Old Stars Team vyhral nad 9-takmi ZŠ Golianova, 3 460 eur ide pre Detskú nemocnicu

ŠPORT
0 /

Old 31

Vo štvrtok na pravé poludnie privítalo hľadisko banskobystrického Zimného štadióna zaplnené najmä žiakmi ZŠ Golianova aktérov benefičného hokejového zápasu medzi Old Stars Teamom a 9. Športovou hokejovou trieda ZŠ Golianova. A bolo sa na čo pozerať.

Tradičný benefičný zápas

V modrých dresoch bývalých hokejových hviezd nastúpil s kapitánskym céčkom súčasný tréner bystrických „baranov“ Vladimír Országh, dlhoročný slovenský reprezentant Ľubomír Sekeráš, skvelý brankár Ján Lašák, Dušan Pašek a ďalší bývalí hokejisti pôsobiaci v Banskej Bystrici.

Mesto zastupovali na ľade prvý viceprimátor Jakub Gajdošík a poslanec Marek Modranský. Primátor Ján Nosko sa tentoraz predstavil v úlohe hlavného kouča modrých, jeho asistentom bol Jaroslav Debnárik. ZŠ Golianovu reprezentovali riaditeľ Peter Zlevský so svojím zástupcom Stanislavom Kútikom. Proti nim stáli v bielych dresoch ich žiaci z 9. športovej triedy.

Som rád, že môžem privítať na dnešnom benefičnom zápase aj bývalých žiakov či učiteľov našej školy, ktorá má sviatok. Želám všetkým pekný športový zážitok, ide o dobrú vec,”

povedal na úvod riaditeľ ZŠ Golianova Peter Zlevský.

 Keďže ZŠ Golianova oslavuje 50. výročie založenia prvej hokejovej triedy v bývalom Československu, primátor Ján Nosko spolu s riaditeľom Petrom Zlevským ocenili doterajších trénerov a učiteľov pamätnými plaketami. V druhej prestávke sa losovala tombola.

Samotný zápas sa hral na tri tretiny po 15 minút. Skúsenosť a prehľad pánov hokejistov súperili s dravosťou mladých hokejových talentov z Golianky.  V záverečnej tretine nechýbala na ľade ani pravá hráčska bitka.  Po tretinách 4:4, 6:2 a 5:4 skončil zápas víťazstvom Old Stars Teamu 15:11.

„Je skvelé, keď sa spojí športová škola s hokejovými legendami, aby vyzbierali finančné prostriedky pre Detskú nemocnicu. Preto túto akciu s primátorom podporujeme každý rok aj osobnou účasťou. Zároveň je pre mňa veľkým zážitkom hrať po boku hokejových legiend v jednom mužstve. Dať gól po prihrávke Ľuba Sekeráša, ktorého som ešte v roku 1994 ako deväťročný chlapec pri telke obdivoval na zimnej olympiáde v Lillenhammeri, na to nezabudnem,“

uviedol pre náš portál prvý viceprimátor Jakub Gajdošík, ktorý hral v útoku za Old Stars Team v modrom drese s číslom 17 a bol autorom dvoch gólov.

Zostavy mužstiev

Old Stars Team: Ján Lašák, Maximilian Bača – Stanislav Kútik, Martin Ferianc, Ľubomír Sekeráš, Vladimír Országh, Rastislav Paľov, Tomáš Boľoš – Marek Modranský, Peter Zlevský, Jakub Gajdošík – Dušan Pašek, Ivan Ďurkovič, Marek Škamla – Radoslav Kropáč, Pavol Babic, Ján Šimčík – Branislav Bendík.

9. Športová hokejová trieda ZŠ Golianova: Stanislav Opaterný – Adrian Brodňanský, Roman Brodňanský, Jakub Fungáč, Dávid Boľoš, Samuel Jurek, Jakub Krnáč, Bogdan Lukashenko, Filip Němeček, Filip Nguyen, Oliver Petrisko, Jakub Pisarovič, Lukáš Poláčik, Jozef Rákoš, Jakub Štesko, Matúš Vongrej, Martin Masarik. Tréneri Peter Harazín, Jozef Rákoš a Adrian Eliaš.

Výťažok zo zápasu pre DFNsP

Dôležité je, že vďaka sponzorom sa vyzbieralo 3 460 eur. Výťažok z podujatia sa použije  na zakúpenie monitora vitálnych funkcií pre potreby Hemodialyzačného centra DFNsP v Banskej Bystrici.

Na záver celého podujatia sa všetci na ľade spoločne fotili. Táto príjemná a užitočná tradícia sa určite zopakuje aj na budúci rok.

 

Autor: (tom), Foto: Marek Rakovský