Do Banskej Bystrice mieri kanadský obranca Steven Delisle so skúsenosťami v AHL

ŠPORT
0 /

del3

Posilou HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa stal 27-ročný kanadský obranca Steven Delisle, ktorý podpísal s našim klubom ročný kontrakt.

Ako píše oficiálny web ´baranov´, rodák z kanadského mesta Lévis bol v roku 2008 draftovaný do NHL Columbusom Blue Jackets vo štvrtom kole z celkovo 107. miesta, ale najlepšiu ligu sveta nikdy neokúsil. Robustný obranca, ktorý meria bez troch centimetrov dva metre a váži stošesť kilogramov, sa vyznačuje hlavne defenzívnym poňatím hry. Počas kariéry prešiel prestížnou juniorskou súťažou QMJHL, kde štyri roky hral za Gatineau Olympiques. Napríklad i po boku bývalého hráča Banskej Bystrice Vjačeslava Truchna alebo aktuálne kapitána Philadelphie Flyers Claudeho Girouxa. V ročníku 2007/2008 sa tešil z titulu a počas sezóny 2009/2010 bol dokonca kapitánom mužstva. Následne na rok zamieril do Fort Wayne Komets, teda do súťaže CIS. Od sezóny 2011/2012 striedal pôsobenia v AHL a ECHL. Najdlhšie nastupoval za Lehigh Valley Phantoms/Adirondack Phantoms, Springfield Falcons či Greenville Road Warriors.

V júli roku 2012 bol Delisle súčasťou zaujímavej výmeny v NHL, nakoľko z Columbusu putoval na Manhattan do New Yorku Rangers, spoločne s Rickom Nashom a výberom v treťom kole draftu. Opačným smerom išli Brandom Dubinsky, Arťom Anisimov, Tim Erixon a neskorší draftový výber Kerby Rychel.

Aktuálny ročník začal Steven Delisle v East Coast Hockey League (ECHL). Za Norfolk Admirals stihol odohrať deväť stretnutí. Nedávno sa presunul do mužstva Jacksonville IceMen, za ktoré však nastúpiť nestihol. Pôsobenie v našom klube bude jeho prvým európskym angažmánom. Pre web HC ´05 športový manažér nášho klubu Július Koval uviedol:

„Stevena očakávame v Banskej Bystrici o týždeň. Je to fyzicky veľmi dobre disponovaný bek s dobrým pohybom. Sme radi, že sme dospeli k rýchlej dohode.“

Steven Delise odohral v AHL dovedna 178 stretnutí s bilanciou 6 gólov a 27 asistencií. Je známy svojou tvrdosťou a nebojí sa ísť do žiadnej bitky. V zámorí ich absolvoval niekoľko desiatok.

Autor: (cb), Zdroj: HC´05, Foto: ilustračné