Hrochoť pokorila Sásovú, vyhral aj Priechod, Jakub iba remizoval, sklamali Selce

0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo 22. kolo a na programe bolo aj okresné derby. Hrochoť hostila Sásovú a dokázala tento zápas zvládnuť po výsledku 3:2. Priechod privítal Hontianske Nemce a súperovi naložil päť gólov. Domáce prostredie naplno nevyužil Jakub, keď iba remizoval s Dobrou Nivou 1:1. Sklamali Selce, ktoré prehrali rozdielom triedy na štadióne predposlednej Banskej Štiavnice. Zaujímavosťou kola je, že zaváhalo prvých päť tímov tabuľky tejto súťaže. Nečakali sa hlavne zakopnutia vedúceho Balogu a druhej Krupiny.

Sásovčania neodcestovali do Hrochote v najsilnejšom zložení a doslova prespali prvý polčas. V ňom dominovali domáci futbalisti, ktorí sa ujali vedenia v trinástej minúte Uhliarom a o šesť minút neskôr zvyšoval na 2:0 Dorotovič. Bystrický celok sa snažil aspoň znížiť, ale na kolená ho zrazil gól do šatne v 45. minúte. Postaral sa oň opäť Tomáš Uhliar – 3:0. V druhom polčase Sásová aspoň zdramatizovala duel. V 61. minúte znížil útočník Murín a v sedemdesiatej sa presadil Kapusta. Razom tak bolo 3:2. Hrochoťania trošku znervózneli, ale záver duelu napokon ustáli a ustrážili si výsledok. Zaknihovali tak cenné tri body.

ŠK Hrochoť – ŠK Sásová 3:2 (3:0)

Góly: 13. a 45. Uhliar, 19. Dorotovič – 61. Murín, 70. Kapusta. Rozhodoval: Fajčík. ŽK: Bondarchuk, Poničan – Tkáč, Kapusta. Diváci: 200.

Priechod privítal doma posledné Hontianske Nemce a potvrdil úlohu favorita. V prvom polčase otvoril skóre zápasu strelou do šibenice z hranice veľkého vápna v dvanástej minúte Hejčík a o desať minút neskôr sa k nemu pridal v tutovke pred padajúcim brankárom Šulaj. Hejčík potom spálil dve príležitosti a súper teda dokázal odpovedať gólom do šatne. V 45. minúte znížil na 2:1 Gembický umiestnenou koncovkou k bližšej žrdi. Domácich to však nijako neovplyvnilo, cez prestávku si v šatni niečo povedali a vyšiel im úvod druhého polčasu. V 49. minúte sa presadil Richard Slobodník z dorážky a vedenie Priechodu bolo opäť dvojgólové. Nezostalo iba pri ňom, pretože v 69. minúte sa druhýkrát v zápase zapísal do listiny strelcov Hejčík, tentoraz bola úspešná jeho krížna strela a v 85. minúte dal gólovú bodku za víťazným stretnutím nášho celku z bystrického okresu Peter Zehnal oblúčikom ponad vybehnutého brankára.

OFK 1950 Priechod – OTJ Hontianske Nemce 5:1 (2:1)

Góly: 12. a 69. Hejčík, 22. Šulaj, 49. R. Slobodník, 85. Zehnal – 45. Gembický. Rozhodoval: Nemčok. ŽK: Molnár, Gajdoš – Vaškor, J. Rerich. Diváci: 120.

Jakub vstupoval do domáceho zápasu s Dobrou Nivou tiež v úlohe favorita, ale nepotvrdil ju naplno. Prvý polčas bol vyrovnaný, ale do vedenia išli hostia už v desiatej minúte. Po centri zo štandardky sa hlavou presadil pred bránkou Kyslý. Náš celok dokázal vyrovnať ešte do prestávky. V 39. minúte predviedol peknú kombinačnú akciu, po ktorej sa ocitol pred brankárom Kováčom Mišány a zoči – voči ho prekonal- 1:1. V druhom polčase mali väčšiu aktivitu Jakubčania, ale víťazný gól nedokázali vsietiť. Blízko mal k nemu najmä Chrenovský. Z tohto stretnutia sú aj fotografie.

TJ ŠK Sokol Jakub – OŠK Dobrá Niva 1:1 (1:1)

Góly: 39. Mišány – 10. Kyslý. Rozhodoval: Filkus. ŽK: Filadelfi – P. Kováč, Trnavský. Diváci: 150.

Selce odcestovali do Banskej Štiavnice ešte v sobotu a neodohrali tam dobrý zápas. V prvom polčase dominoval predposledný celok súťaže, ktorý sa dvakrát strelecky presadil. Skóre stretnutia otvoril už v siedmej minúte Kušion a štyri minúty pred prestávkou zvýšil na 2:0 Kminiak. Po zmene strán sa snažili hostia aspoň znížiť, ale v 61. minúte inkasovali aj tretí gól, keď bol opäť úspešný Kminiak. Prešlo iba pár sekúnd a kanonier Seliec Kurta znížil na 3:1. Kontaktný gól však jeho spoluhráči a ani on nepridali, naopak v 85. minúte zasadil mužstvu z bystrického okresu posledný úder Michal Kminiak a pričinil sa tak o čistý hetrik.

FK Sitno Banská Štiavnica – ŠK Selce 4:1 (2:0)

Góly: 7. Kušion, 41., 61. a 85. Kminiak – 62. Kurta. Rozhodoval: Pelle. ŽK: Kurta (Selce). Diváci: 40.

Ostatné výsledky: Krupina – Lieskovec 1:2, Lovča – Hliník n. Hr. 4:1, Štiavnické Bane – Čierny Balog 4:0!

Budúcu nedeľu 28. mája sú na programe zápasy 23. kola. O 17.00 hodine hrá opäť doma Jakub a privíta Krupinu. Sásová hostí vo svojej aréne Lieskovec a v okresnom derby si Selce zmerajú sily s Hrochoťou. Na ihrisko súpera, konkrétne do Dobrej Nivy cestuje Priechod.

1. Č. Balog 45b, 2. Krupina 40b, 3. Sásová 38b, 4. Jakub 36b, 5. Selce 31b, 6. Hrochoť 31b, 7. D. Niva 30b, 8. Priechod 30b, 9. Štiavnické Bane 30b, 10. Lieskovec 28b, 11. Lovča 28b, 12. Hliník n. Hr. 25b, 13. B. Štiavnica 20b, 14. H. Nemce 16b.

Autor: (cb), Foto: autor (zo zápasu Jakub - D. Niva)