Jasné víťazstvá Sásovej i vedúcich Podkoníc, nezaváhal Jakub, Selce remizovali

V. LIGA
0 /

V nedeľu bolo na programe siedme kolo v piatej futbalovej lige a v ňom bodovali naplno až tri celky z banskobystrického okresu. Sásová zdolala Lovču 5:1, líder z Podkoníc si poradil s Krupinou po výsledku 3:0 a Jakub zvíťazil na ihrisku posledného Prenčova 6:4. Selce dokázali remizovať v Dobrej Nive, prehrali iba Hrochoťania v Ladomerskej Vieske tesne o gól.

Sásová hrala doma s Lovčou a do vedenia išla už v druhej minúte. Po centri Gibalu na vzdialenejšiu žrď zakončoval z uhla Marcel Turčan a Adam Struhár si zrazil loptu za vlastného brankára. Hostia však vyrovnali do štyroch minút. Po dlhej lopte do šestnástky a zaváhaní sásovskej defenzívy sa presadil Beňo. Ani stav 1:1 však dlho netrval. Po štvrťhodinke totiž Dobrota poslal ideálnu loptu do pokutového územia, kde ju poslal do siete súpera pohotový Stacho – 2:1. Prvý polčas bol kvalitný, akcie i šance sa striedali na oboch stranách, ale skóre sa menilo až po prestávke. Konkrétne v 52. minúte, kedy zaváhanie obrancov Lovče využil kĺzačkou Stacho, lopta putovala k voľnému Vidiečanovi a ten ju parádne umiestnil k pravej žrdi – 3:1. Prešli len dve minúty a tešil sa znovu Stacho. Hostia najprv nevyužili šancu Páleníkom, nasledoval rýchly protiútok po ľavej strane s úspešnou koncovkou spomínaného futbalistu domácich – 4:1. Páleník potom mohol znížiť, dostal sa za obranu súpera, bol sám pred brankárom Čavojom, no mieril nad brvno. Lovčanov definitívne umlčal piaty gól Sásovej v 68. minúte. Po prihrávke Marcela Turčana sa parádne trafil do vinka z asi 15 metrov Stacho, zaknihoval hetrik a bol tak strojcom jasnej výhry svojho tímu v domácom prostredí. Hostia mali šance, nehrali zle, ale nepremieňali ich. Za zmienku stojí strela Beňa do brvna a následná tutovka Žiaka z dorážky, ale Čavoj predviedol bravúrne schopnosti, takže i jeho zásluhou sa výsledok 5:1 nemenil.

ŠK Sásová – TJ Lovča 5:1 (2:1)

Góly: 2. Struhár (vlastný), 16., 54. a 68. Stacho, 52. Vidiečan – 6. Beňo. Rozhodoval: Matejčík. ŽK: M. Struhár (Lovča). Diváci: 200.

Vedúce Podkonice nezaváhali doma s Krupinou. Už v prvom polčase išli do vedenia po priamom kope Dlhoša v jedenástej minúte a do prestávky nedovolili súperovi vyrovnať. V druhom polčase čakali na svoju príležitosť a tá prišla v 60-tej minúte. Využil ju Michal Rusnák a bolo 2:0. Hostia musel ešte viac otvoriť hru a v samom závere za to pykali. Na konečných 3:0 upravil Lihan.

FK Podkonice – MFK Strojár Krupina 3:0 (1:0)

Góly: 11. Dlhoš, 60. Rusnák, 90. Lihan. Rozhodoval: Babinský. ŽK: Dlhoš (Podkonice). Diváci: 150.

Selce pricestovali do Dobrej Nivy v značne oklieštenej zostave iba s jedným náhradníkom do poľa a nezačali duel najlepšie. Domáci sa totiž ujali vedenia v 33. minúte Chrenovským, takže na polčas sa išlo za stavu 1:0. Po zmene strán však hostia vyrovnali Koctúrom v 64. minúte a dokonca aj išli do vedenia, ktoré zariadil o štyri minúty neskôr Kapičák. Domáci teda museli ratovať stratu bodov na poslednú chvíľu. Ešteže mali vo svojich radoch Štefana Chrenovského, ktorý v 74. minúte vyrovnal na 2:2. V záverečnej štvrťhodinke sa už skóre nemenilo, takže sa oba tímy rozišli zmierlivo.

OŠK Dobrá Niva – ŠK Selce 2:2 (1:0)

Góly: 33 a 74. Chrenovský – 64. Koctúr, 68. Kapičák. Rozhodoval: Slovák. ŽK: Číž, Blaško (obaja Selce). Diváci: 120.

Jakub pricestoval na pôdu posledného Prenčova a dokonale mu vyšiel prvý polčas. Do vedenia išiel v 16. minúte, keď sa z ľavej strany po rýchlej akcii presadil Poljovka. Uplynuli iba dve minúty a domáci si strelili vlastný gól Weberom. V 24. minúte bolo už 0:3, pretože Čief z hranice šestnástky prestrelil Herolda v domácej bránke. Po polhodine hry sa aj Klinec trafil parádne k žrdi po dlhej nakopnutej lopte dopredu. Futbalisti zo štiavnického okresu však znížili do prestávky Rastislavom Blahútom, ktorý prešiel popri váhajúcom stopérovi Jakuba  a krížnou strelou sa presadil. Na začiatku druhého polčasu najprv brankár Filadelfi zneškodnil pokutový kop domácemu Petrovi Blahútovi, ale na jeho následnú dorážku už nemal nárok – 2:4. Jakubčania sa upokojili definitívne v 70. minúte, kedy sa ujala strela Klinca spoza šestnástky. Šiesty gól nášho celku pridal v 83. minúte z priameho kopu Janík, mieril do ľavého horného rohu parádne – 2:6. Domáci v závere trestali poľavenie nášho celku a kozmeticky upravovali výsledok Petrom Blahútom a Beňovicom.

OFK Štart Prenčov – TJ ŠK Sokol Jakub 4:6 (1:4)

Góly: 40. R. Blahút, 48. a 84. P. Blahút, 87. Beňovic – 16. Poljovka, 18. Weber (vlastný), 24. Čief, 33. a 70. Klinec, 83. Janík. Rozhodoval: Zemko. ŽK: R. Blahút – Ambroz. Diváci: 60.

Hrochoťania po minulovíkendovej výhre s Dobrou Nivou chceli bodovať tentoraz v Ladomerskej Vieske, ale nebolo im to dopriate. Nevyužili totiž naskytnuté príležitosti. Tie však nevyužíval ani súper, na polčas sa tak išlo za stavu 0:0. O všetkom sa rozhodlo až po zmene strán. Konkrétne v 79. minúte, kedy sa medzi žrde trafil domáci Turkota a rozhodol tak ako jediný strelec zápasu o troch bodoch pre svoj tím.

FK Filjo Ladomerská Vieska – ŠK Hrochoť 1:0 (0:0)

Gól: 79. Turkota. Rozhodoval: Fajčík. ŽK: Turkota, Gajdoš – Škamla. Diváci: 150

Zostávajúce výsledky: Bzovík – Bacúch 1:3, Lieskovec – B. Štiavnica – odohrá sa 30. októbra

Najbližšie sa bude hrať 8. kolo, v ktorom sa v sobotu 22. septembra predstaví Sásová o 15.00 hodine v Bacúchu. V nedeľu 23. septembra o 15.00 hodine zavítajú vedúce Podkonice na derby do JakubaHrochoťania hostia v druhom okresnom derby Selce.

1. Podkonice 19b, 2. Bacúch 16b, 3. B. Štiavnica 16b*, 4. Sásová 14b, 5. Jakub 11b, 6. Krupina 10b, 7. L. Vieska 9b, 8. Lieskovec 8b*, 9. Selce 8b, 10. Lovča 7b, 11. Bzovík 6b, 12. Hrochoť 6b, 13. D. Niva 5b, 14. Prenčov 0b.