nad Hronom 4:4, hoci viedla 4:1. Ostatné tímy prehrali. Hrochoťania doma s Hontianskymi Nemcami, Priechod neuspel v Štiavnických Baniach, Selce v Krupine a Jakub si odniesol debakel z Lovče.

Sásová privítala v peknom počasí doma Hliník nad Hronom a prvý polčas jej vyšiel nad očakávanie. V útoku číhal na typické rýchle príležitosti smerom dopredu útočník Peter Murín a vyplatilo sa. Prvú využil v 21-ej a druhú v 24-tej minúte. Postaral sa tak o vedenie 2:0. V 41. minúte síce po peknej kombinačnej akcii znížil Henžel, ale do prestávky sa ešte presadil Kapusta a do šatní tak išiel spokojnejší náš celok za vedenia 3:1. Na začiatku druhého polčasu pridal ďalší gól Sásovej opäť Murín a po dosiahnutom hetriku sa zdalo, že je všetko takpovediac ´vybavené´ – 4:1. No nebolo tomu tak. Domáci brankár Majer veľmi zle znášal zapadajúce slnko, ktoré mu svietilo priamo do očí a zrejme i to sa podpísalo pod inkasované góly. Henžel bol pri chuti, najprv v 56-tej minúte znížil na 4:2 a v 61-ej sa postaral o stav 4:3, keď ťažil z nedorozumenia defenzívy bystrického mužstva. Tiež si teda pripísal hetrik. Prešli iba tri minúty a po chybe na pravej strany obrany prekonal z uhla vybehnutého Majera Krčmárik – 4:4. Sásovčania potom zabrali, mali zo dve – tri príležitosti, zaujali najmä efektné nožničky Chomu, keď lopta iba tesne minula ľavú žrď hosťujúcej svätyne. Na opačnej strane bola nebezpečná strela Polca spoza šestnástky, no medzi žrďami sa zaskvel dobrým zákrokom spomínaný gólman Majer. V samom závere Hliník pritlačil, ale víťazný zásah nedokázal zaknihovať. Z tohto duelu je i naša fotogaléria.

ŠK Sásová – TJ PS Hliník nad Hronom 4:4 (3:1)

Góly: 21., 24. a 51. Murín, 44. Kapusta – 41., 56. a 61. Henžel, 64. Krčmárik. Rozhodoval: Havran. ŽK: bez kariet. Diváci: 150.

Selce cestovali do Krupiny v oklieštenej zostave bez jediného náhradníka iba s jedenástimi futbalistami. V prvom polčase zaknihoval nešťastný zásah do vlastnej bránky Koctúr a v 31. minúte tak domáci viedli 1:0. To nebolo všetko. Gól do šatne uštedril nášmu celku minútu pred prestávkou Slavo Selecký. Úvod druhého polčasu zachytili lepšie Krupinčania. Už v 48. minúte sa postaral o vedenie 3:0 Roman Babiak. O zápase tak bolo prakticky rozhodnuté. V 72. minúte síce znížil kanonier Koctúr, ale na vyrovnanie už Selčania dostatok fyzických ani psychických síl nemali a navyše im chýbal aj potrebný čas.

MFK Strojár Krupina – ŠK Selce 3:1 (2:0)

Góly: 31. Koctúr (vlastný), 44. S. Selecký, 48. R. Babiak – 72. Koctúr. Rozhodoval: Danyi. ŽK: S. Selecký, F. Babiak, Slúka, Cibuľa – Mar. Mesík. Diváci: 100.

Priechod cestoval na pôdu Štiavnických Baní, ktoré pre stopercentnú istotu udržania sa v súťaži potrebovali zo zápasu vyťažiť tri body. Tomu uspôsobili aj taktiku s cieľom čo najskôr otvoriť skóre. Už v úvode mal dobrú príležitosť kapitán Michalek, no jeho pokus brankár Vesel pokryl. Na opačnej strane zahrozil po centri Šinkovkina Miroslav Mořingl, half-volejom pálil tesne nad. V 15. minúte sa už domáci tešili, keď po obligátnej nakopnutej lopte stopérom Dlhošom Mendel odvrátil loptu len k nohám Michaleka a ten veľmi peknou umiestnenou strelou do vinkla otvoril skóre – 1:0. Následne sa hra upokojila, aktívnejší boli hostia a najväčšiu šancu na vyrovnanie mali v 36. minúte, ale Matúš Vajda trafil z priameho kopu žrď.

V druhom polčase musel Priechod vynútene striedať a preskupiť rady, dominanciu tak prevzali hráči spod Sitna. Tí načali druhý polčas s cieľom čo najskôr vsietiť druhý gól, čo sa im pomerne dlhú dobu nedarilo. Vytvorili si dve čisté príležitosti, pri jednej sa po koncovke Kalíšeka zaskvel brankár Vesel, pri druhej z čiary istý gól vykopával Erik Šinkovkin. Na opačnej strane ešte mohol vyrovnať Zehnal, ale ani jeho pokus sa medzi tri žrde nevošiel. V záverečnej 10-minútovke pri hre vabank v podaní nášho celku pridali domáci do otvorenej obrany dva presné zásahy, ten prvý Pastrier a ďalší v poslednej minúte Kalíšek, takže po výsledku 3:0 sa Štiavnické Bane definitívne udržali v súťaži na konečnom 8. mieste.

TJ Baník Štiavnické Bane – OFK 1950 Priechod 3:0 (1:0)

Góly: 15. Michalek, 81. Pastier, 90. Kalíšek  Rozhodoval: Števček. ŽK: Michalek – Mentel, M. Vajda, M. Slobodník . Diváci: 100.

Jakub cestoval do Lovče bez druhého brankára a to bolo napokon pre náš tím osudnou chybou. Domáci išli do vedenia už v šiestej minúte, keď sa presadil Beňo – 1:0. V 28-mej však gólman Filadelfi podrazil protihráča vo vyloženej šanci, videl za to červenú kartu a porúčal sa predčasne pod sprchy. Medzi žrde putoval ofenzívne ladený spoluhráč Chrenovský. To však nebolo zďaleka všetko, pretože rozhodca Belán vylučoval ďalšieho futbalistu Jakuba v 33. minúte. Červenú kartu videl tentoraz Pepinovič za kopnutie súpera nadmernou silou. O deviatich sa hrá už každému tímu ťažko, polčas sa síce skončil iba 1:0, ale po zmene strán to už Lovči padalo do bránky ako na bežiacom páse. Na 2:0 zvýšil v 50-tej minúte Neuschl, na 3:0 v 68-mej Túri a na 4:0 v 69-tej J. Arvaj. Robert Neuschl navyše zaknihoval hetrik, keď pridal ďalšie dva góly v 76. a 81. minúte. Výsledok 6:0 hovorí jasnou rečou.

TJ Lovča – TJ ŠK Sokol Jakub 6:0 (1:0)

Góly: 6. Beňo, 50., 76. a 81. Neuschl, 68. Túri, 69. J. Arvaj. Rozhodoval: Belán. ŽK: Potančok (Jakub). ČK: 28. Filadelfi za podrazenie, 33. Pepinovič za kopnutie (obaja Jakub). Diváci: 100.

Hrochoťania privítali doma dovtedy posledné Hontianske Nemce a súpera zrejme podcenili. Nedokázali sa vpredu presadiť, hráči si nenasadili strelecké kopačky a tak nedokázali pokoriť brankára Pavlendu v prvom a ani v druhom polčase. Keď sa už zdalo, že by duel mohol skončiť bezgólovou remízou, prišla 83. minúta, v ktorej rozhodca Filkus ukázal na biely bod za nedovolenú hru jedného z domácich hráčov v šestnástke. Z nariadeného pokutového kopu sa nemýlil Ližbetin. Postaral sa tak o prekvapujúce víťazstvo svojho mužstva a nečakaný zisk troch bodov.

ŠK Hrochoť – OTJ Hontianske Nemce 0:1 (0:0)

Gól: 83. Ližbetin (z 11m). Rozhodoval: Filkus. ŽK: Maľa, Hraško, Mazúch – Šnajder. Diváci: 100.

Ostatné výsledky: Lieskovec – Č. Balog 6:0, B. Štiavnica – D. Niva 1:3.

1. Č. Balog 54b, 2. Krupina 46b, 3. Sásová 45b, 4. Jakub 39b, 5. Selce 37b, 6. Priechod 37b, 7. D. Niva 37b, 8. Štiavnické Bane 36b, 9. Hrochoť 34b, 10. Lovča 34b, 11. Lieskovec 34b, 12. Hliník n. Hr. 29b, 13. H. Nemce 25b, 14. B. Štiavnica 23b.

Autor: (bl), Foto: autor (zo zápasu Sásová - Hliník n. Hr.)