Futbalová Dukla v generálke na druhú ligu remizovala s Prešovom

0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly absolvovali v piatok 13. júla posledný prípravný zápas pred začiatkom druhej ligy, ktorá sa začne o týždeň v sobotu 21. júla. V Stropkove sme sa stretli s Tatranom Prešov, teda s mužstvom rovnakého rangu z tej istej súťaže. Duel sa skončil remízou 3:3.

V prvom polčase bola Dukla lepším mužstvom, ale nedokázala využiť množstvo šancí. Začali sme hrať v rozostavení 3-5-2 a súpera sme držali ďaleko od našej bránky. Bystričania sa dostávali do zaujímavých brejkových situácií a dobre zbierali lopty v strede poľa. Po zmene strán išla Dukla do vedenia v 56. minúte. Úspešná bola akcia z pravej strany, Kolláti podržal loptu, prihral do šestnástky a Vajda z prvej mieril presne k žrdi – 0:1. V 65. minúte sme išli do dvojgólového vedenia. Na začiatku peknej akcie bol na ľavej strane Savič, obišiel dvoch protihráčov, poslal prudký center pred bránku a loptu si do nej zrazil prešovský Keresteš0:2. Vzápätí sme mohli vyhrávať 0:3, ale Vajda úplne voľný v päťke nemieril medzi žrde. Potvrdilo sa tak pravidlo nedáš – dostaneš. Po strate lopty na súperovej polovici Prešovčania zaútočili, náš striedajúci Žilinec vyprodukoval naivný faul a z penalty znížil Leško1:2. To sme už však hrali s dvoma novými stopérmi, čo sa trošku prejavilo na organizácii hry. V 75. minúte bolo 2:2, pretože Vajda pri otočke zachytil vo vlastnej šestnástke nohou jedného z futbalistov Tatrana, takže Leško mohol premeniť aj druhú penaltu v zápase. O tri minúty neskôr išli Prešovčania dokonca do vedenia. Dobre podržali loptu pred pokutovým územím, kolmá prihrávka následne putovala na Micovčáka a ten sa na dvakrát presadil – 3:2. Vyrovnávajúci zásah na 3:3 napokon zariadil v 84. minúte Tawanda Muchaya. Predchádzal tomu center z pravej strany na zadnú žrď a Laksíkova šanca, po ktorej lopta zostala v päťke, odrazila sa k spomínanému legionárovi Banskej Bystrice a ten ju už dotlačil za čiaru. Druhý polčas bohatý na šance na jednej i druhej strane sa tak skončil zmierlivo.

Po zápase dali Bystricoviny slovo trénerovi MFK Dukla Banská Bystrica Dušanovi Tóthovi:

„Prvý polčas sme súpera dokázali držať ďalej od našej bránky, dostali sme sa do brejkov, aj v poli sme dominovali, bránili sme pomerne vysoko, zbierali lopty a hru sme dokázali udržať v strede ihriska. Mali sme veľa príležitostí, no nevyžili sme ich. V druhom polčase sme dali gól, prestriedal som potom oboch stopérov a nastal problém s organizáciou hry. Hoci sme viedli 2:0, razom bolo 2:3 aj vplyvom určitých individuálnych chýb. Videli sme však zaujímavý zápas. Nielen z pohľadu počtu gólov, ale i šancí. Bol to pre nás poučný duel. Prešov dokázal potrestať skoro každú našu chybu. Prípravné zápasy mi ukázali možnosti obsadenia hráčov na jednotlivých postoch, čo komu vyhovuje a čo nie. V Skalici nás o týždeň čaká na úvod súťažného ročníka náročné druholigové stretnutie. Nateraz som spokojný najmä s útočnou fázou, slabiny máme ešte v obrane.“

1.FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (0:0)
Góly:
66. a 75. Leško (oba z 11m), 78.Micovčák – 56.Vajda, 65.Keresteš (vlastný), 84.Muchaya

MFK Dukla: Krejčí (72. Nôta) – Prikryl (59. Zumrovski), Kupčík (59. Žilinec), Vajda – Savić, Snitka, V. Tóth (46. Gaško), Starší, Kolláti (59. Hric)- Ďanovský (46. Muchaya), Laksík

1.FC Tatran: Lukáč – Bartek (60. Šimko), Luberda (C), Keresteš, Petko – Dzurík, Múdry (46. A. Leško) – Micovčák, Micherda (76. Strachan), Dziak (54. Maník – 90. Kočík) – Radovanovič (46. Špilár)

Pôvodne mala Dukla naplánovaný posledný prípravný zápas (generálku na druhú ligu) v Nových Zámkoch (sobota 14. júl). Tamojší tím však hlásil problémy, začali tam trénovať iba pred týždňom, takže nastala zmena. Prešov bol pre nás kvalitnejším súperom týždeň pred začiatkom súťaže, nastúpilo zaň šesť hráčov, ktorí ešte na jar pôsobili v najvyššej slovenskej súťaži.

Najbližšie čaká Banskobystričanov spomínaný úvodný zápas v druhej lige. V sobotu 21. júla sa predstavíme v Skalici. Výkop je plánovaný na 17.30 hod.

Autor: (bl), Foto: Zdroj fb 1.FC tatran