V derby vo Zvolene gólová prestrelka pre našu Bystricu + HLASY, VIDEO

0 /

Banskobystrickí hokejisti dokázali vyhrať prvé derby v sezóne vo Zvolene. Domácim nastrieľali šesť gólov a aj keď inkasovali päť, napokon sa mohli tešiť z troch bodov.

V prvej tretine mali viac z hry Bystričania, ale do vedenia mohli ísť domáci. Dostali sa v štvrtej minúte do prečíslenia troch na jedného, Majdan však neprihral, ale zakončil, Košarišťan (ktorý dostal prednosť pred Bacashihuom) bol na mieste. Potom prišli príležitosti nášho tímu. Najväčšiu mal Tomáš Surový, ktorý si nakorčuľoval pred Baroša, ale neprekonal ho. Aktivitu sme na gól pretavili až v 16. minúte po peknej spolupráci a vyšachovaní zvolenskej obrany prvým našim útokom. Koncovku zvládol po prihrávke Buca pred odkrytou bránkou Jordan Hickmott  – 0:1 Uplynulo iba 28 sekúnd a bolo 1:1. Barani nechali pred bránkou nepokrytého Martina Ďalogu a ten sa presadil zblízka bekhendom. Keď už sa zdalo, že do šatní pôjdu hráči na prestávku za nerozhodného stavu, udrel 64 sekúnd pred klaksónom Martin Andrisík z ľavej strany a prestrelil gólmana ´bryndziarov´ – 1:2.

V strednom dejstve sa doslova roztrhlo vrece s gólmi. Najprv vyrovnali Zvolenčania po rýchlom prechode do útoku a koncovke Klhůfka do odkrytej svätyne Košarišťana – 2:2. My sme odpovedali Maximom Matuškinom, ktorý zužitkoval pred Barošom prihrávku Luntera spoza bránky – 2:3. V 28. minúte vystrelil z pravej strany Alex Tamáši a domáci Valenta si nešťastne tečoval puk za vlastného gólmana – 2:4. O päť minút neskôr bolo 2:5. Róth poslal puk spoza bránky pred ňu, kde číhal pohotový Martin Andrisík. Bryndziari však zdvihli hlavu a znižovali. Najprv sa presadil z medzikružia Petráš, následne Kafku na opačnej strane vychytal pekným zákrokom korčuľou Baroš, no na 4:5 upravil v 35. minúte po prihrávke Zuzina pred našim brankárom Majdan.

V úvode tretej tretiny udreli hokejisti spod Urpína. T. Surový našiel pred bránkou nepokrytého Jordana Hickmotta a ten sa nemýlil – 4:6. V 47. minúte sa po prvýkrát v zápase vylučovalo, aj to preto, že boli šiesti naši hráči na ľade. Domáci však odohrali presilovku zle. Následne mali aktivitu ´barani´, často strieľali, no taktiež nezvládli ponúknutú početnú výhodu. V nej sa napokon v závere presadil Zvolen, hral bez brankára v šestici proti štyrom a B. Mráz mieril pod hornú žŕdku spomedzi kruhov. Vyrovnať však už ´bryndziari´ nestihli.

Fakty o zápase:

HKM Zvolen – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 5:6 (1:2, 2:3, 1:1)

Góly: 16. Mart. Ďaloga (Halama, Petráč), 24. Klhůfek (Misenev, B. Mráz), 34. Petráš (Klhůfek, Halama), 35. Majdan (P. Zuzin, Valenta), 59. B. Mráz (Klhůfek, Valenta) – 16. Hickmott (Buc, T. Surový), 19. Andrisík (Matuškin, Mihálik), 27. Matuškin (M. Lunter, Matoušek), 28. Tamáši (Maione, Róth), 33. Andrisík (Róth, Tamáši), 41. Hickmott (T. Surový, Buc)

Rozhodovali: T. Orolín, J. Konc – M. Korba, Gajan. Vylúčenia na 2.min: 1:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2285.

Zvolen: Baroš – Demiters, Andersons, Valenta, M. Ivan, Habšuda, Dubeň, F. Fekiač, Hataš – Majdan, P. Zuzin, Žilka – Misenev, B. Mráz, Klhůfek – Petráš, Halama, Mart. Ďaloga – Kňazev, Řezač, Kelemen

B. Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, I. Ďatelinka, P. Mikuš, Mihálik, Matuškin, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – M. Lunter, Češík, Matoušek – Kafka, Bortňák, Bezúch – Róth, Tamáši, Andrisík

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Pre divákov to bol zaujímavý zápas. Videli veľa gólov a bolo to napínavé až do samého konca. Pre trénerov to bolo samozrejme iné, ale my sme radi, že sme duel napokon dotiahli do víťazného konca. Predsa len derby je derby a víťazstvá sa počítajú. My sme ukázali veľa dobrého smerom dopredu ale aj veľa nedostatkov smerom dozadu. Za stavu 5:2 pre nás si to už jednoducho musíme ustrážiť a dohrať zápas v pokoji. O výhru sme takto bojovali až do posledných sekúnd, no chalani to napokon zvládli a aj preto si berieme odtiaľto tri body.“

Jordan Hickmott, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: „Nielen ja, ale aj moji spoluhráči hrali veľmi dobre. Je to pekný výsledok pre celý tím obzvlášť v derby zápase. Vedel som aký je to špeciálny duel pre náš tím a to sa aj potvrdilo na ľade. Bolo to napínavé až do samého konca. Sme veľmi radi, že sme tento zápas vyhrali.“

Juraj Majdan, útočník Zvolena: „Pre divákov pekný zápas, ale doma nemôžeme dostať šesť gólov. S piatimi gólmi musíme doma vyhrávať. Vzadu to nie je ono. Mňa teší môj gól, verím, že sa to už rozbehne a viac pomôžem mužstvu. Výkon je potrebné zlepšiť. Nebolo to ani z mojej strany ono, mal som tam veľa striel, viac šancí, no nejako ma neposlúcha hokejka. Musím príležitosti premieňať.“

Martin Andrisík, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: „Bol to ťažký zápas. Dopredu sme hrali dobre, ale dozadu sme robili chyby. Prvý môj gól to bola šťastná strela, padlo to tam a druhý mi to Mário Róth pekne hodil, nedalo sa nedať. Teší ma, že sa mi strelecky v posledných zápasoch darí, dobre sa mi hrá so spoluhráčmi. Verím, že sme trénerovu šancu využili. Na derby bolo gólov až – až. Nesmieme mať v obrane také veľké diery, musíme si to rozobrať.

Andrej Košarišťan, brankár Banskej Bystrice: „Z našej strany to bol v útoku dobrý zápas. Zatlačili sme Zvolen v určitých častiach stretnutia, no škrípalo to v obrane a súper nás prečísloval. Bola to napokon dráma. Musíme sa z toho poučiť a nepustiť súpera k slovu za stavu 5:2 pre nás. Zvolen mal nejaké šance, ale nestrieľal veľa a ja som zatvrdol, čo bolo cítiť a horšie som sa dostával do zápasu. Musím sa aj s takýmto niečím vysporiadať a lepšie zvládnuť takéto stretnutia, v ktorých nemám až tak veľa práce.

Josef Turek, tréner Zvolena: „ Bystrica bola lepšia a zaslúžene vyhrala. Musíme si však uvedomiť, že máme zložený mladý tím z hráčov, ktorí ešte vlani hrali za juniorov alebo dorast. Máme teda neskúsený mančaft, niektorí hrajú prvé extraligové zápasy, takže si vážim ako k tomu pristúpili i ako hrali. V závere sme mali power-play, v ktorej sme dali gól a volali sme po ďalšom vyrovnávajúcom. Treba však povedať, že o gól, možno aj o viac bol súper lepší a zaslúžene zvíťazil. “

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj TASR