Hokejisti UMB vyhrali aj do tretice a v EUHL sú jediným tímom bez prehry + HLASY, VIDEO

0 /

UMB Hockey Team Banská Bystrica sa vo svojom treťom zápase nového ročníka Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) stretol v pondelok na domácom ľade so svojím najväčším súperom Akademikmi z Plzne. Po dvoch predchádzajúcich víťazstvách v Prešove s tímom UNIPO Warriors 4:2 a doma s Gladiators Trenčín 9:5 naši chlapci porazili aj Plzeň 6:2.

Úvod zápasu bol vyrovnaný. V 3. minúte získal puk Kamzík a za ním vykorčuľoval Brnčal, ktorý po ukážkovej  spolupráci dal gól na 1:0. V 9. minúte sa pred bránkoviskom Akademikov zachumelilo a Žáčik zvýšil na 2:0. To sa už zobudili aj Plzenčania a v 13. minúte zazvonila za domácim brankárom žŕdka. Po minúte sa hosťom podarilo dostať puk do bystrickej bránky, ale rozhodcovia gól neuznali. Hosťom sa napokon podarilo znížiť v  19. minúte Polívkom na 1:2.

Na začiatku druhej tretiny v 23. minúte Majling si vo výhodnom postavení pred bránkoviskom počkal na Kandrovu prihrávku spoza plzenskej bránky a strelou do vinkla zvýšil vedenie na 3:1. Na ľade sa začalo urputne bojovať. V 32. minúte hosťujúci Svoboda prestrelil nášho brankára na 2:3. Do konca tretiny sa už tento stav nezmenil.

V záverečnej tretine prišiel tlak Bystričanov. Rozhodnutie padlo v 54. minúte. Najskôr Šeliga využil nepozornosť brankára hostí a skóroval na 4:2. O chvíľu na to Kamzík strelou do ľavého horného rohu zvýšil na 5:2. Tím UMB pokračoval v tlaku a jeho výsledkom bol záverečný gól Majlinga v 59. minúte na konečných  6:2.

UMB majú po troch zápasoch na konte plný počet 9 bodov so skóre 19:9 a patrí jej priebežné 2. miesto za Plzňou, ktorá má z piatich zápasov 11 bodov. Na 3. mieste je Technika Praha so 7 bodmi zo štyroch zápasov.

Fakty o zápase:

UMB Banská Bystrica – Akademici Plzeň 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie: 3. Brnčal (Kamzík, Michalčík), 9. Žáčik (Šeliga, Bednarčík), 23. Majling (Kandra), 54. Šeliga (Brnčal), 54. Kamzík (Janečko, Žáčik), 59. Majling (Málus, Indrych) – 19. Polívka (Faschingbauer, Mucha), 32. Svoboda (Malota, Baxa). Vylúčení:  9:7 na dve minúty, Rozhodcovia: Ľ Jakubec, A. Jakubec – Kováčik.

Zostavy mužstiev:

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Ferletjak, Žáčik, Indrych, Michalčík, Kandra, Malus, Drnaj, Kamzík, Nociar, Koch, Janák, Mendel, Brnčal, Kasanický, Studený, Tenkel, Akantis, Šeliga, Janečko, Bednarčík

Akademici Plzeň: Smejkal, Frček – Sequens,Ryba, Svoboda, Škarka, Mucha, Franěk, Pondělík, Synek, Fiala, Kala, Malota, Baxa, Polívka, Dědič, Faschingbauer

Hlasy trénerov po zápase:

Lukáš Opáth (UMB Team Banská Bystrica): Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá  Súpera sme do ničoho nepúšťali, takticky sme to zahrali veľmi dobre. Druhá tretina už bola ťažšia. Mali sme veľa vylúčení a nevedeli sme sa dostať do hry. Tretia tretina bola aj o šťastí. Dali sme gól, ktorý sme potrebovali a tak sme teda aj dohrali zápas. Musím však povedať, že náš brankár Vladimír Korytár je pre nás naozaj veľká posila, ale samozrejme vyhrávame ako tím. Chcel by som mojim chalanom veľmi poďakovať za ich famózny výkon.”

Tomáš Ceperko (Akademici Plzeň): „Síce prehra, ale hrali sme veľmi dobre. Vývoj hry ovplyvnili aj dve nevydarené šance na góly v prvej tretine. Nemáme sa za čo hanbiť, som veľmi spokojný s tým, akú hru sme predviedli a taktiež bojovnosť. Raz máme šťastie, inokedy nie. Včera nám vyšlo všetko čoho sme sa dotkli. Takto to chodí. Táto prehra je pre nás ponaučením, aby sme vedeli, čo máme do budúcna vylepšiť.”

Autor: (bat), Zdroj: Video TV ESO, Foto: EUHL + Mirka Chabadová