Do HC´05 mieri kanadský obranca Trecapelli, odchádza Rosandič

ŠPORT
0 /

pos1

Káder ´baranov´ rozšíri kanadský obranca Nick Trecapelli. Informuje o tom oficiálny web nášho HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Mužstvo opúšťa náš odchovanec Mislav Rosandič. Vracia sa totiž späť do Hradca Králové.

Dvadsaťšesťročný bek Nick Trecapelli pôsobil v ostatných dvoch sezónach v ECHL, naposledy v klube Cincinnati Cyclones. V ročníku 2015/2016 si zahral aj vo farmárskej AHL, za Binghamton absolvoval sedem súbojov bez bodového zisku. V NHL nedraftovaný obranca sa neprebojoval do prestížnej profiligy. V aktuálnej sezóne odohral iba 22 zápasov a zaknihoval si jeden kanadský bod. Nový 188 centimetrov merajúci a takmer sto kilogramov vážiaci obranca by mal byť platný hlavne pred vlastnou bránou. Športový manažér nášho HC ´05 Július Koval na margo jeho príchodu pre oficiálny web ´baranov´ povedal:

„Nick je solídny korčuliar a ma dobrú strelu. V prvom rade od neho očakávame, aby si plnil svoje defenzívne povinnosti. Keď popri tom dá nejaký ten gól, budeme len radi.“

Banskobystrickú kabínu opúšťa Mislav Rosandič, ktorý u nás iba hosťoval z Hradca Králové. Za ´baranov´ odohral v tejto sezóne 18 zápasov s bilanciou 1+11 a v bilancii plus/mínus mal pozitívne hodnotenie +15. Tréner Vladimír Országh na margo jeho odchodu povedal:

Zapadol veľmi dobre, poznal systém. Je to typ hráča, ktorý nám momentálne chýba. Je to ofenzívny obranca najmä na presilovky, vie potiahnuť puk a rozohrať, takže sme s jeho výkonmi boli veľmi spokojní. Snažili sme sa urobiť všetko, aby tu zostal, ale je viazaný v Hradci, ktorý má tiež najvyššie ambície. Takže sa musí vrátiť naspäť.“

Autor: (cb), Foto: ilustračné