Futbalová Dukla sa lúči s treťou ligou hladkou výhrou v Tepličke nad Váhom

2 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v poslednom kole tretej futbalovej ligy stred nenechali nikoho na pochybách a duel v Tepličke nad Váhom zvládli. Vyhrali jasne 3:0 a potvrdili tak jarnú dominanciu v súťaži, keď už tri kolá pred koncom si zabezpečili prvé miesto a postup do druhej ligy.

Banskobystrickí futbalisti dostali týždenné voľno po minulonedeľnej výhre nad Liptovskou Štiavnicou a prevzatí trofeje za triumf v súťaži, pretože už 25. júna musia začať prípravu na druhú ligu, ktorá sa začína skôr než tretia. Nič však nenasvedčovalo tomu, že by hráči Dukly počas týždňa lenili. Mali totiž dobrý nástup do stretnutia a v prvých piatich minútach mohlo byť 0:3 ak by premenili vyložené šance. Voľný Kolláti hlavičkoval zo siedmich metrov tesne vedľa, Laksík nevyužil únik, keď zbytočne prihrával, navyše nepresne a Valent z parádnej pozície prekopol bránku. Podstatné však bolo, že v prvom polčase Bystričania domácich k ničomu nepustili a napokon strelili vytúžené góly. Po polhodine hry Laksík postupoval z pravej strany sám do šestnástky, prihral pekne Gabrielovi Snitkovi a ten sa pred odkrytou svätyňou súpera nemohol mýliť – 0:1. O sedem minút neskôr bolo 0:2. Opäť Lukáš Laksík išiel sám na brankára a zakončil presne.

Druhý polčas Duklisti trošku podcenili, miestami hrali až príliš uvoľnene a pustili Tepličku do hry. Tá mala dve – tri dobré príležitosti, ale nevyužila ich. Šance si však vytvárali aj naši futbalisti, najväčšiu mal Lukáč, ale z päťky poslal loptu priamo na brankára Ďuríčeka. Domáci sa snažili znížiť, otvárali priestor vzadu a toho sme napokon využili. Po rýchlom protiútoku išiel dopredu samostatne aj Marek Búry a v koncovke ani on nezaváhal – 0:3. V závere sme mohli pridať ešte ďalšie góly. Na brankára išiel sám Lukáč, no svoju šancu nepremenil a podobne ho napodobnili i ďalší dvaja spoluhráči. Striedajúci Krejčí (inak brankár) v netradičnej pozícii útočníka pálil do žrde a z následnej dorážky neuspel Búry.

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Dušan Tóth pre Bystricoviny po stretnutí povedal:

„Bolo vidno, že ide o posledný zápas v súťaži po týždennom voľne. Napriek tomu duel priniesol veľké množstvo šancí. Jednoznačne sme na ihrisku dominovali a bola to iba otázka výšky skóre. Kvalitatívny rozdiel medzi oboma mužstvami bol značný. Súper mal tiež síce nejaké šance, ale pripisujem ich na vrub uvoľnenejšej hry z našej strany. V tomto zápase sme dali šancu i hráčom, ktorí počas jari hrali menej. Poňali sme to ako prípravu na druhú ligu. Chceli sme vidieť niektorých futbalistov v akcii, tento náš zámer sa tiež naplnil.“

OFK Teplička nad Váhom – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 31. Snitka, 38. Laksík, 79. Búry. Rozhodoval: Holas. ŽK: žiadne. Diváci: 100.

Zostava MFK Dukla:

Ďurčo – R. Valent (57. J. Tóth), Gaško, H. Kollár (46. Lukáč), Kolláti (46. Búry), Urgela, Kovanič, Snitka, Neušel, Savič, Laksík (81. Krejčí)

Ostatné výsledky: R. Sobota – Fiľakovo 1:2, Martin – Kalinovo 0:1, Čadca – Oravské Veselé 1:2, Lip. Hrádok – Lip. Štiavnica 1:0, Námestovo – Lučenec 4:0, N. Baňa – Krásno n. Kys. 2:0, Detva – Žarnovica 1:2.

1. B. Bystrica 69b, 2. R. Sobota 58b, 3. Lip. Hrádok 53b, 4. Kalinovo 52b, 5. Lučenec 51b, 6. Námestovo 48b, 7. Žarnovica 44b, 8. Lip. Štiavnica 44b, 9. Oravské Veselé 43b, 10. Martin 41b, 11. Čadca 38b, 12. Fiľakovo 38b, 13. Krásno n. Kys. 35b, 14. Teplička n. Váh. 31b, 15. N. Baňa 22b, 16. Detva 15b.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny